Vaata pilte

Roheline Costa Rica

20.04.-04.05.2023

Reis ühte  maailma  liigirikkaimaasse kohta – Osa poolsaarele  vihamametsa  Vaikse ookeani piiril, Arenali vulkaan ja rippsillad; chill Tamrindo rand. Soovijatel võimalik osaleda ka adrenaliinirohketel seiklustel – zipline, rafting, koskedes ronimine, surf, sukeldumine.

 

Costa Rica on loodusenautlejate paradiis. Costa Rica asub Kesk-Ameerikas ja on pindalalt veidi suurem kui Eesti, kuid sealt leiab üle 180 looduspargi ja -kaitseala. Costa Rica floora ja fauna on maailma üks liigirikkamaid. Siin on esindatud  4% kogu maailma liigirikkusest.  Koolibrid, tuukanid, värvikad puna-aarad, opossumid, kääbus-sipelgaõgijad, tapiirid, möira– ja ämblikahvid, saimirid, leemurid, kõrvukketsalid, laisikud, ameerika krokodillid, kilpkonnad, haid, delfiinid, on vaid lühike loetelu neist, kes seal loodussõpradele silmarõõmu pakuvad.

Lisaks lokkavale loodusele ja võrratule kohvile saab Costa Ricas nautida adrenaliinirikkaid seiklusi – siit leiab suurepäraseid surfirandu, raftinguks sobivaid kärestikulisi mägijõgesid, põnevaid sukeldumiskohti ning köisteid.

Inimesed on rõõmsad ja naudivad elu, “Pura Vida!” öeldakse Costa Ricas.

 

Reisi alustame ja lõpetame pealinnas San Joses. San Josest suundume National Gegraphicu poolt kõige liigirikkamaks piirkonnaks meie planeedil nimetatud Osa poolsaarele. Meie sihtkohaks on Drake Bay, juba sinna saamine on omaette seiklus, mille viimase osa sõidame paadiga mööda jõge suubumaks oma kohaliku hotelli juurde  mere rannas. Siin on meie peamisteks tegevusteks tutvumine nii vihmametsaga- Corcovado rahvuspargis kui  ka tutvumine mereeluga – paadi ja snorgeldamistuur Cano saarele .Peatume suhteliselt lihtsas, kuid selle eest imeliste vaadetega hotellis ookeani ääres vihmametsas. 

Järgmine reisi sihtkoht on Arenali vulkaani lähedal, kus veedame 3 päeva. Tutvumine vulkaani, kuulsa kose, rippsildade ja Cano Negro märgalalga. Proovime ära ka siinsed looduslikud kuumaveeallikad. Arenal on ka Costa Rica seiklusturismi üks keskustest. Siin jääb ka üks päev igaühel oma lemmiktegevuse tegemiseks –  võimalus minna kas raftingule, adrenaliinirohkele köisteele Tarzani kombel liuglema või mõnda rahulikumat loodusvaatlust nautima.

Reisi viimase osa veedame Tamarindo rannas – väike tore kuurortlinn ning surfarite meelispaik. Kes soovib, saab võtta tunde surfikoolis, käia veel mõnel adrenaliinirohkel seiklusel, või puhata rahulikult ilusas rannas.

 

Võtke meiega ühendust +372 56268377     info@kontiki.ee

1. päev 28.03

Väljalend Tallinnast ja saabumine Costa Ricasse õhtul. Sõit hotelli, majutus ööseks

2.päev 29.03

Hommikul läheme kohvifarmi, et saada aimu, kuidas kuulsa Costa Rica kohvi kasvatamine ja valmistamine käib. Kes teab, kui hetk on õige, saame ka ise mõne kohvimarja korjata. Kindlasti maitseme erinevaid kohvisid. Pealelõunal uurime, kuidas käib elu San Jose's, jalutame linna keskuses, piilume ka turule. 

3. päev 30.03

Varahommikul alustame sõitu Osa poolsaare poole. Sõit kestab umbes 6-7 h, kuid igav see ei ole, sest sõidame mööda rohelist, kohati mägist maastikku ning näeme ka kohalikku elu. Teel teeme ka peatuse kohaliku lõuna nautimiseks. Viimase osa sõidust teeme paadiga mööda jõge maabudes meres hotelli läheduses. Majutus Vaikse ookeani vaatega ja vihmametsa serval olevas lodges Corcovado Rahvuspargi lähedal  järgmiseks 4 ööks. Meie majutus on lihtne, kuid kõigil tubadel on oma vannituba ja rõdu, kust imetleda vaateid ning mööda lendavat/kõndivat loodust. Juba siin võib näha  lendlemas  erivärvilised troopilisi linde ning puude võrades hüplevad ahvid. Vihmamets ei maga ka öösel, huikeid, krabinaid ja möiregeid on kuulda hommikuni.

 

Corcovado rahvuspargi piirkond on kogu planeedi üks bioloogiliselt mitmekesisemaid paiku. Pargis elab ligi 400 linnuliiki, 140 imetajaliiki, 116 kahepaiksete ja roomajate liiki, üle 500 puuliigi ja üle 6000 putukaliigi. Oma 13 suurema ökosüsteemiga kaitseb park ohustatud liike
, nagu jaaguar, puma, krokodill, tapiir, konnad  ja kotkad. Osa poolsaare piirkonna ulatuslikud rannad, eriti Carate lähedal asuvad rannad, on ka mitmete merekilpkonna liikide peamised pesitsuskohad. Ajakiri National Geographic kirjeldas Osa poolsaart kui "... bioloogiliselt kõige tihedama asustusega kohta planeedil Maa".

 

Osa poolsaar on raskesti ligipääsetav, mistõttu elatakse siin veel suures osas traditsioonilist elu, ärgatakse vara koos loodusega ning magamagi minnakse paar tundi peale pimeduse saabumist. Soovijatel on võimalus ka jalutada läheduses olevasse Drake Bay asulasse. 

4. päev  31.03  Päeva alustame  hommikul varajase äratusega ning ees ootab poole päevane matk Corcovado rahvuspargis - loodetavasti näeme nii tuukaneid, aarasid, laiskloomi kui ka plajusid teisi vihmametsa elanikke.

Pärastlõuna puhkuseks hotellis või lähedalasuvas rannas jalutamiseks/ujumiseks.

Pimeduse saabudes teeme ka öise tuuri looduses koos giidiga tutvumaks nendega, kes armastavad pimeduse varjus oma asju toimetada.

 

5. Päev 1.04  -   väljasõit Cano saarele. Juba teel saarele võib näha delfiine, hea õnne korral ka raisid ja teisi mereelanikke. Snorgeldades kilpkonnasid,  raisid, murene, erinevaid kalu .

Pärastlõunal puhkus 

6. Päev  2.04. - see päev on kas soovijatele lisategevusteks (lisatasu eest) - kalastus, sukeldumine, hobustega matkad, kanuumatk, matk läbi vihmametsa koseni  või lihtsalt puhkuseks, lähedalasuvas rannas jalutamiseks/ujumiseks  või iseseisvalt siinsete matkaradadega tutuvumiseks.

Vaata ka videot Corcovadost 

7. Päev  3.04

Täna alustame teekonda Osa poolsaarelt  Costa Rica keskosas asuva Arenali  poole. Sõidule kulub u 6-7 h. Teel teeme nii lõuna kui ka võimalusel ujumispeatusi.

Varajaseks õhtuks jõuame oma majutuspaika Arenali piirkonnas, misjärel  on parim aeg mõnuleda kuulsates Arenali looduslikes kuumaveeallikates ja basseinides. 

Majutume järgmiseks neljaks  ööks Arenali lähistel hotelli.

8.päev 4.04. 

Pärast päeva autos on nüüd võimalik veeta terve päev matkates.

Alustame giidiga jalutuskäiku Arenali rippsildadel, mis asuvad 243 hektari suurusel looduskaitsealal. Reservuaat on lopsaka taimestiku ja mitmekesise loomastikuga vihmamets.  Rada on 3 km pikk,  ületame  10 fikseeritud silda ja 6 rippuvat silda pikkusega vahemikus 5 kuni 100 meetrit ja kõrgusega kuni 55 meetrit. Sildade rada  võimaldab näha erinevaid  metsa tasandeid ning taimi ja loomi erinevalt kõrguselt. Rada on lihtsasti kõnnitav. Giid näitab väiksemaid ja suuremaid teele sattuvaid loomi, linde ja roomajaid ning selgitab erinevatel kõrgustel nähtavat.

Järgmisena suundume Río Fortuna kose juurde, mis asub  troopilises vihmametsas. Kose kõrgus on üle 70 meetri. Ronime ka kose alla, mis on  ainult 300 m (u 500 astet), kuid peab meeles pidama, et pärast tuleb ka üles ronida.  Rada lõpeb otse imposantse kose ees, imelised kohad pildistamiseks! ning soovijatel ka võimalus ujumiseks. 

Keskpäeval sööme ka kohaliku lõuna, et matkates õhtuni vastu pidada.

Viimasena teeme u 2,5 h matka Arenali vulkaani jalamil, siin on näha kivistunud laavakivimeid ning siinset teistmoodi taimestikku. Imelised vaated Arenalile.

Õhtuks jõuame väsinutena tagasi hotelli.

 

 

9. Päev  5.04.

Veedame päeva Caño Negro märgala Frio Rio jõel. Caño Negro märgala on olulise tähtsusega looduskaitseala, siin peatub ka suurel hulgal rändlinde.

Hommikul sõidame umbes 1,5 h läbi papaja, juka ja plaatanisalude ning jõuame jõeni, kus istume oma paati ning sõidame mööda jõge ja seda ümbritsevat märgala - teele võivad jääda kaimanid, ahvid, iguaanid, sisalikud nimega Jesus Christ, mitmed erinevad linnud ja paljud teised märgalade elanikud. 

Pärast paadisõitu tüüpiline lõuna ja seejärel sõidame tagasi hotelli.

 

10.päev  6.04  - See päev on võimalik sisustada oma äranägemise järgi - kas adrenaliinirohkelt - rafting kärestikulisel jõel, mitmetunnine  köisrada läbi vihmametsa, või mõnuleda veel kuumaveeallikates või jalutada loodusrikastele matkaradadel. Valikuid on veel. 

11. päev 7.04

Sel päeval sõidame Arenali piirkonnast tagasi Vaikse ookeani rannikule, kuid sel korral põhja suunas Guanacaste piirkonda.  Siin peatume  rannaäärses hoellis  ning naudime pärast seiklusrohket ringreisi puhkuse viimast osa. Siia jääme järgmiseks 4 ks ööks.

Siin on elu teistsugune - kohvikud, surfarid, pikad rannad  ja palju valikuid. Kui on veel soovi lisada päevadesse vürtsi, siis ka siit on võimalik teha nii loodus kui ka  adrenaliinirohkeid väljasõite - rafting, Zip-line, vulkaanid, Monteverde pilvemets, mangroovid, ATV sõidud, jahiga seilamine, kalastus, kilpkonnavaatlus ja snorgeldamine.

 

 

Vaata ka videot Tamarindo beachist

 

12. päev 8.04 - poole päevane tuur katamaraaniga merel koos snorgeldamise ja lõunasöögiga.

13. päev 9.04 - päev sisustamaks vastavalt oma soovile

14. päev 10.04- päev sisustamks vastavalt oma soovile

15. päev  11.04- pärastlõunal sõit tagasi San Josesse ning hilisõhtul tagasilend Tallinnasse

 

Hind 3550 sisaldab:

 • Rahvusvahelised lennud Tallinn- San Jose- Tallinn
 • 2 öö majutus San Jose kaheses toas koos hommikusöögiga 
 • 4 ööd majutust Drake Bays  kaheses toas koos hommikusöögiga
 • 4 ööd majutust Arenalis kaheses toas koos hommikusöögiga
 • 4 ööd majutust Tamarindo rannas  koos hommikusöögiga
 • kogu kohalik transport
 • kõik programmis kirjeldatud tuurid ja väljasõidud koos kohalike giidide, pargitasudega
 • Eesti keelne reisijuht 

Raha kulub juurde:

 • Söögikorrad, mis ei ole programmis hinna sees 
 • Jootrahad kohalikele giididele
 • Lisategevused, mis  ei ole programmis mainitud
 • Kindlustus, soovitame kindlasti sõlmida reisikindlustuse koos reisitõrkega, mis kataks ka covidiga seotud juhtumid. Saame pakkuda ka kindlustust

 

Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,Liitu uudiskirjaga!