Top
Image Alt

Mehhiko – Jukatani poolsaar

Türkiissinine vesi, maiade pärand, koloniaallinnad ja värvikirev päris elu

Mehhiko – Jukatani poolsaar

3250€ in. kohta

Jukatani poolsaar – segu helesinisest mereveest, maiade tsivilisatsioonist, värvilisest Mehhiko elust, elu täis mangroovisaludest, värvilistest koloniaallinnadest.

Mehhiko Jukatani poolsaar on paik, kus kohtuvad iidsed maiade tsivilisatsiooni asukohad, koloniaalarhitektuur ja ajaloosündmuste segust sündinud kultuur. Tule ja naudi kohalikke maitseid, loodust ja kultuuri! 

 

Jukatani poolsaarel on palju maiade tsivilisatsiooni jälgi – iidsed linnad Chichen Itza, Uxmal, Tulum. Tänapäevalgi räägib suur osa siinsest elanikkonnast maiade keeli. Maiade kultuuri ja muistse arhitektuuriga saab reisil tutvuda vaat et igal sammul. Vastukaaluks vanadele maiade linnadele, saad viibida ka koloniaallinnades Meridas ja Valladolidis. Nende linnade tekkelugu, praegune kultuur ja arhitektuur on avastamist väärt. Kindlasti saavad nii mõnedki ajalooõpiku peatükid selgemaks. 

 

Mehhikos on säilinud väga palju looduslikku mitmekesisust. Kui maailma kõige elurikkamad riigid edetabelisse panna, siis Mehhiko oleks neljandal kohal. Seda mitmekesisust saad kogeda, kui külastame Ria Lagartose biosfääri kaitseala. Suur märgala on kasvukohaks ligi 2500 taimeliigile ja elupaigaks üle 500 selgroogse liigile. 

 

Muide, Mehhikost on pärit šokolaad, avokaado, tomat, mais, vanilje, erinevad oad, tšillid ja palju teisi igapäevaseid toiduaineid. Erinevate toidukordade ajal tutvume kindlasti ka Jukatani poolsaare rahvustoitudega. 

 

Jukatani poolsaarel ootavad sind: 

 • Külastused iidsetesse maiade linnadesse – Chichen Itza, Uxmal, Tulum.
 • Helendav merevesi Holboxil.
 • Rannapuhkus Tulumis.
 • Kakao ja šokolaad.
 • Koloniaallinnad Valladolid ja Merida.
 • Paadisõit mangroovis ja roosad soolajärved.
 • Šokolaadimuuseumi külastus. 

 

Ilm

Temperatuurid on ka jahedamal aastaajal põhjapoolt tulija jaoks piisavalt soojad – õhutemperatuur võib küündida kuni 30⁰C. 

Et oleks julgem kaugeid reisiplaane teha, oleme oma kõigi 2021. aasta grupireiside paketti lisanud omalt poolt Covid-19 reisikaitse kindlustuse. Te ei pea muretsema, mis saab siis, kui vahetult enne reisi saate positiivse Covid-19 testitulemuse või kui haigestute. Kindlustus tagab reisitõrke korral reisiraha tagastuse või reisil olles ravikulud.

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  08.03.2023–24.03.2023

Reisikava

1
1.päev
Väljalend Tallinnast ja saabumine Cancuni õhtul. Majutus Cancunis hotellis.
2
2 päev
Hommikupoolikul puhkus Cancunis. Pärastlõunal sõidame Holboxi saarele, kus veedame järgmised kolm ööd, sealhulgas ka vana-aasta õhtu. Holboxi saar asub Jukatani poolsaarest põhjasuunas. Saare ja poolsaare vahel on 10 kilomeetri laiune madal laguun, mis on koduks flamingodele, pelikanidele ja teistele linnuliikidele. Holboxile jääme järgnevaks kolmeks ööks. Majutus on rannamajades.
3
3.päev
Puhkus Holboxil. Huvilistel on võimalik õppida lohesurfi. Siinne madal vesi ja laiad kivideta rannaribad on ideaalsed kohad lohesurfiga tutvumiseks. Pimeduse saabudes läheme vaatama siinset fenomeni – helendavat merevett. Saare läänetipus asub laguun, milles elavad pisiorganismid kiirgavad energiat, mida inimsilm näeb valgusena. Kui olud ei ole piisavalt head helendava merevee vaatluseks, läheme väikesele päikeseloojangu matkale kajakkidega.
4
4.päev
Puhkus Holboxil. Läheme paadiga merele. Sõidame Holboxi ümbruse vetes. Paadireisil avanevad ilusad vaated Holboxile ja teistele ümbritsevatele saartele. Madalates mereosades võib kohata flamingosid, kindlasti kohtame oma teekonnal ka teisi linde. Täpne marsruut ja võimalikud peatuskohad sõltuvad ilmast. Õhtul tähistame pidulikult vana-aasta lõppu.
5
5.päev
Pärastlõunal sõidame Valladolidi. Hispaania konkistadoorid rajasid Mehhikosse Valladolidi 1543. aastal, kuid õige pea, 1545. aastal, koliti linn sisemaa poole. Kolimise põhjuseks olid liigsed sääsed endises laguuniäärses asupaigas. Valladolid sai oma nime tollase Hispaania pealinna järgi, mis kandis sama nime. Õhtul jalutame kuulsas koloniaallinnas ja saame teada selle kirjust ajaloost. Valladolidis ööbime järgnevad kolm ööd. Hotell asub koloniaalajastu ajal ehitatud maja
6
6.päev
Sõidame kunagisse väga olulisse maiade linna Chichen Itzasse ja teeme giidi juhendamisel ringkäigu selles arheoloogiliselt väärtuslikus paigas. See on paik, kus saad näha maiade arhitektuuri säilmeid ja kuulda nende kultuuri kohta. Chichen Itza on üks seitsmest tänapäeva maailmaimest. Maailmaimed valiti 2007. aastal ülemaailmsel rahvahääletusel. Chichen Itzast 20-minutilise sõidu kaugusel asub müstiline paik nimega Tsukan, mida hüütakse ka Life Sanctuary ehk elu pühakoda. Siin saame veelgi enam maiade tsivilisatsiooni traditsioonide kohta teada. Lisaks avaneb ainulaadne võimalus ujuda kristallselge ja värskendava veega karstikoopas, mille laes on stalaktiidid ja avausest paistab ka taevas. Õhtuks sõidame tagasi Valladolidi.
7
7.päev
Läheme Ria Lagartose UNESCO biosfääri kaitsealale. Kaitseala on loodud kohalike märgalade kaitseks. Siinne unikaalne maastik, kus saavad kokku meri, karsti- ja rannikualad, soolane ja magevesi, on koduks tuhandetele liikidele. Esmalt sõidame Las Coloradose roosa järve äärde. Tegemist on tasase alaga, kus merevesi vaikselt aurub, nii et järele jääb ainult sool. Vee värvivad roosaks erinevad mikroorganismid, vetikad ja plankton, kellele ülisoolane elukeskkond sobib. Eriti hästi tuleb roosa varjund esile päikesepaistelistel päevadel. Roosad järved on inimtekkelised ja kuuluvad kohalikule soolatootjale. Näha saab ka suuri kuivanud soola kuhjasid. Siinne kogukond aastatuhandeid soola tootmisega tegelenud. See oli juba maiade impeeriumi ajal oluline soolatootmise koht. Pärast soolajärve külastamist suundume Rio Lagartosesse, mis on väike kaluriküla Las Coloradose lähedal. Siin teeme väikese paadireisi mangroovides. Vaatleme oma teekonnal erinevaid linnuliike ja vee-elukaid. Saame osa maiade "spa-st", kohalikust mudateraapiast. Paadireis lõpeb vaiksel rannal, kus saab ka ujuda. Pärast paadireisi ja ujumist ootab meid toidukord kohalikus restoranis. Õhtuks sõidame tagasi Valladolidi.
8
8.päev
Alustame sõitu poolsaare lääneosasse. Meie sihtkohaks on Jukatani osariigi pealinn Merida. Teel läbime ka Izamali, mida teatakse kollase linnana, sest paljud selle ehitised on värvitud kollaseks. Tänapäeval on Izamal oluline palverändurite sihtpunkt. Õhtuks jõuame Meridasse, kuhu jääme ka järgnevaks neljaks ööks.
9
9.päev
Täna teeme tutvust Merida linna, selle ajaloo ja tänapäevase elu-oluga. Naudime kohalikku toidukultuuri ja külastame turgu. Merida on rajatud 1542. aastal Francisco de Montejo poolt. Enne asus siin maiade linn T’hó. Endise maiade asula ehituskivisid kasutati ka Merida rajamisel ning need on ka linnapildis märgatavad. Merida on ehe näide koloniaalarhitektuurist. Linnas on hulgaliselt häärbereid, monumente, suursugune katedraal ja mitmeid teisi koloniaalajastu ehitisi.  
10
10.päev
Läheme Sotuta de Peoni häärberisse, mis on nagu elav muuseum, kus saab tutvuda Jukatani kultuuriga. Sotuta de Peonis on ajalooliselt tegeletud jukatani agaavide kasvatamisega. Selle kiududest tehakse köisi ja muid tooteid. Agaavikiudusid on ajalooliselt kutsutud ka nimega “roheline kuld”, sest piirkonna esimesed miljonärid tegelesid agaavide kasvatamise ja töötlemisega. Saame näha, kuidas häärberis elati ja töötati, kuidas põllul kasvavast taimest saab köis. Õhtuks sõidame tagasi Meridasse.
11
11.päev
Külastame iidset maiade linna Uxmali. Uxmal on üks esinduslikumalt säilinud maiade linn, kuulub ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Siinsete säilinud ehitiste eripära tutvustab giid. Pärast arheloogilist tuuri läheme Choco Story muuseumisse, kus meile tutvustatakse kakao ja šokolaadi ajalugu ning kakao olulisust maiade kultuuris. Saab uurida šokolaadivalmistamise seadmeid, imetleda muuseumi ümber kasvavaid troopilisi taimi, uudistada muuseumipoes. Kindlasti saame ka kohalikku kakaojooki maitsta. Lõunat sööme kohaliku maia pere juures, kus saame rohkem ka nende kommetest ja tavadest teada. Pärast sööki läheme maasturitega väiksele tuurile, muuseas külastame ka üht vana häärberit. Õhtuks sõidame tagasi Meridasse.
12
12.päev
Sõidame Meridast Tulumi lähistele Akumali linnakesse. Akumal asub Jukatani poolsaare idakaldal ja on üks paljudest Riviera Maya kuurortlinnadest. Akumalist vaid 20min kaugusel asub Tulum,  mis on üks  viimaseid paiku, mille maiad kunagi asustasid. See oli maiade asustatud veel 70 aastat pärast seda, kui hispaanlased hakkasid Mehhikot okupeerima. Akumal on väike kuurortlinnake, kus saab nautida rannapuhkust, soovijad saavad ujuda merikilpkonnadega ja teha snorgeldamisretke merele. Akumal tähendabki tõlkes kilpkonnade koht ning siin on rohekilkonnade kaitseks loodud kaitseala.  Riviera Mayas võivad jaanuaris tõusta  isegi üle 35°C, merevesi on samuti 28C ringis. Majutus on viimased kolm päeva Akumali rannahotellis.
13
13.päev
Päev sisustamaks oma äranägemise järgi. Soovijatega sõidame hommikul Coba varemete juurde (lisatasu eest). Coba on iidne maiade linn, mis asub tulumist 43 km kaugusel. Coba asub kahe laguuni ümber, kokku on ala üle 80 km2 suur. Erinevalt mõnest teisest maiade linnast on siinsed varemed suuresti restaureerimata ja asuvad üsna džungliilmelises keskkonnas. Nii saad tunda end kui arheoloog, kes kunagi need varemed avastas. Soovijatega osaleme ühel õhtul shamanistlikul temazcali rituaalil (lisatasu eest). See on saunarituaal, kus puhastatakse oma hing ja kogetakse sümboolset uuestisündi ja puhastust.
14
14.päev
Päev sisustamaks oma äranägemise järgi. Soovijatega sõidame Sian Kaani biosfääri kaitsealale (lisatasu eest). Sian Kaan kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja. Nimi Sian Ka’an tähendab tõlkes taevavärav. Kogu kaitseala laiub 5280 km2 suurusel alal – osa maismaal, osa meres. Alale jäävad ka 23 maiade tsivilisatsiooni kunagist asukohta. See on Mehhiko Kariibi mere piirkonna suurim kaitseala. Siin on loendatud 115 liiki imetajaid, 90 liiki mesilasi, üle 300 liigi liblikaid, üle 500 liigi kalasid jpt. Taimeliike on loendatud üle 1000. Siin võib näha manaate, merikilpkonni, krokodille, jaaguari, pumat, roosasid flamingosid, tukaane, tapiire jt.
15
15.päev
Pärastlõunal sõit Cancuni. Tagasilend Tallinnasse.
16
16.päev
Saabumine Tallinnasse
Hind 3550  Hinna sees:
  • Rahvusvahelised lennud Tallinn-Cancun-Tallinn.
 
 • Majutus kahestes tubades koos hommikusöökidega. Majutused on meie mõistes 3-4* hotellides/lodge’des/külalistemajades.
 
 • Üks öö Cancunis, kolm ööd Holboxil, kolm ööd Valladolidis, neli ööd Meridas, kolm ööd Tulumis.
 • Kõik programmis kirjeldatud tuurid, ringsõidud, sissepääsu- ja giiditasud.
 • Kogu kohalik transport.
 • Eesti keelt rääkiv reisijuht.
 • Covid-19 kindlustuskaitse.
  Hind ei sisalda:
 • Toidukordi, mis ei ole programmis märgitud.
 • Lisategevusi vabadel päevadel.
 
Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,

Liitu uudiskirjaga!