Seišellid – kolme saare ringreis -jõulud ja aastavahetus
Seišellid – imekaunis saarestik India ookeanis, mida on nimetatud ka tükikeseks paradiisiks maa peal. Saarestik koosneb 115 saarest, suuremad ja tuntumad neist Mahé, Praslin ja La Digue. Saarestik pakub võimalust nii merelisteks tegevusteks, matkamiseks, kohaliku eluga tutvumiseks kui ka lihtsalt mõnedes paljudest imekaunitest randadest puhkamiseks. Populaarne on ka nö island hopping ehk erinevate saarte külastamine. Siin on ka UNESCO kaitse all olev korallrahu Aldabra ja Vallée de Mai, mida kutsutakse ka Eedeni aiaks.
Reisi jooksul peatume pikemalt kolmel saarel – Mahé, Praslin ja La Digue, kuid võimalus on teha ka päevaseid paadiga väljasõite väikestele saartele või nende lähedale – Curious, St Pierre, Coco, Sisters ja Félicité.
Seišellid on kindlasti ka koht sukeldumis- ja snorgeldamistuurideks. Need, kel on tehtud sukeldumislitsents ning soovivad Seišellide imelise veealuse maailmaga tutvuda, on ka see võimalus olemas.
Ajaloolased on seisukohal, et ilmselt olid Seišellid asustamata saared, mida aeg ajalt kasutasid ainult piraadid, kuni aastani 1756. Prantslasest kapten Nicholas Morphey asetas Mahe saarele kivi näitamaks selle kuulumist Prantsusmaale ja nimetas saared tollase prantsuse rahandusministri Jean Moreau de Séchelles ‘i järgi. 1794 saabusid britid sõjalaevaga ning Seišellid loovutati Briti impeeriumile. 1976 kuulutati välja iseseisev vabariik. Kuna Seišellide saartel ei ole kunagi olnud põliselanikke, põlvnevad praegused seišellide elanikud sisserännanud inimeste hulgast. Kohalik elanikkond on segunenud mitmerassiliseks, kellest suurimad etnilised rühmad on Aafrika, Euroopa (eelkõige Prantsuse), India ja Hiina päritolu. Sellest on tekkinud ka kaasaegne kreooli kultuur, mille maitseid on eriti tunda ka kohalikes seišelli toitudes.
Miks reisida Seišellidele:
- Seišellid on väga turvaline ja rahulik reisisihtkoht
- Siin asuvad maailma ühed kauneimad rannad. Kõiki Seišellide saari ümbritsevad imekaunid rannad- türkiissinine vesi ja palmidega ääristatud valge liivaga rannad nii kaugele kui silm ulatub. Sageli on erinevate randade vahel vahemaa väga väike ning lühikese jalutuskäiguga on võimalik jõuda juba uude ja teistmoodi ilusasse randa, ka rannaskäik pol siin kunagi igav. Iga rand ja laht pakub erinevaid elamusi – suurte kividega ääristatud randadest kuni üksikute randadeni, mis jätavad eraldatuse tunde. Ka kõik saared on erineva meeleouluga. Et saarestikust parimat ülevaadet saada, on ka väga populaarne sõita erienvate saarte vahel.
- Mitmekesine ja lopsakas taimestik – nii troopilistes aedades, loodusparkides kui ka randades. Sügavrohelised toonid, eksootilised õied, põõsad ja puud, erikujulised lehed ja endeemilised taimed. Ees ootab ka lai valik troopilisi puuvilju. Ainulaadne taimestik on siin ka range kaitse all, kõige tuntum neist on Coco de Mer palmipuu, millest reisil tuleb ka palju juttu.
- Põnev eluslooduse maailm – hiiglaslikud maismaa kilpkonnad, mitmekesine linnustik – kõige kuulsam neist must papagoi, kes on ühtlasi ka Seišellide vapilind. Imeline veealune maailm – India ookean, mis ümbriteb Seišelle on koduks paljudele korallidele, vee kilpkonnadele ja värvilistele kaladele.
- Elades sisse saarte pingevabasse kohalikku õhkkonda, saab nautida kreooli tradistioone, kultuuri ja kokakunsti.
Õhutemperatuur on päeval u 30C, öösel 24C ja vesi on 28C. Aegajalt võib tulla ka troopikale omaseid vihmahooge.
Miks reisida Kon Tiki Reisidega:
- Meil on pikaaegne kogemus ja teadmised kohapealsetest oludest
MEIE KLIENTIDE FOTOMEENUTUSED SEIŠELLIDE KOLME SAARE RINGREISIDELT
-
Departure/Return Location
24.12.24-7.01.25
Tour Plan
1.päev 24.12
2 päev 25.12
India ookeani ääres.
Majutume siin järgnevaks 4 ööks. Mahé - saarestiku suurim ja mitmekesiseim saar. Saare nimi pärineb Prantsusmaa endiselt kubernerilt Mahé de La Bourdonnais'lt. Saare algne nimi oli aga palju tabavam "Ile d'Abondance" ehk "Külluse saar". Tõepoolest, saar on külluslik loodusliku ilu poolest. 154 km2 saarele mahuvad rohelised troopilise metsaga kaetud graniitmäed, türkiissinise veega lahesopid, ja valge liivaga rannad. Suur osa kogu saarestiku elanikkonnast on samuti koondunud Mahé le - siin elab umbes 75,000 inimest, kellest omakorda kolmandik elab maailma väikseimas pealinnas Victorias.3.päev 26.12
4.päev 27.12
5.päev 28.12
6.päev 29.12
Suundume oma hotellist sadamasse ning sealt laevaga meie järgmisse peatuskohta - Praslini saarele. Sõit on maaliline ja kestab u 1 h
Majutume oma hotelli Cote d'Ori piirkonnas, kuhu jääme järgmiseks 4 ööks.
Hotell asub imeilusa valge liivaga rannas, kus on ka mitmeid erinevaid baare-kohvikuid, restorane.
Puhkus rannas.
1744 aastal jõudis Praslini saarele Lazare Picault ning saart avastades, nimetas selle "Ile des Palmes", "Palmide saareks", teadmata toona, et nägi üht maailma haruldlasemat ja ebatavalisemat taime - Coco de Mer palmi, millest on saanud ka tänaseks üks saare suuremaid staare.
Praslin on saarestiku suuruselt teine saar, siin elab umbes 8000 püsielanikku ning saar on ainult u 30 km2 suur
7.päev 30.12
8.päev 31.12
9.päev 1.01
Vaba päev omal käel saarega tutvumiseks, snorgeldamis- või sukeldumistuurideks, Fond Ferdinandi reservuaadis jalutamiseks või veel imeliste randade leidmiseks.
10.päev 02.01
11.päev 03.01
Vaba päev isesisvalt saarega tutvumiseks või sukeldumsi-,kalastamis-, snorgeldamistuurideks.
La Digue märksõnadeks on maailma kõige kaunimad rannad, jalgrattad, hiidsuured maismaa kilpkonnad ja toredad rannabaarid.12.päev 04.01
13.päev 05.01
14.päev 06.01
15.päev 07.01
- rahvusvahelised lennud Tallinn-Mahe-Tallinn (liinilennud)
- majutused kahestes tubades koos hommikusöökidega korralikes hotellides, La Digue saarel on hinnas ka õhtusöögid
- Kohapealsed transferid hotellide, lennujaama, sadamate vahel
- Sõidud liinilaevadega Mahe-Praslin-la Digue- Mahe
- Programmis kirjeldatud päevased tegevused ja tuurid
- Eesti keelne reisijuht
- toidukorrad, mis ei ole programmis märgitud
- Curieuse saare sissepääs 20€/in (maksma peab kohapeal ja ainult pangakaardiga)
- kõik lisategevused vabadel päevadel
- 25-100 Seišellide ruupiat in/öö /keskkonnamaks (see tuleb maksta kohapeal hotellis)- sõltub hotellist