Vaata pilte

Suur safari ringsõit Keenias

Miljonite loomade ränne Masai Maras

29.07-10.08.2022
Miljonite loomade ränne Masai Maras

 

KEENIA 

SAMBURU-NAKURU-MASAI MARA- AMBOSELI –

4 omanäolist safari piirkonda ja 

SUUR LOOMADE RÄNNE MASAI MARAS- miljonid gnuud ja sebrad värske rohu otsinguil. 

Maiuspala reisihuvilisele, kellel on alati kaasas pika toruga fotoaparaat  ning kelle üheks lemmiktegevuseks on olnud National Georgaphicu loodusfilmide vaatamine.

Reis on puhtalt  orienteeritud Keenia erinevatele safari piirkondadele, ajal, mil ka  Masai Maras peaks suure tõenäosusega olema igaaastane loomade ränne.

Samburu  on rikkalik oma loomastiku ja. taimestiku poolest. Toredaid vaateid ja vaatemänge pakub ka siit läbi voolav jõgi Ewaso Ngiro. Ja kui keegi on kunagi lugenud Joy ja George Adamsoni poolt kirjutatud raamatud “Vabana sündinud” lõvipreilist Elsa,  siis raamatu tegevuspaik on just siin.

Lisaks loomade rändele on Masai Mara ka koht, kus peaagu kindlasti on võimalik näha suurt viisikut ning suuri kaslasi.  Miljonid gnuud, sebrad ja antiloobid rändavad läbi aasta ringiratast läbi Serengeti-  Masai Mara ökosüsteemi järgnedes vihmadele, mis panevad värske rohu kasvama ja nii on see toimunud juba tuhandeid aastaid . Loomade rände  üheks kõige vaadeldumaks hetkeks on  gnuude ja sebrade poolt Mara jõe ületamine. Millal täpselt loomad otsustavad draamatilist jõge ületada, on raske ette teada, kuid see kestab nädalaid ning tavaliselt on juulist- augusti lõpuni.

Nakuru järve rahvuspark on üks Suure Riftioru järvedest, asudes ligi 1500 m kõrgusel merepinnast ning pakkudes lisaks arvuaktele siin elavatele loomadele ning roosadele flamingodele ka  imeilusaid vaateid. Siin on ka suur tõenäosus näha ninasarvikuid.

Amboseli – eelkõige tullakse siia siinsete suurte elevandikarjade ja taamal näha oleva majesteetliku Kilimanjaro vaate tõttu.

 

Ja hetkel, kui reisilisis veel vähe, saab palju külastatud safarialasid nautida suuremas üksilduses.  Majutused safariparkides ilusates safarilodgedes. Heameelega saadame lisainfo mailile.

 

info@kontiki.ee

Vaata täpset reisikava ülevalt nupu alt KAVA

1.päev  Lend Tallinn - Nairobi, saabumine Nairobisse hilisõhtul

Lend Tallinnast Nairobisse .Majutus Nairobis .

2. päev   Nairobi- Samburu 

Varahommikul hommikusöök hotellis. Sõit Samburu safaripiirkonna poole. Sõit kestab u 5-6 h sõltuvalt teeoludest. Saabumine lodge, hiline lõuna ja pärastlõunal safari Shabas/Samburus.
3. päev 
Hommikusöök lodges, terve päev safaril koos piknik lõunaga. Majutus ja õhtusöök Samburu lodges.
 
4 . päev   Samburu - Nakuru järv

Hommikusöök lodges ning seejärel sõit  Nakuru Rahvusparki. Nakuru järv  on madala ja leeliseline, mis meelitab ligi tuhandeid roosasid flamingosid. Pärastlõunal rahvuspargis safari.

Majutus Nakuru järve  ääres

5. päev  Nakuru – Maasai Mara

Sõidame Masai Marasse.  Masai Mara  on õigustatult Aafrika üks kuulsamaid rahvusparke, mille loomade suur arvukus tõmbab aastas ligi tuhandeid turiste. Juulis-augustis peaks siin olema gnuude rände kõrghooaeg.

Pärastlõuna möödub safaril. 
 

 

 

 

 

6. päev   Maasai Mara

Terve päeva veedame   Maasai Maras.  Keskendume loomade rändele ja kui on toimumas ka Mara jõe ületus, siis kindlasti veedame seal suure osa päevast. 

 

 

 

7. päev  Maasai Mara 

Terve päev Masai Maras 

 

 

 

 

 

 

 

8. päev   Masai Mara - Nairobi

Hommikupoolikul viimane safari Masai Maras ja seejärel sõit Nairobisse, kuhu jõuame õhtuks. Majutus Nairobis.

 

9.päev    Nairobi- Amboseli

Pärast hommikusööki asume teele Amboseli Rahvsuparki, kuhu jõuame lõuna paiku. Majutus safrailodge ja pärastlõunane safari Amboselis

10. Päev Amboseli

Terve päev Amboselis.

Majutus  õhtul Ambseli lodges

 

11. päev    Amboseli -Nairobi

Hommikusöök ja varajane safari , seejärel sõit Nairobisse tagasilennuks Tallinnasse

12. päev    Saabumine Tallinnasse

 

 

 

Hind 3600 eur/inimene

Hind sisaldab:
  • Rahvusvahelised lennud  Tallinn – Nairobi-Tallinn
  • Majutus kahestes tubades koos kogu toitlustamisega safarilodgedes
  • kõik  tegevused vastavalt programmile, kõik safarid
  • kohapealsed giidid
  • pargitasud
  • kohapealne transport
 
 
 Lisakulud on :
 
- viisa 50 usd inimene
- toitlustus, mis ei ole safarilodges
- kulutused jookidele, mis ei kuulu hinna sisse safarilodgedes
- jootrahad kohalikele giididele

Keeniasse sisenemiseks on vaja lisaks kehtivale passile ja onlines tehtud viisale ka negatiivne PCR covid  test. 

Tagasitulemiseks on samuti vaja teha kohapeal PCR test, mille kulu on u 70 USD

 

 

Liina Eerik

Liina reisis esmakordselt Ida Aafrikasse – Tansaaniasse 1999. aastal, kus nii Tansaania Suahiili rannik kui ka Sansibari saar jätsid talle kustumatu mulje. Lahkudes teadis Liina, et läheb sinna kindlasti veel tagasi. Nii see juhtuski – läbi ootamatu tööpakkumise 2Liina Eerik005. aastal. Sellest ajast on ta Tansaaniaga lähedalt seotud nii isiklikult kui ametialaselt. Olles töötanud mitmes hotellis Sansibaril, vabatahtlikuna tibatillukesel Chole saarel õpetajana ning Katavi Rahvuspargis asuva safarilaagri asendusjuhina, on ta iseseisvalt seigelnud risti-rästi läbi Ida Aafrika.

Koos oma Masai rahvusest abikaasaga on nad elanud muldonnis ja nomaadi kombel stepiavarusi mõõtnud, pool aastat elanud Mafia saare merekaitsealal asuvas kalurikülas. Viimasel paaril aastal on Liina olnud ka reisijuhiks neile eestlastele, kes on otsustanud seda põnevat ja mitmekesist maad külastada. Liina on läbinud Tansaania idast läände ja põhjast lõunasse, külastanud enamikke Tansaania rahvusparke ja saari, roninud Kilimanjaro nõlvadel, ujunud koos haruldaste vaalhaidega nende loomulikus levilas ning kogenud palju muudki erakordset.

Ise peab ta aga suurimaks väärtuseks tavalist igapäevast elukogemust kohaliku rahva seas, olgu see siis Dar Es Salaami suurlinnas või ehtsas Masai külas keset steppi, kuhu ei vii ükski tee. „Tansaania on suur, kaunis ja erakordselt mitmetahuline maa. Mul on olnud õnne kogeda vaid murdosa sellest“, jääb Liina ise tagasihoidlikuks. 

Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,Liitu uudiskirjaga!