Vaata pilte

Serengeti, Ngorongoro ja Sansibar

Parimad palad Tansaanias

3.07-14.07. 2022, 22.10-2.11.2022 ja 12.11-23.11.2022
Parimad palad Tansaanias

Silmapiirini ulatuvad tasandikud Serengetis, miljoneid aastaid vana Ngorongoro, põnevad loomavaatlused. Värviline ja kohalik kultuur, troopiline ja eksootiline Sansibar!

Tansaania on imeline maa oma kaunite ja troopiliste liivarandade, põneva ajaloo ja loomulikult maailmakuulsate safaride poolest.  Meiegi korraldame lisaks liivarannaga tutvumisele  safarisid- suahiili keeles jalutuskäike, teekondi.  Sellel reisil on plaanis 2 maailmakuulsat pärli- Ngorongoro – miljoneid aastaid vana kustunud vulkaani kraater, kus elab nagu paradiisis kaitstuna muu maailma eest oma loomastik ja Serengeti –  suured tasandikud oma mitmekesise ja suure loomastikuga – päevad Serengetis on nagu sattumine BBC loodusfilmi!

 

Meie safari  algab hetkest, kui lennuk maandub Aafrikas. Muljetavaldavad savannid, lopsakad metsatukad, põuast kolletavad väljad, sätendavad järved,  lumised mäetipud, rohetavad orud, pulbitsevad kosed. Ja loomad, mitte ainult üksikult vaid ikka tuhandete kaupa. Elegantsed kassid – lõvi, leopard ja gepard. Elevandid tuututavate karjadena. Eksootilised linnud iga võimaliku kuju ja värviga. Gnuud, sebrad, kaelkirjakud, pühvlid ja antiloobid kogu aeg nähtaval. Milline looduse vaatemäng meid seekord safaril ees ootab, seda ei oska keegi täpselt ette öelda. Kõik  sõltub õnnest ja tuhandest muust pisiasjast –  kas meil õnnestub näha gepardi perekonda kivi otsas päikese käes pikutamas või mõnd lõvi saagijahil või hoopis elevantide ähvardavat jooksu auto poole?!

Silma jäänud puud kauguses võivad vabalt osutuda kaelkirjakute perekonnaks, põõsad osutuda lõvideks ja liikuv kivi võib lähenedes olla ninasarvik. 

Safaril sõidame suurte neljarattaveoliste autodega, kuhu mahub kuni 7 inimest. Autodel on ülestõstetav katus, kust on hea loomi jälgida ja pildistada.

Aafrika on koduks paljudele imepärastele hõimudele, kes kiiresti muutuvas maailmas püüavad suuri väljakutseid trotsides jätkata traditsioonilist eluviisi.  Safari jooksul astume sisse ka ühte traditsioonilisse masai külasse. Meile tutvustatakse nende peremudelit, traditsioone ja kohta tänapäeva Aafrikas. Elu nendes külades on viimaste sajandite jooksul vähe muutunud. Savi- ja sõnnikusegust ning puuokstest ehitatud onnides elab mitu generatsiooni kõrvuti. Kui õnnestub, siis näeme masaide traditsioonilisi laule  ja tantse.

Reisi teise osa veedame kuulsal vürtsisaarel – troopilisel Sansibaril.  Erinevate kultuuride segu ja imekaunis kookospalmidega ääristatud  India ookean.  Imelised puuviljad ja võrratud mereannid. Varbad soojas liivas ja soolases meres…

Kohalikke inimesi ja elu-olu aitab kõige paremini mõista reisijuht Liina, kes tunneb masaide elu väga lähedalt ning kes on  ka terve  reisi vältel  kaasas. Liina on Aafrikast võlutud olnud juba üle 15  aasta. Heameelega räägib ja näitab Liina kuidas kohapeal elatakse, millesse usutakse ja kuidas oma eluga hakkama saadakse.

Reis sobib hästi ka suurematele lastele. !

Täpset reisikava vaata ülalt nupu alt KAVA 

 

Vaata ka meie teisi Aafrika reise

‘Meie eest hoolitseti super hästi ja muljed on vapustavad. Juhuse tahtel ja tänu kohaliku giidi entusiasmile nägime safaril uskumatuid situatsioone ning hulgaliselt eksootilisi loomi,rääkimata puuoksal peesitavast maost. Eraldi peatüki võiks kirjutada Liinast ja kohapealsetes giididest,kes väsimatult vastasid meie lõpmatutele küsimustele ja täitsid meie kohati ilmvõimatuid soove.Lisaks täiendas Liina oma lõbusa ja lahke loomuga meie väikest toredat seltskonda.Rannapuhkus oli ka lahe.’  – Ulvi

Miks reisida Kon Tiki Reisidega:

 •  Meil on pikaaegne kogemus ja teadmised kohapealsetest oludest
 • Toome teid alati koju tagasi

 

Kon Tiki Reisides lähtume oma reisikorraldusel vastutustundlikust reisimisest ja  jälgime kõiki kohalikke covid reegleid turvalisuse huvides. Hoiame pidevalt silma peal kohalikel oludel ning nende ebasoodsaks muutumisel lükkame reisi edasi või jätame ära.

 

Võtke meiega ühendust +372 56268377     info@kontiki.ee

1.päev  

Väljalend  Tallinnast  ja saabumine  õhtul Tansaania safaripealinna Arushasse Kilimanjaro lennujaama.

Transfer hotelli ja majutus.

2.päev 

Pärast varajast hommikusööki istume - suurde 4*4 ülestõstetava katusega safariautosse ja alustame oma teekonda Ngorongoro kraatri poole.Põneval teekonnal autoaknast avanevad vaated annavad hea ülevaate looduse mitmekesisusest  ja inimeste eluolust. 

Sõit kestab u 4 h sõltuvalt liiklusoludest.

 Ngorongoro kraater -  üks suurimaid terviklikke kustunud vulkaani kaldeerasid maailmas  (19 km lai ja pindalaga 264 km2). Selle järsud 400- 600 m kõrgused seinad moodustavad justkui tausta lavale, kus toimub hulgaliselt loodusdraamasid. Siin on esindatud nii rohumaad, akaatsiasalud kui ka soisemad alad, kus elavad oma igapäevast elu nii rohusööjad kui ka kiskjad, tegemist oleks kui eluslooduse paradiisiga. Siin on suur hulk jõehobusid, 200-300 elevanti ja märjemal ajal  flamingosid Magadi järve ääres. Kiskjatest elab kraatris  600 hüääni, 55 lõvi (päris täpselt üle loetud:))  ja šaakaleid. Neid kiskjaid peavad üleval suur hulk rohusööjaid- gnuud, sebrad, pühvlid ja mitmed erinevad  gasellid ja antiloobid. Õnnelikud on need, kellel õnnestub siin näha eriti ohustatud musta ninasarvikut, keda on kraatris 30 isendit. Põhjus miks siin on kogu aeg nii palju loomi, on tingitud vee olemasolust aastaringselt.

Pärast muljeterohket päeva sõidame õhtuks  oma siinsesse majutusse, kus õhtustame.

3. Päev 

Hommikul alustame oma sõitu Serengetisse. Teel teeme ka peatuse masaide asumis, manyatta's, kus tutvume sealsete värvikate elanike ning nende elu-oluga.

Saabudes Serengetisse alustame oma safariga. Serengeti - maa ehk masai keeles- sirinigiti- lõputud tasandikud. Koos ümbritsevate kaitsealadega moodustab Serengeti u 30 000 km2 ala. Siin on säilinud miljoneid aastaid vana ökosüsteem oma igaaastase loomade rändega värske rohu otsinguil. Siin elab u 70 suurimetaja liiki ja 500 liiki linde. Ka maastik on siin mitmekesine, lisaks avaratele tasandikele leidub siin ka soisemaid, kivisemaid ja metsaga kaetud alasid. Serengetis on  maailma suurim konsentratsioon kiskjatest -  loendatud on u 4000 lõvi, 1000 leopardi, 8000 hüääni ja 600 gepardit. Rohusööjatest on siin 1,5 miljonit gnuud, 200 000 sebra ja gaselle u 500 000. Lisaks veel 8000 elevanti , kaelkirjakuid, jõehobusid, pühvleid, krokodille ja palju teisi.


Õhtuks jõuame oma ööbimiskohta, mis on täiesti klassikaline safarimajutus. Koosneb suurtest ligi 3m kõrgustest ja ruumikatest kahestest telkidest, kus on korralikud voodid ning igaühel oma tualettruum koos dušiga. Camp ei ole piiratud aiaga, ehk loomad, keda päeval näeme võivad ka campist läbi jalutada, mistõttu on eriti oluline järgida kõiki turvanõudeid. Majutus on lihtne, kuid selle võlu seisnebki asukohas - keset Aafrika loodust Serengetis.

 

Siin majutume järgmised 3 ööd.

Õhtusöök ning esimene öö Serengeti häältega .

4.Päev 

Pärast varajast hommikusööki algab päevane safari. Lõunasöök pakitakse meile kaasa, et oleks võimalus avastada ka kaugemaid Serengeti osasid. Peale elamusterohket päeva naudime õhtusööki oma siinses peatumispaigas.

5.Päev 

Järjekordne safaripäev selles mitmekesises pargis.Serengeti on tohutult suur, nii et kohti ja loomi, mida avastada jätkub.Päevad on kindlasti erinevad ja loomad, keda kohtame võivad samuti esitada sootuks erinevaid etteasteid. 

Sel hommikul on soovijatel lisatasu eest võimalus ka osa saada kuumaõhupalli lennust Serengeti kohal. Vaata siit edasi..

Pärast erinevaid loomi ja maastikke täis päeva ning sedapuhku viimast õhtusööki on mõnus lõkketule ümber reisikaaslastega muljeid vahetada. 

6. päev 

Pärast hommikusööki sõit Serengetis olevale lennurajale, kust on meie lend Sansibarile.

 

 Sansibarile  jõuame hilisel pärastlõunal. 

Sansibar on  tuntud ka nime all - vürtsisaar. Sansibar oli maailma suurim nelgikasvataja, seda just ajal, mil oma kireva ajaloo jooksul kuulus Omaani sultanile. Ka tänapäeval on vürtside kasvatamisel siin suur tähtsus- endiselt võib siit leida nelgi, muskaadi, pipra, vanilli ja teiste vürtside kasvatusi.

Sansibar asub umbes 30 km Tansaania mandriosast ja koosneb tegelikult kahest suuremast saarest- Ungujast (kuhu läheme ka meie ) ja Pembast ning mitmetest väiksematest saartest. Ungujal asub ka Sansibari pealinn Stone Town.

Sansibar on läbi sajandite olnud suure tähtsusega kaubasadam India ookeanis. Siin võib  siiani näha mõjutusi nii araabia, hiina, india, assüüria, sumeri, briti, portugali ja hollandi kaupmeestest. Sansibari minevik on olnud kirju nagu selle elanikkondki:) 

 

 

 7. päev 

Esimene päev Sansibaril - puhkus – varbad meres. Päike ja soe vesi ning troopika. 

 Kes aga sooviks kindlasti mingi tegevusega oma päeva täita, siis leidub Sansibaril tegevusi erinevate huvidega inimestele.

 

 

 8. päev 

Päevane väljasõit vürtsifarmi ja Stone Towni.

Hommikul alustame sõitu Stone Towni ja vürtsifarmide poole. Troopilises vürtsifarmis tutvustatakse meile lähemalt kuidas kasvavad ja näevad välja ka meie igapäeva toidus kasutusel olevad vürtsid. Sealsed vürtsifarmid on peamine ja tihti ka ainus sissetulekuallikas kohalikule kogukonnale. Ostes kohapeal kasvatatud vürtse, toetame sealseid inimesi. Enamgi veel, koju jõudes kaasaostetud värskeid vürtse proovides ootab teid ees meeldiv üllatus, sest nende lõhna- ja maitseomadused pole võrreldavad supermarketis pakutavaga... ja hetkega oletegi tagasi kaunil Sansibaril.  

Pärast vürtsifarmi külastust sõidame edasi Stone Towni ehk Sansibari pealinna. Siin on 

käänulised ja kitsad tänavad, suursugused araabia kaupmeeste elamud, kirevad turud, tohutul hulgal nikerdatud uksi, mošeed, hindu templid, aga ka anglikaani ning katoliku kiriku katedraalid. Kohati on tunne, et aeg justkui peatus 200 aastat tagasi:). Jutustame Sansibari kirjust ajaloost ning vaatame mis on säilinud tänapäevani. Õhtust päikeseloojangut naudime Forodani pargi toidutänaval, kus on võimalus proovida kohalikke hõrgutisi mereandidest ning jälgida nii kohalikke inimesi kui turiste läbisegi, kes seal õhtuti promeneerivad.

Õhtul jõuame tagasi oma hotelli.

 

9. päev

Merepäev.

Teeme kõik koos merelise väljasõidu, kus meie paadigiidid viivad meid kohta, kus suure tõenäosusega näeme delfiine ning õnnelikumad saavad ka koos nendega vette sulpsata ning kogeda nende toredate mereelukate sõbralikkust. Snorgeldame korallide juures ning sööme rikkaliku merelõuna väikesel laiul. Peale lõunat jätkame oma teekonda Sansibari põhjasuunas ning jõuame Nungwi külla, Sansibari põhja osas Nungwis, kus soovijatel on võimalus väikese lisatasu eest  ujuda koos merekilpkonnadega. Õhtusöögi sööme siinsamas Nungwi külas,kus sealsetest paljudest restoranidest-baaridest valime endale meelepäraseima kus hõrgutavat toitu ja päikeseloojangut nautida (õhtusöök ei sisaldu hinnas) ning seejärel sõidame kõik koos tagasi oma hotelli.


Kel huvi troopiliste puuviljade või mereandide järgi, siis valik neist siin on suur!

 

10. päev 

puhkus või tegevus vastavalt oma soovile 

 

11.päev 

puhkus  kuni pärastlõunani, transfeer lennujaama ning algab tagasilend Tallinnasse.

 

 

12.päev

saabumine Tallinnasse

Hind 3650 

Hind sisaldab:

 • Rahvusvahelised lennud - Tallinn-Arusha- Sansibar -Tallinn
 • siselend Serengeti   -Sansibar
 • Majutused kahestes tubades koos hommikusöökidega *** - **** (hotellides, lodge, safaricamp):
 • 1 öö majutust Arushas
 • 1 öö majutus Ngorongoro lähistel, Ngorongoro kraatri külastus koos kõigi tasudega
 • 4 päeva ja 3 ööd Safaril Serengetis  koos kogu toitlustamis, pargitasude, safaride ja giididega
 • 5 ööd Sansibaril mereäärses hotellis 
 • Kõik kohapealsed transferid ja ekskursioonid, mis on programmis mainitud 
 • 24 h reisijuht 

 

Raha kulub reisil juurde :

 • Reisikindlustus koos reisitõrkega, mis hõlmaks ka covidiga seotud juhtumid
 • Tansaania viisa, mis maksab 50 usd /inimene
 • Juhul, kui reisi ajal kehtivad covid nõuded, siis ka kulu PCR testi tegemiseks 
 • Jootraha kohalikele giididele
 • Toidukorrad, mis ei ole programmis sees
 • Karastus- ja alkohoolsed joogid toidukordade juurde

Liina Eerik

Liina reisis esmakordselt Ida Aafrikasse – Tansaaniasse 1999. aastal, kus nii Tansaania Suahiili rannik kui ka Sansibari saar jätsid talle kustumatu mulje. Lahkudes teadis Liina, et läheb sinna kindlasti veel tagasi. Nii see juhtuski – läbi ootamatu tööpakkumise 2Liina Eerik005. aastal. Sellest ajast on ta Tansaaniaga lähedalt seotud nii isiklikult kui ametialaselt. Olles töötanud mitmes hotellis Sansibaril, vabatahtlikuna tibatillukesel Chole saarel õpetajana ning Katavi Rahvuspargis asuva safarilaagri asendusjuhina, on ta iseseisvalt seigelnud risti-rästi läbi Ida Aafrika.

Koos oma Masai rahvusest abikaasaga on nad elanud muldonnis ja nomaadi kombel stepiavarusi mõõtnud, pool aastat elanud Mafia saare merekaitsealal asuvas kalurikülas. Viimasel paaril aastal on Liina olnud ka reisijuhiks neile eestlastele, kes on otsustanud seda põnevat ja mitmekesist maad külastada. Liina on läbinud Tansaania idast läände ja põhjast lõunasse, külastanud enamikke Tansaania rahvusparke ja saari, roninud Kilimanjaro nõlvadel, ujunud koos haruldaste vaalhaidega nende loomulikus levilas ning kogenud palju muudki erakordset.

Ise peab ta aga suurimaks väärtuseks tavalist igapäevast elukogemust kohaliku rahva seas, olgu see siis Dar Es Salaami suurlinnas või ehtsas Masai külas keset steppi, kuhu ei vii ükski tee. „Tansaania on suur, kaunis ja erakordselt mitmetahuline maa. Mul on olnud õnne kogeda vaid murdosa sellest“, jääb Liina ise tagasihoidlikuks. 

Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,Liitu uudiskirjaga!