Vaata pilte

Anu Sõnajalg

Anu SõnajalgOlen pikalt endamisi mõtisklenud, millal mina reisipisikuga nakatusin. Oli selleks osalemine Pioneeride Maja rahvaste sõpruse klubis või andis esimese tõuke reisimiseks üliõpilasmaleva-aegne suvi Aeroflotis stjuardessina? Tänaseks on reisipalavik muutunud krooniliseks ning kui ühtegi piletit parajasti sahtlis ei ole, poeb rahutus kiiresti hinge.

Reisimist alustasin paketireiside ja lähemate sihtkohtadega. Üsna varsti aga tundus, et kaugemal on põnevam ja eksootilisem. Nii pöörasin pilgu Aasia poole ja soe suhe Aasia riikidega on kestnud nüüdseks juba üle 10 aasta.

Malaisiat külastasin esmakordselt 2006. aastal. Reis jättis kustumatu mulje ning tänaseks olen Malaisias käinud ühtekokku neljal korral. Kahel viimasel korral olen reisisihiks valinud just Borneo.

Borneo erilisust ja maagiat ei ole võimalik paari sõnaga edasi anda, seda peab ise kaema. Borneole jõudes lööb südamesse soe tunne ning äratundmisrõõm, mille sarnast mina mujal veel kogenud ei ole.

Borneo on kaugem ja eestlaste poolt mõnevõrra vähem külastatud paik, mistõttu tahaksin oma vaimustust ja elamusi Borneol ka teistega jagada. Soovin, et ka meie loodus- ja reisihuvilised seda sõbralikku omapärase taime- ja loomariigiga maad rohkem tundma saaksid.

Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,Liitu uudiskirjaga!