Vaata pilte

Keenia safari ja puhkus India ookeani ääres

SAFARI RINGREIS JA TROOPILINE PÄIKE INDIA OOKEANI ÄÄRES

1-15.10.2021 , 26.12.2021 - 08.01.2022, 18.02-3.03. 2022
SAFARI RINGREIS JA TROOPILINE PÄIKE INDIA OOKEANI ÄÄRES

 

KEENIA 

Safarid  ja puhkus India ookeani ääres.

Keenia on  piirid avanud ka reisijatele. Riiki sisenemiseks on vaja kehtivat passi, eeltaotletud viisat ja negatiivset PCR koroona testi. Lisaks  ka tervisekindlustus, mis katab ka võimalikku koroonasse nakatumisega seotud kulud. 

 

Katse lühidalt kokku võtta nii mitmepalgelist riiki nagu seda on Keenia, pole kaugeltki lihtsate killast ülesanne. Keenia on akaatsiaid täis savannid ja maailmakuulsad rahvuspargid, otse ekvaatoril asuv Aafrika teine tipp Mount Kenya, võimas Suur Riftiorg, tee- ja kohviistandused ning valge liiva ja helesinise veega rannad.

 

Paljudele on Keeniasse tulekuks inspirasiooni andnud Karen Blixeni autobiograafilise romaani järgi vändatud romantiline draama „Aafrika äärel“ Robert Redfordi ja Meryl Streepiga peaosas. Filmist on tänaseks kujunenudki omamoodi Keenia kaubamärk.

Kuid Keeniast teeb Keenia seal elavad rohkem kui 40 hõimu, neist igaühel on oma kultuur ja traditsioonid. Kuid loomulikult pole Keenia ainult turistidele müüdav piltpostkaardipilt. Alusta juttu ükskõik kellega ja mitmed sügavad sotsiaalsed probleemid ei jää märkamata.

Kuid vaatamata probleemidele ootab Keenias kõiki külalisi sealsete inimeste sõbralikkus ja ehe abivalmidus. Keenias on inimestega lihtne samale lainele jõuda, sest kohalik huumorisoon on meie omale hämmastavalt sarnane.

 

Ilusad majutused nii savannis kui ka rannas .  Küsi lisa ja saadame täpse info emailile.

 

info@kontiki.ee

 

 

1. päev  Lend Tallinn - Nairobi, saabumine Nairobisse hilisõhtul

Lend Tallinnast Nairobisse .Majutus Nairobis .

2. päev   Nairobi- Samburu 

Varahommikul hommikusöök hotellis. Sõit Samburu safaripiirkonna poole. Sõit kestab u 5-6 h sõltuvalt teeoludest. Saabumine lodge, hiline lõuna ja pärastlõunal safari Shabas/Samburus.
3. päev 
Hommikusöök lodges, terve päev safaril koos piknik lõunaga.
 
4 . päev   Samburu - Naivasha

Hommikusöök lodges ning seejärel sõit  Naivasha järve äärde, mis on Suure Riftioru kõrgeim järv – merepinnast 1884 meetrit. Lisaks sadadele linnuliikidele elutseb Naivasha järve ääres üsna arvukas jõehobude kogukond, kellest saame kindlasti aimu ka oma majutuspaigas, kus pärast päikeseloojangut võib ringi käia vaid koos saatjaga, kuna majutuskoha mõnus rohuplats on koht kus jõehobud öösiti söömas käivad. Ööbimine Naivasha järve ääres.

5. päev   Hell's Gate'i rahvuspark

Varahommikul rendime rattad ja siirdume Hell´s Gate´i rahvusparki. Hell's Gate'i dramaatiline loodus oli muuhulgas inspiratsiooniallikaks Lõvikuninga multifilmile. Kuna seal puuduvad kiskjad (leoparde on siiski nähtud), on  Hell´s Gate üks väheseid Aafrika rahvusparke, kus on võimalik omapäi ja oma tempoga loomade keskel ringi liikuda. Rattasõit kulgeb sebrade, antiloopide, pühvlite, tüügassigade ja teiste loomade keskel (kes jalgrattaga sõita ei saa või ei soovi, saavad sama teekonna kas jalutada või ka sõita meie bussis kaasa ). Seiklus viib meid ka Ol Njorowa kanjonisse (juhul, kui vihmasajud pole olnud liiga suurened ning kanjon on avatud) , mis on olnud nii mõnegi Hollywoodi filmi (Tomb Rider, Kuningas Salomoni kaevandused jt) võttepaik.

 
Juhul, kui kanjon on suletud, siis läheme kohalikku Geothermal Spasse ujuma ja lõõgastuma kuumas vees!
 
Õhtusöök ja majutus

 

 

6. päev  Naivasha – Maasai Mara

Sõidame Masai Marasse.  Masai Mara  on õigustatult Aafrika üks kuulsamaid rahvusparke, mille loomade suur arvukus tõmbab aastas ligi tuhandeid turiste.

 
Teel Masai Marasse teeme peatuse 2200 meetri kõrgusel asuvas vaatepunktis, kust avanevad võimsad vaated Suurele Riftiorule.
 
Pärastlõuna möödub safaril. 
 
 
 

 

 

 

 

7. päev   Maasai Mara

Terve päeva veedame   Maasai Maras. 


8. päev  Maasai Mara 

Hommikupoolikul safari Masai Maras ja pärastlõunal külastame kohalikku masai küla. 

 

9. päev  3.01. Masai Mara - Diani Beach

Varahommikul alustame tagasisõitu Nairobisse, kust läheb pärastlõunal meie lennuk India ookeani äärde Diani Beachile. Lend kestab u 1 h.  Diani Beach vastab täielikult ettekujutusele puhkusest lõunamere rannas – pehme valge liiv, sinine meri ja randa palistavad kookospalmid. Diani on siiski küllalt mitmekesine, sest rand on mitukümmend kilomeetrit pikk. Majutume mereäärsesse hotelli suahiili stiilis bungalotesse:) 

 

   4.päev    Diani Beach - reisi viimased  päevad veedame India oookeani ääres puhates.Rannapuhkus India ookeani ääres, kus soe merevesi on garanteeritud aasta ringi ja aeg kulgeb täiesti teises rütmis. Võimalusi erinevateks tegevusteks jagub nii merel kui maal (lohesurf, snorkeldamine, soovi korral ka safari).Diani_beach_13

Diani_beach_7

11. päev    Päev kohaliku dhowga (suure puust meresõidu paadiga) merel - snorgeldamine, (oskajatel võimalus ka sukelduda), ujumine, delfiinide vaatlus ( pole garanteeritud!) kohalik lõuna väikesel saarel. Oht liigpäikesele!

12. päev    Soovijatel on võimalus ka teha päevane väljasõit Mombasasse. Mombasa, mille UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud vanalinnas loob erilise atmosfääri seal kokku sulandunud Aafrika, Araabia ja Portugali ja Briti mõjud. Külastame portugaallaste poolt 16. sajandil rajatud Fort Jesust ja vanalinna vürtsiturgu.

Mombasa-sarved

 

 

13. päev   Diani Beach – Tallinn

Alustame tagasilennuga  Tallinnasse, kuhu jõuame järgmise päeva pärastlõunal.

 

 

Iseloomulikud  majutused nii savannis kui ka beachil:) Küsi lisa ja saadame täpse info emailile.

Hind 3500 eur/inimene

Hind sisaldab:
 • Lennukipiletid Tallinn – Nairobi-Tallinn
 • Lennukipieltid Nairobi - Diani edasi-tagasi (Keenia siselennud)
 • Majutus kahestes tubades koos hommikusöökidega,
 • kogu toitlustus Samburus, Lake Naivashas ja Masai Maras
 • kõik  tegevused vastavalt programmile, giiditasud, pargitasud
 • Kohapealne transport
 • Maasai Mara safari (s.h. pargitasu, giid, ööbimine, toitlustamine )
 • Rattalaenutus ja pargitasu Hell's Gate'i rahvuspargis
 • Kõik tegevused vastavalt programmile Diani Beachil
 • Kõik ekskursioonid ja nendega seotud tasud 
 • Transport lennujaamast ja lennujaama.
 • Eesti keelne reisijuht 24h
 
 
Keenia reisi lisakulud on :
 
- viisa 50 usd inimene
 
- toidukorrad, mis ei ole hinnas sees (toitlustus Diani Beachil v.a. hommikusöögid)
 
- jootrahad kohalikele giididele

 

 

Ilusad ja iseloomulikud majutused nii savannis kui ka beachil:) Küsi lisa info@kontiki.ee  ja saadame täpse info emailile.

Liina Eerik

Liina reisis esmakordselt Ida Aafrikasse – Tansaaniasse 1999. aastal, kus nii Tansaania Suahiili rannik kui ka Sansibari saar jätsid talle kustumatu mulje. Lahkudes teadis Liina, et läheb sinna kindlasti veel tagasi. Nii see juhtuski – läbi ootamatu tööpakkumise 2Liina Eerik005. aastal. Sellest ajast on ta Tansaaniaga lähedalt seotud nii isiklikult kui ametialaselt. Olles töötanud mitmes hotellis Sansibaril, vabatahtlikuna tibatillukesel Chole saarel õpetajana ning Katavi Rahvuspargis asuva safarilaagri asendusjuhina, on ta iseseisvalt seigelnud risti-rästi läbi Ida Aafrika.

Koos oma Masai rahvusest abikaasaga on nad elanud muldonnis ja nomaadi kombel stepiavarusi mõõtnud, pool aastat elanud Mafia saare merekaitsealal asuvas kalurikülas. Viimasel paaril aastal on Liina olnud ka reisijuhiks neile eestlastele, kes on otsustanud seda põnevat ja mitmekesist maad külastada. Liina on läbinud Tansaania idast läände ja põhjast lõunasse, külastanud enamikke Tansaania rahvusparke ja saari, roninud Kilimanjaro nõlvadel, ujunud koos haruldaste vaalhaidega nende loomulikus levilas ning kogenud palju muudki erakordset.

Ise peab ta aga suurimaks väärtuseks tavalist igapäevast elukogemust kohaliku rahva seas, olgu see siis Dar Es Salaami suurlinnas või ehtsas Masai külas keset steppi, kuhu ei vii ükski tee. „Tansaania on suur, kaunis ja erakordselt mitmetahuline maa. Mul on olnud õnne kogeda vaid murdosa sellest“, jääb Liina ise tagasihoidlikuks. 

Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,Liitu uudiskirjaga!