Vaata pilte

Ikoonilised safaripargid Tansaanias ja Sansibar

INDIVIDUAALREISIJALE 

14 PÄEVA
INDIVIDUAALREISIJALE 

safari Tansaanias

INDIVIDUAALREISIJALE

SAAME REISI KORRRALDADA TEILE SOBIVAL AJAL, VÕTTA ARVESSE KÕIKI TEIE SOOVE  NING MUGANDADA REISIKAVA VASTAVALT 

‘Meie eest hoolitseti super hästi ja muljed on vapustavad. Juhuse tahtel ja tänu kohaliku giidi entusiasmile nägime safaril uskumatuid situatsioone ning hulgaliselt eksootilisi loomi,rääkimata puuoksal peesitavast maost.

Eraldi peatüki võiks kirjutada Liinast ja kohapealsetes giididest,kes väsimatult vastasid meie lõpmatutele küsimustele ja täitsid meie kohati ilmvõimatuid soove.Lisaks täiendas Liina oma lõbusa ja lahke loomuga meie väikest toredat seltskonda.Rannapuhkus oli ka lahe.’  – Ulvi

Tansaania on üks ainulaadsemaid riike maailmas,  mis on ülimalt rikkalik erinevate loodusimede poolest. Majesteetlik Kilimanjaro mägi ehk nn Aafrika katus, on maailma kõrgeim eraldiseisev mägi. Tansaania on koduks ka kõige kuulsamatele ja ikoonilistele safariparkidele – Serengeti, Ngorongoro, Lake Manyara – nimetades neist vaid mõned . Serengeti savannid-  koht, kus on miljoneid aastaid toiminud samad ökosüsteemid. Ngorongoro kraater – igivana vulkaani täielikult säilinud kraater, mille sisemus on  nagu amfiteater, kus elab Aafrika kõige tihedama kontsentratsiooniga loomastik. Ja lisaks veel kaunis ja põneva ajalooga troopiline rannik – India ookean oma tõeliste palmisaartega.

Safari  – suahiili keeles teekond – algab hetkest, kui lennuk maandub Aafrikas. Muljetavaldavad savannid, lopsakad metsatukad, põuast kolletavad väljad, sätendavad järved,  lumised mäetipud, rohetavad orud, pulbitsevad kosed. Ja loomad, mitte ainult üksikult vaid ikka tuhandete kaupa. Elegantsed kassid – lõvi, leopard ja gepard. Elevandid safari lõvid tansaaniatuututavate karjadena. Eksootilised linnud iga võimaliku kuju ja värviga. Gnuud, sebrad, kaelkirjakud, pühvlid ja antiloobid kogu aeg nähtaval. Milline looduse vaatemäng sind seekord safaril ees ootab, seda ei oska keegi täpselt ette öelda. Kõik  sõltub õnnest ja tuhandest muust pisiasjast –  kas meil õnnestub näha gepardi perekonda kivi otsas päikese käes pikutamas või mõnd lõvi saagijahil või hoopis elevantide ähvardavat jooksu auto poole?!

Silma jäänud puud kauguses võivad vabalt osutuda kaelkirjakute perekonnaks, põõsad osutuda lõvideks ja liikuv kivi võib lähenedes olla ninasarvik. Oma kuuepäevasel safaril sõidetakse läbi Tansaania põnevamad safaripargid – Tarangire, Lake Manyara, Ngorongoro ja masaid hüppamasloomulikult neist kõige kuulsama Serengeti.

Reisi on võimalik planeerida ka  aega, mil Serengetit läbib  loomade ränne, kus värske rohu otsinguil rändab ringiratast sarnast trajektoori pidi igaaastaselt ligi 2 miljonit gnuud. Ja loomulikult kus on palju rohusööjaid on ka palju kiskjaid…

Vaata siit lisaks loomade rände kohta

Safaril sõidetakse  suurte neljarattaveoliste autodega, kuhu mahub kuni 7 inimest. Autodel on ülestõstetav katus, kust on hea loomi jälgida ja pildistada.

Aafrika on koduks paljudele imepärastele hõimudele, kes endistviisi harrastavad oma traditsioonilist eluviisi. Safari jooksul astume sisse ka ühte traditsioonilisse masai külasse.  Tutvustatakse nende peremudelit, traditsioone ja kohta tänapäeva Aafrikas. Elu nendes külades on viimaste sajandite jooksul vähe muutunud. Savist ja õlgedest onnides elab mitu generatsiooni kõrvuti. Kui õnnestub, siis näeb ka  masaide traditsioonilisi laule  ja tantse.

troopiline sansibar

 Reisi viimane osa on  Sansibaril – troopiline  ja eksootiline vürtsidest lõhnava saar India ookeanis, kus on aega  5 päeva. Varbad saab pista  mõnusasse valgesse liiva, ujuda soojas India ookeanis ja snorgeldada helesinises kirjute kalade ja korallidega läbipaistvas vees.

Ühel päeval külastatakse  ajaloolist Stone Towni, kus araabia ja India kaupmeestest segunenud ajalugu räägib oma lugu. Sansibar on ajalooliselt üks kõige tähtsamaid nelgi kasvatamise kohti maailmas.  Ka tänapäeval on Sansibaril endiselt vürtside kasvatamine au sees. Külastame ka  üht vürtsiistandust, kus kasvab pipar, nelk, vanill, kardemon jpt vürtsid, mida saab siis näha, nuusutada, katsuda ja maitsta.

Kuna reisimise üks võludest on kogeda midagi uut ja kohalikku, siis oma  majutuse  valikus saame pakkuda ka kohaliku hõnguga väiksemaid ja koloriitsemaid majutusasutusi, kus on sõbralik ja abivalmis õhkkond ning kohalikku elu iseloomustav atmosfäär, pakkudes samas kõiki mugavusi.

Safaril olles pakume majutuseks  looduses olevaid  lodgedes, kus põhiväärtus on sellel, et nad asuvad ilusates kohtades keset imelist Aafrika loodust. Osadel lodgedel on ka basseinid.  Safari jooksul on ka kogu toitlustus hinna sees, sest savannis ei ole võimalik ise jalutada järgmisse kohta, et restorani minna.

Sansibaril soovitame  majutust otse  India ookeani ääres.

Kon Tiki Reisid on Tansaaniasse reise korraldanud juba üle 14  aasta.

Vaata mida kliendid räägivad https://www.kontiki.ee/kliendid-meist/

Täpne reisikava üleval nupu all KAVA.

 

Vaata ka meie kõiki teisi Aafrika reise 

Päev 1

Väljalend Tallinnast.

Päev 2

Saabumine Tansaaniasse Kilimanjaro lennujaamama ja kohtumine  oma kohaliku giidiga, kelle saatel on sõit safaripealinna Arusha hotelli. Puhkus  pikast lennureisist  ja kohanemine Aafrika eluga oma hotellis ja basseini ääres.

 Päev 3

Arusha ja Tarangire. Pärast hommikueinet sõit ca 3 tundi jõudmaks  Tarangire rahvusparki. Tarangire on tuntud eelkõige oma suurte elevandikarjade poolest. 

Hinnas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid.


Päev 4 

Lake Manyara. Hommikul jätkatakse  pooleli jäänud safariretke Tarangiris ja seejärel sõit Lake Manyara Rahvusparki . Lake Manyara on tuntud oma puu otsa ronivate lõvide, arvukate  lindude, elevantide ja jõehobude poolest.

Hinnas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid.

Päev 5

Lake Manyara ja Serengeti. Siit on  oma 4 tundi kestev  sõit ühe kuulsaima loodukaitseala  Serengeti poole. Pärastlõuna   Serengetis. Majutus ja õhtusöök sealsamas Serengeti keskel asuvas safaricampis.

Hinnas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid.

Päev 6

 

Terve päev  Serengetis. 

 Kindlasti on näha  palju loomi - antiloope, kaelkirjakuid, elevante, lõvisid, pühvleid jne. Juhul, kui on tegemist loomade rände ajaga võib hea õnen korral näha korraga mitmesajatuhandelisi gnuude karju, sekka ka sebrad ja teised rohusööjad. Ning loomulikul on kuskil varitsemas ka kiskjad.

Vaata siit lisaks loomade rände kohta

Hinnas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid.

Päev 7

Serengeti ja Ngorongoro. Kosutava hommikueine järgselt seisab  ees sõit (u 5 h) läbi Serengeti ja ümbruses olevate külade, et jõuda  Ngorongoro kraatrini. Teel peatus masai külaeluga tutvumiseks.

Hinnas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid.

Päev 8

Ngorongoro ja Sansibar. Hommikupooliku veedame safaril Ngorongoro kraatris.

Seejärel 3 tunnine lennureis Arushasse ja kuulsale vürtsisaarele - Sansibarile. Järgmised 5 ööd majutust  lummava vaatega rannaäärsesse hotelli.

Hinna sees hommikusöögid.

Päev 9

Sansibar. Hommikupoolikul vürtsituur - külastame vürtsifarmi ja vaatame, kuidas kasvavad nelk, pipar, vanilje ja paljud teised Sansibari kuulsaks teinud vürtsid. Päraslõunal kirju mineviku ja mitmekesise kultuuritaustaga Stone Towni külastus.


Päev 10

Merepäev- paadigiidid viivad kohta, kus suure tõenäosusega on näha delfiine ning õnnelikud saavad ka koos nendega vette sulpsata ning kogeda toredate mereelanike sõbralikkust. Korallide juures tehakse snorgeldamispeatus ning väikesel laiul pakutakse lõunat. Pärastlõunal toob paat maale tagasi Sansibari põhja osasse Nungwisse, kus saab soovi korral külastada või ujuda koos merekilpkonnadega. Õhtusöögi (ei sisaldu hinnas) võib süüa ka siinsamas Nungwis, kus on palju erinevaid restorane/baare.

Päev 11 

Vaba päev kas puhkuseks või erinevate lisatuuride tegemiseks (erinevad võimalused snorgeldamiseks ja sukeldumiseks, Jozani forest mangroovi tuur, Prison Islandi suured maismaa kilpkonnad- mõned võimalused)

Päev 12 

Vaba päev kas puhkuseks või erinevate lisatuuride tegemiseks.

 Päev 13

 Sansibar. Tagasilend Tallinnasse.

 Päev 14

 Saabumine Tallinnasse.

 

Hind: 4500

  Hind on näidispaketi hind arvestades majutust 3-4* hotellides/lodgedes/campides ning kohapeal inglise keelset teenindust, kui korraga reisib vähemalt 4 inimest

Hind sisaldab :

  • Rahvusvahelised lennud Tallinn- Kilimanjaro ja Sansibar -Tallinn
  • Siselend Arushast Sansibarile.
  • Kogu majutus kahestes tubades  koos hommikusöökidega nii safaril kui ka Sansibaril. 
  • Safari ajal ka kogu toitlustus (va alkohoolsed joogid). Sansibaril hommikusöögid.
  • Kogu kohapealne transport ja transferid 
  • Kohalikud inglise keelsed  giidid 
  • Sansibaril Stone Towni tuur koos  vürtsituuriga
  • Sansibaril merepäev

Reisi üldtingimused

Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,



Liitu uudiskirjaga!