fbpx

Oleme ühenduses:

Image Alt

Metsik Botswana – safarihundi unelm

Metsik Botswana – safarihundi unelm

20151212_091345-2
Sattusime Botswanasse üsna teadlikult. Meie Lõuna-Aafrikas elav tuttav (kellega me tutvusime safaril Namiibias),  oli mõni aeg tagasi kuidagi etteheitvalt öelnud, et miks me Madagaskarile läksime, endal Botswanas käimata. Niisiis ei olnud see meie esimene Aafrikas käik ega ka esimene safari.

Mis siis oli Botswanas erilist? Kui püüda seda paari märksõnaga kokku võtta, siis see küllalt raske. Ma ei hakka siinkohal kirjeldama seda metsikut ja rikkalikku faunat- ehkki just selle pärast me sinna läksime! Kuigi detsember on osad loomad juba laiali pillutanud, sest vett saab algava vihmaperioodi tõttu ka mujalt, mistõttu selliseid loomakarju nagu ilmselt veel paar nädalat enne näha oli, me ei kohanud. Samas nägime igasuguseid loomi ja linde piisavalt, nägime lähedalt ja seda ilma turistide hordideta. Sageli oli meie safariauto ainuke, keda me oma järjekordsel väljasõidul kohtasime.

On teada, et Botswana on üks vähemkorrumpeerunud riike Aafrikas, kus riik on inimeste sotsiaalsesse heaolusse panustanud. Seda on alati hea teada, et ei viibi vägivaldses ja totalitaarses riigis vaid turistidele mõeldud „reservaadis“. Ka sel juhul, kui on äge safari. Sellest johtuvalt oli Botswanas tunda, et ka loodusesse suhtutakse „hellalt“- seda võimalikult vähe kahjustada püüdes. Meile ei näidatud ühtegi raadiosaatjaga looma. Ka see oli eriline- oli tunda nagu mingit tõelist ürgses looduses viibimise tunnet, mille suurimaks naudinguks oli järjekordse looma „spottimine“. Kas neid on üks või mitu või palju? Mis nad teevad? Väikese looma puhul said kohalikult giidilt alati kiita.

Tõeline lotovõit on omada sellist asjatundlikku giidi nagu Rein. Näiteks see, et sa saad kohe teada looma/linnu eestikeelse nime. Kui elevandi tunneb ka siis ära, kui seda elusuuruses esimest korda näed (ehkki see on alati hingemattev elamus), siis lindudega on raske. Ühel päeval küsis üks meie reisikaaslane , mitut erinevat lindu Rein näinud on? Numbreid teavad asjaosalised paremini, kuid nende nähtud liikide erinevus võis olla küll viiekordne. Meie üheks elamuseks olidki linnud- neid ei olnud me osanud oma eelmistel reisidel näha.

Meile meeldis, et ööbisime telkides ja istusime õhtuti lõkke ääres nautides meid abistava meeskonna suurepäraseid lõkkel tehtud toite. Luksuslikud lodged on ka muidugi toredad, kuid me tõeliselt ei tundnud millestki puudust. Vastupidi, see sobis paremini sellesse ürgsesse tundesse imehästi, mis Botswanas tekkis.

Igaüks, kes on juba käinud mõnes Aafrika safariturismi ülerahvastatud rahvusparkides safaril ja näinud Aafrika loomi, kuid tahab veel, tahab näha lähemalt ja jälgida neid kauem, soovitame meie küll just Botswanat.

 

Made  2015 detsembris Kon Tiki Reisidega Botswana reisil käinud

 

Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!