Reis ka sügisesel koolivaheajal 23.10-3.11
Seišellid – imekaunis saarestik India ookeanis, mida on nimetatud ka tükikeseks paradiisiks maa peal. Saarestik koosneb 115 saarest, suuremad ja tuntumad neist Mahé, Praslin ja La Digue. Saarestik pakub võimalust nii merelisteks tegevusteks, matkamiseks, kohaliku eluga tutvumiseks kui ka lihtsalt mõnedes paljudest imekaunitest randadest puhkamiseks. Populaarne on ka nö island hopping ehk erinevate saarte külastamine. Siin on ka UNESCO kaitse all olev korallrahu Aldabra ja Vallée de Mai, mida kutsutakse ka Eedeni aiaks.
Kogu reisi jooksul on peatumine Praslinil, soovijatel on võimalik teha päevaseid väljasõite La Digue saarele ja ka väikese paadiga väljasõite väiksematele saartele või nende lähedale – Curious, St Pierre, Coco, Sisters ja Félicité.
Seišellid on kindlasti ka koht sukeldumis- ja snorgeldamistuurideks. Need, kel on tehtud sukeldumislitsents ning soovivad Seišellide imelise veealuse maailmaga tutvuda, on ka see võimalus olemas.
Ajaloolased on seisukohal, et ilmselt olid Seišellid asustamata saared, mida aeg ajalt kasutasid ainult piraadid, kuni aastani 1756. Prantslasest kapten Nicholas Morphey asetas Mahe saarele kivi näitamaks selle kuulumist Prantsusmaale ja nimetas saared tollase prantsuse rahandusministri Jean Moreau de Séchelles ‘i järgi. 1794 saabusid britid sõjalaevaga ning Seišellid loovutati Briti impeeriumile. 1976 kuulutati välja iseseisev vabariik. Kuna Seišellide saartel ei ole kunagi olnud põliselanikke, põlvnevad praegused seišellide elanikud sisserännanud inimeste hulgast. Kohalik elanikkond on segunenud mitmerassiliseks, kellest suurimad etnilised rühmad on Aafrika, Euroopa (eelkõige Prantsuse), India ja Hiina päritolu. Sellest on tekkinud ka kaasaegne kreooli kultuur, mille maitseid on eriti tunda ka kohalikes seišelli toitudes.
Miks reisida Seišellidele:
- Seišellid on väga turvaline ja rahulik reisisihtkoht
- Siin asuvad maailma ühed kauneimad rannad. Kõiki Seišellide saari ümbritsevad imekaunid rannad- türkiissinine vesi ja palmidega ääristatud valge liivaga rannad nii kaugele kui silm ulatub. Sageli on erinevate randade vahel vahemaa väga väike ning lühikese jalutuskäiguga on võimalik jõuda juba uude ja teistmoodi ilusasse randa, ka rannaskäik pol siin kunagi igav. Iga rand ja laht pakub erinevaid elamusi – suurte kividega ääristatud randadest kuni üksikute randadeni, mis jätavad eraldatuse tunde. Ka kõik saared on erineva meeleouluga. Et saarestikust parimat ülevaadet saada, on ka väga populaarne sõita erienvate saarte vahel.
- Mitmekesine ja lopsakas taimestik – nii troopilistes aedades, loodusparkides kui ka randades. Sügavrohelised toonid, eksootilised õied, põõsad ja puud, erikujulised lehed ja endeemilised taimed. Ees ootab ka lai valik troopilisi puuvilju. Ainulaadne taimestik on siin ka range kaitse all, kõige tuntum neist on Coco de Mer palmipuu, millest reisil tuleb ka palju juttu.
- Põnev eluslooduse maailm – hiiglaslikud maismaa kilpkonnad, mitmekesine linnustik – kõige kuulsam neist must papagoi, kes on ühtlasi ka Seišellide vapilind. Imeline veealune maailm – India ookean, mis ümbriteb Seišelle on koduks paljudele korallidele, vee kilpkonnadele ja värvilistele kaladele.
- Elades sisse saarte pingevabasse kohalikku õhkkonda, saab nautida kreooli tradistioone, kultuuri ja kokakunsti.
Õhutemperatuur on päeval u 30 c, öösel 24C ja vesi on 28 C. Aegajalt võib tulla ka troopikale omaseid vihmahooge.
Miks reisida Kon Tiki Reisidega:
- Meil on pikaaegne kogemus ja teadmised kohapealsetest oludest
- Toome teid alati koju tagasi
Päev 1 väljalend Tallinnast ja saabumine Seišellidele Mahe saarele järgmisel hommikul. Sõit sadamasse, kust läheme praamiga Praslini saarele, kuhu majutume järgmiseks 9 ööks.
Päev 11 õhtul on praamiga tagasisõit Mahe saarele ja sealt transfer lennujaama tagasilennuks Tallinnasse, kuhu jõutakse järgmisel päeval.
Hotell paikneb otse mere rannas, mida peetakse üheks ilusaimaks kohaks päikeseloojangute nautimiseks. Hotell on kohaliku hõnguga, mõnusalt koloniaal-kreooli stiilis.
Praslini saar
1744 aastal jõudis Praslini saarele Lazare Picault ning saart avastades, nimetas selle "Ile des Palmes", "Palmide saareks", teadmata toona, et nägi üht maailma haruldlasemat ja ebatavalisemat taime - Coco de Mer palmi, millest on saanud ka tänaseks üks saare suuremaid staare.
Praslin on saarestiku suuruselt teine saar, siin elab umbes 8000 püsielanikku ning saar on ainult u 30 km2 suur
Praslini peamine vaatamisväärsus on UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv Vallée de Mai, mida on peetud ka Eedeni aiaks. Siinseks põhiliseks vaatamisväärsuseks on juba mainitud Coco de Mer'i palm. Nii kuulsa palmi viljad kui ka paljunemistehnoloogia on pigem ebatavalised, olles tekitanud palju legende, salapära ja uskumusi- seda kõike näitab ja selgitab kohalik giid. Jalutuskäik läbi siinse džunglilise palmimetsa on botaanikahuvilistele tõeline maiuspala. Siin saab ka aimu, milline oli saar siis, kui siia saabusid esimesed eurooplased. Lisaks põnevatele taimedele elab siin ka mitmeid haruldlasi linnuliike, nende seas must papagoi.
Siin on ka tihti maailma ilusaimate randade edetabelitesse sattuvaid randu - kõige kuulsam neist - Anse Lazio , kindlasti saab siin proovida ka liiva pehmust ning merevee soojust.
Võimalikud lisategevused - päevane väljasõit La Digue saarele
See on päev järjekordselt uue saare avastamiseks. Sõit veelkord laevaga järgmisele ja sel korral neist kolmest kõige väiksemale saarele - La Digue. Saar on vaid 10 km2 suur ning siin elab vaid 3000 püsielanikku. Kuid selle eest on siin silmipimestavalt kaunis ja seda mitte ainult turistide arvates, vaid siin armastavad fotosessioone korraldada ka maailma kuulsaimad luksusbrändid. Saare nimi La Digue pärineb laevalt, millega esmakordselt jõuti siia 1768. Saarel ei ole ühtegi linna, ainult üks asula ja siin võib kokku lugeda vaid paar tosinat autot. Peaaegu igale poole saab minna jalgsi, tõsi, see võib võtta ka kuni tunni, seetõttu ongi siin armastatuim liiklusvahend jalgratas ja seda soovitame kasutada ka meie saare avastamiseks. Teed on lihtsad ning pikemalt kui 5 km ühes suunas ei ole võimalik sõita. Lisaks troopilistele palmisaludele ja mitmetele piltpostkaarti meenutavatele randadele on siin ka maailma kõige ilusamaks rannaks tituleeritud Anse Source d`Argenti.
Päevane väljasõit Curieuse ja St Pierre saare lähistele
See päev on maiuspala neile, kellele meeldib paadiga sõit, suured maismaa kilpkonnad ning snorgeldamine.
Curieuse saar, mis on eelkõige tuntud oma hiidsuurte maismaa kilpkonnade tõttu, jalutuskäik läbi saare, kreooli stiilis BBQ lõuna ja snorgeldamine St Pierre saare lähistel.
Päevased snorgeldamis - ja sukeldumistuurid
Võimalik on kohapeal ka rentida auto ning iseseisvalt tutvuda Praslini saare paljude randade ja ilusate vaadetega.
Hind 1850 eur /inimene
Hind sisaldab:
- rahvusvahelised lennud Tallinn-Mahe-Tallinn
- praami sõidud Mahelt Praslinile ja tagasi
- majutus kahestes tubades koos hommikusöökidega
- Kohapeal transferid lennujaam- sadam - hotell - sadam - lennujaam
- Eesti keelne reisijuht kohapeal
Hinda ei kuulu:
- toidukorrad, mis ei ole programmis märgitud
- kõik lisategevused