Vaata pilte

Ikoonilised safaripargid Tansaanias ja Sansibar

Safari ja puhkus Sansibaril

19.11-2.12.2021
Safari ja puhkus Sansibaril

safari Tansaanias

 

‘Meie eest hoolitseti super hästi ja muljed on vapustavad. Juhuse tahtel ja tänu kohaliku giidi entusiasmile nägime safaril uskumatuid situatsioone ning hulgaliselt eksootilisi loomi,rääkimata puuoksal peesitavast maost.

Eraldi peatüki võiks kirjutada Liinast ja kohapealsetes giididest,kes väsimatult vastasid meie lõpmatutele küsimustele ja täitsid meie kohati ilmvõimatuid soove.Lisaks täiendas Liina oma lõbusa ja lahke loomuga meie väikest toredat seltskonda.Rannapuhkus oli ka lahe.’  – Ulvi

Tansaania on üks ainulaadsemaid riike maailmas,  mis on ülimalt rikkalik erinevate loodusimede poolest. Majesteetlik Kilimanjaro mägi ehk nn Aafrika katus, on maailma kõrgeim eraldiseisev mägi. Tansaania on koduks ka kõige kuulsamatele ja ikoonilistele safariparkidele – Serengeti, Ngorongoro, Lake Manyara – nimetades neist vaid mõned . Serengeti savannid-  koht, kus on miljoneid aastaid toiminud samad ökosüsteemid. Ngorongoro kraater – igivana vulkaani täielikult säilinud kraater, mille sisemus on  nagu amfiteater, kus elab Aafrika kõige tihedama kontsentratsiooniga loomastik. Ja lisaks veel kaunis ja põneva ajalooga troopiline rannik – India ookean oma tõeliste palmisaartega.

Safari  – suahiili keeles teekond – algab hetkest, kui lennuk maandub Aafrikas. Muljetavaldavad savannid, lopsakad metsatukad, põuast kolletavad väljad, sätendavad järved,  lumised mäetipud, rohetavad orud, pulbitsevad kosed. Ja loomad, mitte ainult üksikult vaid ikka tuhandete kaupa. Elegantsed kassid – lõvi, leopard ja gepard. Elevandid safari lõvid tansaaniatuututavate karjadena. Eksootilised linnud iga võimaliku kuju ja värviga. Gnuud, sebrad, kaelkirjakud, pühvlid ja antiloobid kogu aeg nähtaval. Milline looduse vaatemäng sind seekord safaril ees ootab, seda ei oska keegi täpselt ette öelda. Kõik  sõltub õnnest ja tuhandest muust pisiasjast –  kas meil õnnestub näha gepardi perekonda kivi otsas päikese käes pikutamas või mõnd lõvi saagijahil või hoopis elevantide ähvardavat jooksu auto poole?!

Silma jäänud puud kauguses võivad vabalt osutuda kaelkirjakute perekonnaks, põõsad osutuda lõvideks ja liikuv kivi võib lähenedes olla ninasarvik. Oma kuuepäevasel safaril sõidame läbi Tansaania põnevamad safaripargid – Tarangir, Lake Manyara, Ngorongoro ja masaid hüppamasloomulikult neist kõige kuulsama Serengeti.

Meie reis on planeeritud aega, mil Serengetit läbib ka loomade ränne, kus värske rohu otsinguil rändab ringiratast sarnast trajektoori pidi igaaastaselt ligi 2 miljonit gnuud. Ja loomulikult kus on palju rohusööjaid on ka palju kiskjaid…

Vaata siit lisaks loomade rände kohta

Safaril sõidame suurte neljarattaveoliste autodega, kuhu mahub kuni 7 inimest. Autodel on ülestõstetav katus, kust on hea loomi jälgida ja pildistada.

Aafrika on koduks paljudele imepärastele hõimudele, kes endistviisi harrastavad oma traditsioonilist eluviisi. Safari jooksul astume sisse ka ühte traditsioonilisse masai külasse. Meile tutvustatakse nende peremudelit, traditsioone ja kohta tänapäeva Aafrikas. Elu nendes külades on viimaste sajandite jooksul vähe muutunud. Savist ja õlgedest onnides elab mitu generatsiooni kõrvuti. Kui õnnestub, siis näeme masaide traditsioonilisi laule  ja tantse.

Kohalikke inimesi ja elu-olu aitab kõige paremini mõista reisijuht Liina, kes tunneb masaide elu väga lähedalt ning kes on  ka terve  reisi vältel  kaasas. Liina on Aafrikast võlutud olnud juba viimased 10 aastat ja peamiselt on ta siin tegelenud kohalikku haridust toetavate abiprojektidega. Heameelega räägib ja näitab Liina kuidas kohapeal elatakse, millesse usutakse ja kuidas oma eluga hakkama saadakse.troopiline sansibar

Meie reisi viimase osa oleme planeerinud Sansibarile – troopilisele ja eksootilisele vürtsidest lõhnavale saarele India ookeanis, kus veedame 5 päeva. Varbad saab pista  mõnusasse valgesse liiva, ujuda soojas India ookeanis ja snorgeldada helesinises kirjute kalade ja korallidega läbipaistvas vees.

Ühel päeval külastame ka ajaloolist Stone Towni – kus araabia ja India kaupmeestest segunenud ajalugu räägib oma lugu. Sansibar on ajalooliselt üks kõige tähtsamaid nelgi kasvatamise kohti maailmas.  Ka tänapäeval on Sansibaril endiselt vürtside kasvatamine au sees. Külastame ka  üht vürtsiistandust, kus kasvab pipar, nelk, vanill, kardemon jpt vürtsid, mida saab siis näha, nuusutada, katsuda ja maitsta.

Kuna reisimise üks võludest on kogeda midagi uut ja kohalikku, siis oleme ka valinud majutuse sarnaselt. Eelistame alatiDiani_beachkohalikke, võimaluse korral väiksemaid ja koloriitsemaid majutusasutusi, kus on sõbralik ja abivalmis õhkkond ning kohalikku elu iseloomustav atmosfäär, pakkudes samas kõiki mugavusi.

Safaril olles majutume looduses olevates lodgedes, kus põhiväärtus on sellel, et nad asuvad ilusates kohtades keset imelist Aafrika loodust. Osadel lodgedel on ka basseinid.  Safari jooksul on ka kogu toitlustus hinna sees, sest savannis ei ole võimalik ise jalutada järgmisse kohta, et restorani minna.

Sansibaril on majutus India ookeani ääres valge liivaga rannas,väikestes bungalodes ja toitlustusest on hinnas hommikusöök. Võimalik, et lõuna soovite võtta olles merel snorgeldamas või kohaliku dhowga (purjepaat) sõitmas.

Kon Tiki Reisid on Tansaaniasse reise korraldanud juba 10 aastat.

Vaata mida kliendid räägivad http://www.kontiki.ee/kliendid-meist/

Täpne reisikava üleval nupu all KAVA.

Kui soovid sõita küll Tansaaniasse, kuid Sulle tundub, et safari osa võiks olla lühem, siis vaata ka meie teist Tansaania reisi – Aafrika seiklus Tansaanias- safari Selouses ja Sansibar

Vaata ka meie kõiki teisi Aafrika reise 

Päev 1

Väljalend Tallinnast.

Päev 2

Saabume Tansaaniasse Kilimanjaro lennujaamama ja kohtume oma reisijuhiga, kelle saatel sõidame nn safaripealinna Arusha lähistele hotelli. Puhkame pisut pikast lennureisist  ja kohaneme Aafrika eluga oma hotellis ja basseini ääres. Soovijatel võimalus pärastlõunal sõita külla kohalikku kooli, kuhu on meil kaasas ka kingituseks õppematerjalid.  Liina selgitab kuidas toimib kohalik elu.

 Päev 3

Arusha ja Tarangire. Pärast hommikueinet sõidame ca 2,5 tundi ja jõuame Tarangire rahvusparki. Tarangire on tuntud eelkõige oma suurte elevandikarjade poolest. 

Hinnas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid.


Päev 4 

Lake Manyara. Hommikul jätkame pooleli jäänud safariretke Tarangiris ja seejärel sõidame  Lake Manyara Rahvusparki Great Rift Valleys. Lake Manyara on tuntud oma puu otsa ronivate lõvide, arvukate värvikirevate lindude, elevantide ja jõehobude poolest.

Hinnas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid.

Päev 5

Lake Manyara ja Serengeti. Alustame oma 4 tundi kestvat sõitu ühe kuulsaima loodukaitseala  Serengeti poole. Pärastlõuna veedame  Serengetis. Majutus ja õhtusöök sealsamas Serengeti keskel. 

Hinnas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid.

Päev 6

 

Naudime Serengetit. Loomade ränne peaks praegu olema just siin Serengetis, kus sajad tuhanded rohusööjad on oma igaaastasel rändel. Veebruarikuisel reisil on näha ka palju loomabeebisid, sest see on just poegimiste aeg. Kus on palju rohusööjaid, seal on kindlasti ka palju kiskjaid.   Kindlasti näeme palju loomi - antiloope, kaelkirjakuid, elevante, lõvisid, pühvleid jne. 

Vaata siit lisaks loomade rände kohta

Hinnas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid.

Päev 7

Serengeti ja Ngorongoro. Kosutava hommikueine järgselt seisab meil ees sõit (u 5 h) läbi Serengeti ja ümbruses olevate külade, et jõuda  Ngorongoro kraatrini. Teel külastame  Masaide küla ja Olduvai Georgi.

Hinnas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid.

Päev 8

 

Ngorongoro ja Sansibar. Hommikupooliku veedame safaril Ngorongoro kraatris.

Seejärel 3 tunnine lennureis Arushasse ja kuulsale vürtsisaarele - Sansibarile. Järgmised 5 ööd majutume lummava vaatega rannaäärsesse hotelli.

Hinna sees hommikusöögid.

Päev 9

Sansibar. Hommikupoolikul vürtsituur - külastame vürtsifarmi ja vaatame, kuidas kasvavad nelk, pipar, vanilje ja paljud teised Sansibari kuulsaks teinud vürtsid. Päraslõunal kirju mineviku ja mitmekesise kultuuritaustaga Stone Towni külastus.


Päev 10-12

Sansibar. Naudime India ookeani suurepärast veealust maailma ja paradiislikke rannamõnusid. Lisatasu eest on soovijatel võimalik tutvuda kultuuri ja ajalooga, võttes osa kohalikest ringreisidest.

 Päev 13

 Sansibar. Tagasilend Tallinnasse.

 Päev 14

 Saabumine Tallinnasse.

Kui soovid sõita küll Tansaaniasse, kuid Sulle tundub, et safari osa võiks olla lühem, siis vaata ka meie teist Tansaania reisi - Aafrika seiklus Tansaanias- safari Selouses ja Sansibar

Hind  4400€/inimene.  

Hind sisaldab :

  • Rahvusvahelised lennud Tallinn- Kilimanjaro ja Sansibar -Tallinn
  • Siselend Arushast Sansibarile.
  • Kogu majutus kahestes tubades  koos hommikusöökidega nii safaril kui ka Sansibaril. Majutuse tase on meie mõistes 3-4* hotellid, lodged, bungalod.
  • Safari ajal ka kogu toitlustus (va alkohoolsed joogid). Sansibaril hommikusöögid.
  • Kogu kohapealne transport.
  • Eestikeelne reisijuht Liina 24h.
  • Kohalikud giidid.
  • Sansibaril Stone Towni tuur ja vürtsituur.
  • Kingitus kohaliku kooli lastele (õppematerjalid).

Reisi üldtingimused

Liina Eerik

Liina reisis esmakordselt Ida Aafrikasse – Tansaaniasse 1999. aastal, kus nii Tansaania Suahiili rannik kui ka Sansibari saar jätsid talle kustumatu mulje. Lahkudes teadis Liina, et läheb sinna kindlasti veel tagasi. Nii see juhtuski – läbi ootamatu tööpakkumise 2Liina Eerik005. aastal. Sellest ajast on ta Tansaaniaga lähedalt seotud nii isiklikult kui ametialaselt. Olles töötanud mitmes hotellis Sansibaril, vabatahtlikuna tibatillukesel Chole saarel õpetajana ning Katavi Rahvuspargis asuva safarilaagri asendusjuhina, on ta iseseisvalt seigelnud risti-rästi läbi Ida Aafrika.

Koos oma Masai rahvusest abikaasaga on nad elanud muldonnis ja nomaadi kombel stepiavarusi mõõtnud, pool aastat elanud Mafia saare merekaitsealal asuvas kalurikülas. Viimasel paaril aastal on Liina olnud ka reisijuhiks neile eestlastele, kes on otsustanud seda põnevat ja mitmekesist maad külastada. Liina on läbinud Tansaania idast läände ja põhjast lõunasse, külastanud enamikke Tansaania rahvusparke ja saari, roninud Kilimanjaro nõlvadel, ujunud koos haruldaste vaalhaidega nende loomulikus levilas ning kogenud palju muudki erakordset.

Ise peab ta aga suurimaks väärtuseks tavalist igapäevast elukogemust kohaliku rahva seas, olgu see siis Dar Es Salaami suurlinnas või ehtsas Masai külas keset steppi, kuhu ei vii ükski tee. „Tansaania on suur, kaunis ja erakordselt mitmetahuline maa. Mul on olnud õnne kogeda vaid murdosa sellest“, jääb Liina ise tagasihoidlikuks. 

Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,Liitu uudiskirjaga!