Oleme ühenduses:

Top
Image Alt

Tansaania sissetallamata radadel

10 aastat kogemust

Tansaania sissetallamata radadel

3690€ in. kohta

Mafia saar ja vaalhaid;

mägimatk Aafrika Katusel – Kilimanjaro mäe nõlvadel;

autosafarid Amboseli ökosüsteemi kaunites savannides ja Tarangires;

jalgsi matk Arusha rahvuspargis ja  flamingod Momella soolajärvel;

külas masaidel.

 

Oleme koos teiega juba 10 aastat Tansaanias reisinud. Läbi aegade populaarsed on safarid ikoonilistes rahvusparkides nagu Serengeti, Ngorongoro, Tarangire, Lake Manyara, Selous jt, rannapuhkuseks on eksootiline Zanzibar alati kindel valik. Kõik need paigad väärivad oma head mainet, ning sisalduvad jätkuvalt ka meie poolt pakutavates reisides. Lisaks neile teada-tuntud magnetitele pakume teile sedapuhku lisaks veel üht veidi teistsugust, ent vägagi põnevat reisi paiguisse, mis turismi peateedest veidi kõrval asuvad ja seetõttu on säilinud oma eheduses.
Öeldakse, et Mafia saar meenutab Zanzibari 30 aastat tagasi. Ehkki neid saari omavahel võrrelda ei saa, on selles ütlemises oma tõetera sees. Kui unistad päikest püüda inimtühjal liivalaiul, ujuda koos õrnade ja tundlike haruldaste ookeanihiiglastega – vaalhaidega, snorgeldada või sukelduda veealuses imedemaailmas kus leidub veel elusaid koralle -, siis Tansaania rannikuvetes paiknev Ida-Aafrika suurimas merekaitsealas asuv Mafia väikesaar on selleks õige koht.
Amboseli-Kilimanjaro ökosüsteemi kuuluvad avarad kaitsealad on justnagu loodud neile, kes unistavad Aafrika safarist maalilises savannis, kus teisi turiste kohtab harva, kui üldse, ent kus savanni põlisasukaid jätkub, olgu need elevandid, kaelkirjakud, sebrad, gnuud, ahvid, jaanalinnud, mitmed suured ja väikesed gasellid sh ainult sealkandis elavad haruldased gerenukid ja paljud teised. Seal elevad ka lõvid, leopardid, hüäänid – loodame, et näeme neidki. Nagu muiste, elavad metsloomad praegugi sealkandis sõbralikult koos masaidega, kes oma värvilise rõivastuse ja arvukate lehmakarjadega sealsesse maastikku suurepäraselt sobituvad ja keda kindlasti ka lähemalt tundma õpime.
Tansaania pakub mägimatkajatele palju häid võimalusi, mis on autosafaritele virgutav vaheldus nautida loodust aktiivselt ning veelgi vahetumalt.
Seetõttu otsustasime seekordsesse reisikavasse lisada 2 matka. Väike matk Mount Meru põneva taimestiku- ja loomastikuga loodusradadel on ideaalne sissejuhatus meie reisiks. Kilimanjaro mäetipu vallutamine on suur nädalane väljakutse, kuid sedapuhku pakume igaühele jõukohast ning nauditavat päevast retke, mis on just sobilik viis selle laugjate nõlvadega majesteetliku mäega tutvust sobitada. Sellegipoolest jõuame me välja Shira platoole, mis asub 3600m kõrgusel, kust avanevad hunnitud vaated Kilimanjaro tipule ning teistele sealsetele vulkaanilist päritolu mägedele – Meru, Longido, Oldonyo Lengai ning silmapiirini laiuvatele Amboseli ökosüsteemi savannidele – oleme Aafrika Katusel…
Reis sisaldab muudki – klassikalisel autosafaril Arusha Rahvusparigis asuvas “Väikeses Serengetis” kohtume lähedalt paljude savanniasukatega, kes meile loodusfilmidest tuttavad on ning  Momella soodajärve on parim viis vaadelda kauneid flamingosid ning teisi põnevaid linde, aga ka pühvleid, sebrasid, jõehobusid jt. … kõik siia ära ei mahu niikuinii, tule meiega ja avasta ise!
0 Reviews
  • Järgmised reisid
    11ööd/12päeva
  • Reisijuht

Reisikava

1
1.päev
Väljalend Tallinnast
2
2 päev
Saabumine Kilimanjaro lennuväljal. Transfer ja majutumine oma siinsesse peatuspaika järgmiseks 5 päevaks. Õhtusöök.
3
3.päev
Peale hommikusööki suundume Arusha Rahvusparki, kus alustame jalgsimatka vulkaanilist päritolu oleva Mt. Meru mäe jalamil asuva vihmametsa loodusradadel ning lõpetame kõrgemal Mt. Meru kose juures. Lõunapiknik looduses, liikumisrõõm ning vahetu kontakt looduse-, loomade-lindude ning sealse elu-oluga on tore sissejuhatus meie reisile. Õhtusöögiks sõidame tagasi oma majutuskohta. Pärastlõunal autosafari nn väikeses Serengetis.
4
4.päev
Peale hommikusööki suundume autosafarile Tarangire kaitsealale. Tarangire on kuulus oma imekauni maastiku ning väga suure elevandipopulatsiooni tõttu. Õhtuks jõuame tagasi oma majautuskohta.
5
5.päev
Peale hommikusööki suundume päevasele autosafarile Amboseli-Kilimanjaro ökosüsteemi kuuluvatele kaitsealadel. Siin on ehedalt näha tuhandeid aastaid toiminud kooselu masaide ja vabalt elavate savanniloomade vahel. Enne päikeseloojangut külastame üht sealsetest paljudest Masai küladest. Õhtusöök majutuskohas.
6
6.päev
Peale hommikusööki asume teele Kilimanjaro suunas, kus võtame ette mägimatka koos kaasavõetud lõunapiknikuga kaunil loodusrajal Kilimanjaro mäel. Oma teekonnal jõuame välja Shira platoole 3962m kõrgusel, kust avanevad lummavad vaated paiguisse, mis meile juba eelmistest päevadest tuttavad. Hunnitud vaated Kilimanjaro tipule ning teistele vulkaanilist päritolu mägedele- Meru, Longido, Oldonyo Lengai ning silmapiirini laiuvad Amboseli ekosüsteemi savannid... on mälupilt mille võtame endaga kaasa kogu eluks. Õhtusöök majutuskohas.
7
7.päev
Hommikusöök. Sõit Arusha lennujaama siselennuks Mafia saarele. Teel sõidame läbi ka Arusha Masai turult. Mafia saarele jõuame hilisel pärastlõunal. Saabumisel sõit meie majutuskohta ning õhtusöök.
8
8.päev
Selle päeva naelaks on ujumine vaalhaidega. Ujumine vaalhaidega on elamus, mis ei jäta ükskõikseks kedagi. Neid saab jälgida kas paadist, kust soodsate võimaluste olemasolul saab lestade- ja maskiga vette minna ning nendega koos ujuda või snorgeldada, kuidas keegi ise soovib. Olles absoluutselt ohutud, võivad vaalhaid vahest üles näidata delfiinidega sarnast sotsiaalsust ning mängulisust, mis on imetabane elamus... Kohti, kus neid kuni 20 m pikki ja 20 000 kg kaaluvaid õrnasid ja majesteetlikke ohustatud ookeanihiiglasi näha saab, võib maailmas kokku lugeda vaid kahe käe sõrmedel. Mafia saar paistab nende seas silma selle poolest, et turiste pole seal veel palju ning võrreldes teiste paikadega on just sealsetes vetes suurim võimalus neid igapäevaselt jälgida. Selle kohta leiad huvitavat sellel National Geographic'u lingil: http://news.nationalgeographic.com/2017/01/whale-sharks-mafia-island-video/ Sellele vaatamata, nii nagu maismaa safaril nii ka meresafaril olles tuleb arvestada sellega, et väike võimalus siiski jääb, et neid ei näe - selline lihtsalt on loodus. Vaalhaidega kohtumine on võimalus kogeda midagi väga võimast ja imelist ... midagi, mis liigutab hingepõhjani ning mis jääb sinuga kogu eluks. Ja kui ei peaks õnnestuma neid näha (väike võimalus), siis türkiissinisel India ookeanil paadisõit toredas reisisseltskonnas on ise-enesestki nauditav tegevus!
9
9.päev
Päevane väljasõit lähedal asuvatele väikesaartele - Chobe, Jibondo, Juani tutvumaks kohalike külaeluga ning elu-oluga üldiselt. Peatume ka snorgeldamistuuriks, võime kinnitada, et tegemist on ühtede parimate snorgeldamiskohtadega Ida Aafrikas või üldse maailmas. Lõunaks peatume ainult mõõna ajal välja ilmuvale liivakünkale, kus meie kohalikud giidid valmistavad lõkkel maitsva lõuna.
10
10.päev
Mafia rannapuhklus. Aktiivse tegevuse otsijatele võimalused lisatasu eest - jalgratta sõit saarel, piknik liivapaljandikel, päikeseloojang kohaliku purjeka dhowga, snorgeldamine, kalapüük, sukeldumine jne
11
11.päev
Mafia rannapuhkus
12
12.päev
Rannapuhkus, vaba aeg kuni lõunani. Äralend pärastlõunal vastavalt lennugraafikule
13
13.päev
Saabumine Tallinnasse
Hind 3590 sisaldab järgmist: - Rahvusvahelised lennud- Tallinn- Kilimanjaro- Mafia- Tallinn - Siselend Kilimanjaro -Mafia - Majutused kahestes kõigi mugavustega tubades: 5 ööd - Arusha/Kilimanjaro piirkonnas safari lodges koos kogu toitlustamisega. Väljasõidud safaridele, autoga ja jalgsi. Matka Kilimanjarole koos kohalike ja meie oma giididega vastavalt reisikavale. Masai küla külastus. Kõik sissepääsu ja pargitasud, transport. 5 ööd Mafia saarel koos kõigi söögikordadega - ujumine vaalhaidega -päevane väljasõit Mafia saarelt lähedalasuvatele väikesaartele - Meie reisijuht Liina kogu reisi vältel   Reisi hinda ei kuulu : -Tansaania viisa, mille saab piirilt - 50 USD, -jootrahad kohalikele giididele -söögikorrad, mis ei sisaldu programmis - lisategevused, mis ei sisladu programmis
Poleks eales osanud aimatagi, et päriselt on ka võimalik kõiki neid dok filmides nähtud loomi näha. Meie safari viis meid läbi mitmest erinevast safarikohast. Kogu aeg oli kaasas tore kohalik giid, majutused keset loodust ja väga sobivad pärast pikki safarisõite. Lisaks veel reisijuht Liina selgitused kohalike inimeste elust, mis aitasid mõista seda põnevat Aafrika riiki.  
 Tiina ja Mart
Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,

Liitu uudiskirjaga!