Vaata pilte

Kerala – Ilus India

Hingematvalt kaunis troopika

19.02-2.03.2022, 21.11-3.12.2022
Hingematvalt kaunis troopika

kochi

Ringreis Keralas koos eestikeelse reisijuhiga.

Kerala – Lõuna India Araabia mere ääres – hingematvad vaated, vürtsidest lõhnavad turud ja istandused, värviküllased riietused, kookospalmidega ääristatud liivarannad ookeani ääres, troopilised kanalite ja jõgede süsteemid koos ajalooliste paatmajadega, jahedamates mägedes teeistandused ja loomad-linnud dzunglis.

India on koht, mis ei jäta vist peaaegu kedagi külmaks. SThrissurPooram-Kudaee on maa, mis on tuntud oma kontrastiderohkuse poolest. Ääretud rikkused – templid, lossid, imeilusad rannaääred, maalilised vaated mägedes, fantastiline käsitöö ning iidvana kultuur. Rahvarohked turud ja suurlinnad, traditsioonilised külad, vürtsikad toidud ja mitmekesine rahvastik.

Et kogu selles virvarris pead mitte kaotada, oleme kokku pannud ringsõidu kava ühes India kaunimas piirkonnas Keralas. Pakume Keralasse nii kindlatel kuupäevadel rühmareise koos eestikeelse giidiga kui ka vabalt valitud ajal teie oma seltskonnale inglise keelse giid/autojuhiga. Individuaalreisi korral saame arvestada kõiki erihuvisid ning majutuse erisoove.images

 

Keralas on hooaeg alates oktoobrist kuni märtsini. Jõulude ja uusaasta ajal kehtivad veidi kõrgemad hinnad.

Kui vajate vaheldust põhjamaisele kargusele, siis troopiline Kerala on suurepärane.beaches-in-kerala

Päev 1 – Saabumine Kochisse ja transfer hotelli. 

Kochit nimetatakse ka Araabia mere kuningannaks. Kochi oli üks tähtsamaid vürtsidega kauplemise keskusi India läänerannikul alates 14. sajandist, ning siin olid tihedad sidemed araabia kaupmeestega. 1503 saabusid siia esimeste eurooplastena portugaallased ning vallutasid piirkonna, seejärel sai Kochist esimene Euroopa koloonia. Hiljem saabusid siia ka hollandlased ning inglased, see kõik on jätnud oma mõjutused ka tänapäeva Kochisse.fischernetz1_02

Kochi on juba ajalooliselt olnud värviküllane ja silmapaistev sadamalinn. Silma paistavad nii mõneski kohas nii euroopapärane arhitektuur kui ka omapärased ja silmatorkavad tohutu suured Hiinapärased kalavõrgud.

Päev puhkuseks pikast lennust ja harjumiseks India elu-oluga.

Päev 2- Kochi

Pärast hommikusööki viib giid teid linnaga tutvuma. Külastat20111110_kerala_335akse Mattancherryt ja Kochi kindlust, Hollandi lossi, mille ehitasid portugaallased , sünagoogi, hiidsuuri hiina kalavõrke, St Francise kirikut - India vanim euroopa ehitis (1503) . Kuulus maadeavastaja Vasco da Gama oli enne tema säilmete viimist Lissaboni maetud Kochisse. Pärastlõunal Shiva templi külastus Ernakulamis ja Ernakulami juurvilaturg. Õhtul Kathakali tantsuetendus – klassikaline india tants väga värviküllaste näaomaalingutega. Süžeeks on tavaliselt hindu mütoloogia, religioosed legendid ja spirituaalsusega seotud teemad.

Majutus Kochis.munnar

Päev 3 – Kochi-Munnar (150 km – 4 h)

Pärast hommikusööki maaliline teekond künklikku Munnari piirkonda, mis asub merepinnast u 1800 m kõrguselt. Siia rajas kunagine Briti valitus oma 
suveresidentsi - erinevalt rannikul olevast suvekuumusest on siin meeldivam jahedam temperatuur. Teel möödutakse ananassi, kautšuki, kardemoni, vanilje, pipra, kakao, kohvi ja tee istandustest.

Hilisel pärastlõunal saabumine Munnarisse.3

Majutus Munnaris 

Päev 4 - Munnar

Sõit läbi ülikorrastatud teeistanduste. Võimalik on näha ka teelehtede korjamist. Pärastõunal teemuuseumi külastus, kus selgitatkse tee valmistamise protsessi.kerala-spice-tour-1682

Eravikulami looduspargi külastus, hea õnne korral võib siin lisaks mitmekesisele linnustikule näha ka metsikuid elevante, šaakaleid, mitmed antiloope ning teisi loomi.

Majutus Munnaris 

Päev 5 - MUNNAR - THEKKADY (110 km/ 3.5-4h )

Sel päeval sõidame Thekkadysse, piirkond, mis nagu Munnargi, on mägine. Piirkond on tuntud  oma vürtsiistanduste  ja loodusparkide poolest. Loodusparkidest on saanud ka reservaat tiigritele.

Pärast lõunasööki vürtsiistanduse külastus, kus tutvustakse Keralas kasutusel olevaid vürtse. Seejärel
paadisõit Periyari järvel loomade vaatluseks – metsikud elevandid, väga hea õnne korral tiigrid, mitmesugused antiloobid ja muud loomad.

Majutus Thekkadys.

Päev 6 : THEKKADY - KUMARAKOM (145km / 4h)

Kumarakom on nn backwater ehk kanalite ja jõgikonnasüsteemide keskus. Siin toimub kogu elu kanalite ja jõgede ääres, transpordiks on erinevad paadid. Kerala backwater on tuntud ka oma romantiliste ja troopiliste kanalikruiiside poolest. kumarakom_tourism4
Ühele neist suundute ka teie järgmisel päeval.

Saabudes check in hotelli ning lõõgastav päev järve ääres. Pärastlõunal kohaliku küla külastamine.

Majutus Kumarakomis .kumarakom-backwaters-houseboat

Päev 7 : KUMARAKOM - ALLEPPEY (33Km / 1h)

Hommikupoolikul sõit Alleppeysse, kus astute vaid teile reserveeritud paatmaja
pardale kaheööpäevaseks kruiisiks mööda kanaleid ja järvi. Istudes laeva tekil näete endast möödu001-Villagemas traditsioonilisi külasid, templeid, põlde ja palmisalusid ja hea õnne korral ka loomi. Vaadelge mööduvat elu-olu ning nautige teile valmistatavaid kohalikke hõrgutisi.

Pärast laevale asumist serveeritakse lõuna. Kruiis viib läbi kauneimate Kerala jõgede, näha on kuidas kohalikud elavad oma igapäevaelu, nende ainsaks transpordivahendis on paat. Pimeduse saabudes heidame ankru keset järve.

A_scene_from_the_backwaters_of_Kottapuram_134Serveeritakse õhtusöök küünlavalgel keset järve. Kindlasti üks romantilisemaid kohti reisi vältel:)

Majutus laevas.

Päev 9 : ALLEPPEY – MARARI (16Km / 0.5h)

Saabume laevaga Alleppeysse u. kl 9.30 pärast kosutavat hommikusööki pardal. Edasi sõidame autoga Mararisse – imekaunis rannapiirkond kookospalmidega ääristatud liivarandadega. Marari on koht, kus veel ei ole liiga palju turiste.marari-beach1

Majutus Mararis 

Päev 10- MARARI

Päev kauni rannaga Marari piirkonnas.

Päev 11 Marari

Päev 12 Marari

Õhtul transfeer lennujaama ja tagasilend Tallinnasse

Majutus Mararis vastavalt valitud hotellipaketile

 

Kochini Rahvusvaheline lennujaam (90Km / 2h)

Vastavalt lennugraafikule transfeer lennujaama kojulennuks .
arabian sea

Hind 2300 eur sisaldab:

  • Rahvusvahelised lennud Tallinn- Cochin- Tallinn
  • Majutused kahestes tubades koos hommikusöökidega. Hoteliid ***- ****
  • Majutus paatmajas 2 ööd koos kogu toitlustusega
  • Kogu kavas mainitud programm ja sissepääsutuasud
  • Kogu kohapealne transport
  • Eesti keelne reisijuht ja kohapealsed kohalikud  giidid

 

 

 

 

Liina Eerik

Liina reisis esmakordselt Ida Aafrikasse – Tansaaniasse 1999. aastal, kus nii Tansaania Suahiili rannik kui ka Sansibari saar jätsid talle kustumatu mulje. Lahkudes teadis Liina, et läheb sinna kindlasti veel tagasi. Nii see juhtuski – läbi ootamatu tööpakkumise 2Liina Eerik005. aastal. Sellest ajast on ta Tansaaniaga lähedalt seotud nii isiklikult kui ametialaselt. Olles töötanud mitmes hotellis Sansibaril, vabatahtlikuna tibatillukesel Chole saarel õpetajana ning Katavi Rahvuspargis asuva safarilaagri asendusjuhina, on ta iseseisvalt seigelnud risti-rästi läbi Ida Aafrika.

Koos oma Masai rahvusest abikaasaga on nad elanud muldonnis ja nomaadi kombel stepiavarusi mõõtnud, pool aastat elanud Mafia saare merekaitsealal asuvas kalurikülas. Viimasel paaril aastal on Liina olnud ka reisijuhiks neile eestlastele, kes on otsustanud seda põnevat ja mitmekesist maad külastada. Liina on läbinud Tansaania idast läände ja põhjast lõunasse, külastanud enamikke Tansaania rahvusparke ja saari, roninud Kilimanjaro nõlvadel, ujunud koos haruldaste vaalhaidega nende loomulikus levilas ning kogenud palju muudki erakordset.

Ise peab ta aga suurimaks väärtuseks tavalist igapäevast elukogemust kohaliku rahva seas, olgu see siis Dar Es Salaami suurlinnas või ehtsas Masai külas keset steppi, kuhu ei vii ükski tee. „Tansaania on suur, kaunis ja erakordselt mitmetahuline maa. Mul on olnud õnne kogeda vaid murdosa sellest“, jääb Liina ise tagasihoidlikuks. 

Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,Liitu uudiskirjaga!