Vaata pilte

Detox tervisepuhkus Keralas

Sanatoorium India moodi

1.-16.03. 2022
Sanatoorium India moodi

Detox tervisepuhkus Keralas

EHK SANATOORIUM INDIA MOODI

Puhkus, kus saad tagasi sisemise väe!

1.-16.03.2021 (kõik hinnas pakett, sealhulgas 2 *päevas protseduurid ja ravimid!)

Pole vahet kas elu lained on su maha murdnud ja sa ei näe enam tunneli lõpus valgust või sul oleks hädasti vaja vaheldust meie pimedasse ja depressiivsesse talve, või kimbutavad sind “ei-tea-kust” alguse saanud tervisehädad või oled hoopis hädas ülekaaluga – tea, et vaid päevateekonna kaugusel ühes India mereäärses külas- Kovalamis Keralas on meie professionaalne arstide ja terapeutide meeskond, kes aitab sul üles leida taas oma sisemise RESTART nupu

 

shirodhara

 

kovalam-beach

Kovalami rand

2020 märtsis  korraldame Lõuna Indias,  India Ookeani äärses Kovalamis  järjekordse ritriidi koos eestikeelse juhendajaga.

Oma ritriidil kasutame iidseid just Keralast pärit ajurveda tervendamise põhimõtteid.

Kohapeal aitab ritriidi läbiviimist eestlanna Helen Raudi, OHLI ajurveda terapeut Hari Kumar.  Kõik ajurvedasse puutuvad küsimused lahendab  Dr Neethu B Sathyan.

Loe meie  ritriidi kohta ja ritriidil osalenute kommentaare  siit .

Mis on ajurveda? –

Ajurveda on Indias sündinud iidne, 5000.aastat vana  teadus filosoofiast ja meditsiinist mille põhieesmärgiks on hoida tasakaalus keha ja vaimu vastavalt meie sünnipärastele eeldustele. Kui tasakaalu ei ole, siis tekivad haigused. Selleks, et hoida keha energiaid ehk doshasid taskaalus kasutatakse erinevaid dieete, massaaze ja  ravimtaimi,  mille määrab ajurveda arst.

Ajurveda kohaselt koosneb meie keha unikaalsest doshade ehk kehaenergiate kombinatsioonist – vata, pita ja kapha.  Doshad on  kombinatsioonid viiest looduses leiduvast elemendist: tuli, vesi, õhk, maa, eeter. Ajurveda ülesanne ongi hoida inimest tasakaalus vastavalt tema doshaga.

 

MIDA ME TEEME DETOX TERVISEPUHKUSEL :

Sinu teekond oma RESTART nupuni algab ja lõpeb ajurveda arsti konsultatsiooniga.

Esimesel päeval määrab arst sinu prakruti( individuaalse sünnijärgse füüsilise ja psühhilise koosluse)  ja sinu hetke seisundi sellega võrreldes (vikruti) ja sellele vastavalt koostatakse sulle individuaalne plaan ritriidil ja ka hilisemaks kasutamiseks, viimaks taas tasakaalu su keha, hing ja vaim.

Meie  ritriidi üheks peamiseks eesmärgiks on keha vabastamine kogunenud toksiinidest.  Põhimõtteliselt peaks keha sellega küll ise hakkama saama, kuid seda võivad takistada halb elustiil, haigused, kehvad toitumisharjumused, stress, halvad emotisoonid jne. Keha puhastamiseks kasutatakse erinevaid teraapiaid –   lõõgastavaid erinevat liiki õlide ja ürtide massaazhe, vanne, India aurusaunu,  nina ja kõrvade seespidist õlitamist, spetsiaalset silmade puhastamist ajurvediliste silmatilkadega, kurgu kuristamist jne.  Aeg ajalt on vajalik  keha puhastada  toksiinidest, et korras hoida vaimse ja füüsilise keha hügieen ja tasakaal.

Ritriidil kasutame  indiviidipõhist  teraapiavormi,  mis lähtub igaühe sünnipärasest tüübist, doshade ebabalansusest, vanusest, seedesüsteemist, immuunsusest ning veel hulgast erinevatest faktoritest. Igaühele koostatakse  individuaalne teraapia plaan, mida viib ellu vastava haridusega terapeut. Teraapiad  on  oma olemuselt väga meeldivad ja lõõgastavad  ning tulemuseks on alati mõnus uuestisünni tunne, võib keha toksiinidest vabanemisel kogeda   emotsionaalseid pingeid. Seetõttu on oluline et protseduure viib läbi kogenud terapeut ning kogu ritriidi vältel ollakse arsti järelvalve all.

 

JOOGA

Meie ritriidil algab päev rahustava joogaga katuseterrassil taustaks troopilised
laululinnud.  Jooga on ajurveda ritriidil oluline osa, kuid see ei nõua kindlasti eelnevat kogemust – meie kohalik üliäge joogatreener oskab juhendada nii algajaid kui ka edasijõudnuid, igaühele vastavalt tema kogemusele ja natuke rohkemgi:) Meie eelmistel ritriitidel on ka algajad ja vähepainduvad teinud ritriidi lõpuks hämmastavaid edusamme, peapeal seis üks neist:)

 
TOIT
 
Me täidame teie kõhu maheda taimetoiduga kohalikelt farmeritelt. Kõik meie toidud on pestud ja valmistatud pudeliveega, et vältida kõhuprobleemide teket. Toit on väga oluline osa elust ja tervisest  – igaühele tehakse vastavalt tema programmile oma toit, mis võib küll väliselt sarnaneda naabri omaga, kuid on maitsestatud täiesti erinevate vürtsidega. Erinevate vürtside kasutamine on erineval eesmärgil  ka programmi osa.
Nii mõnelegi ritriidil käinule on  boonusena kaasa tulnud   ka kehakaalu langetus kuni 6kg!
 
ERINEVAD TERAAPIAD
Banaanilehed peas balanseerivad vatat

Banaanilehed peas koos spetsiaalse ravimiga balanseerivad Vata dosha probleeme

Nagu kõik raviteraapiad, algab ka meie ritriit kvalifitseeritud ajurveda arsti läbivaatusega. Meie tiimi  arstiks on laiade kogemuste ja pika staazhiga Dr Neethu B Sathyan. Ritriidi esimesel päeval vaatab ta patsiendi läbi, määrates ära sünnipärase kehatüübi (prakruti) ning parasjagu esinevad ebabalansused (vikruti). Arvestades läbivaatusest saadud infot ning võimalikke esinevaid haigusi, määrab ta ravi, selle intensiivsuse ja teraapiad kogu ritriidi perioodiks. Ravi sisaldab tavaliselt lisaks erinevatele teraapiatele ka kehatüübile vastavat dieeti, soovitatavat treeningu kava ning erinevaid ajurvedilisi ravimeid. Ritriidi käigus analüüsib doktor ravi tõhusust ning vajaduse teeb korrektuure. Ritriidi lõppedes aga toimub teine põhjalik läbivaatus ning ravi efektiivsuse analüüs. Samuti annab Dr Sathyan kaasa rea individuaalseid soovitusi mida edaspidi kojujõudes silmas tasuks pidada.

Panchakarma uuringud on näidanud et tänu teraapiatele aju- ja seedetegevus stabiliseerub ning keha

indian-sauna

Swedana – India aurusaun ehk keha toksiinidest vabastamiseks ettevalmistamine

ja vaim laskuvad rahulikkuse 

staadiumisse, tänu millele saab hakata toimuma sügavatest kudedest ja organitest jääkainete väljutamine ning emotsionaalsetest pingetest vabastamine.

Erinevad teraapiad, mida patsientidel rakendatakse on näiteks:

Abhyanga – ürdi-õli lõõgastav massazh, sügavpuhastava toimega, mis stimuleerib arteriaalset vereringlust ja lümfide tööd.

Shirodhara – sooja õli niristamine otsaesisele. Kasutatakse aju lõdvestamiseks.

 

Garshana – lümfaatiline naha harjamine villase või siidist kindaga, puhastades poore ja kiirendades vereringet.

Ghee ehk selitatud või joomine teraapia korras

 

Swedana – individuaalsete ürtidega tehtav aurutamine, kus pea piirkond hoitakse jahedana aga keha aurust kuumana, et võimaldada emotsionaalsetel ja vaimsetel pingetel langeda.

 

Pizichili – üridiõli pidev voolata laskmine kehale mille jooksul toimub ka sügavamaid kudesid hölmav massaazh.

Udvartana – sügav lümfimassaazh ürdipastaga. Tugev nahka sügavpuhastav suunitlus ja lümfide tööd ergutav toime.

Chavutti Thirumal – jalgadega tehtav massazh, sügav tsirkulatsiooni soodustava toimega

Lisaks nendele enim levinud teraapiatele rakendatakse meie keskuses ka palju teisi teraapia vorme lähtudes vastavalt igaühe vajadustest.

 

MILLINE ON TAVALINE RITRIIDI PÄEV?

headstand-yoga2

Joogatunnid

7.00 – 8.30 – jooga ja pranayama (puhastav hingamine)

9.00 – 9.30 –  vegetaarne hommikusöök

al 10.30 – päeva esimene teraapia

13 – 14 –  vegetaarne lõunasöök

al 14 – päeva teine teraapia

16 – vitamiini paus (puuviljad); puhkepaus või ekskursioon

19 –  vegetaarne õhtusöök

20.30 – Yin jooga koos meditatsiooniga (toimub teatud päevadel vastavalt arsti soovitustele)

kokandusõhtu koos selgitustega

kl 22 – soovitatav öörahu

Ühel õhtul korraldame ka kokandusõhtu, kus näitame ja jagame retsepte köögis valmivatest roogadest ja räägime kuidas iga dosha tüüp toituma peaks.

 

 

 

 

MAJUTUS

cocoland-heritage-main-building

Majutust ritriidi ajal saab valida kahe erineva hotelli vahel, mõlemad asuvad   umbes 30- 40  m merest. 

Kaheinimese toad on lihtsad kuid heas korras, puhtad ja konditsioneeriga. Igal toal on suur rõdu ning televiisor. Toitumine ning arsti konsultatsioonid ja teraapiad toimuvad samas kompleksis. Ka jooga toimub samal territooriumil – nimelt ühe majadest katusel, pakkudes seeläbi fantastilisi vaateid 

cocoland-rooms-1ümbruskonnale.

 
 
MEIE KOHAPEALNE  MEESKOND
 
Kohalik ajurveda  arst on Dr Neethu B Sathyan. Dr. Sathyanil on BAMS arstikutse kraad  Rajiv Gandhi Universtiy, Belgaum.  

Hari Kumar Thampi – omab 8-aastast ajurveda terapeudi haridust Siva Ayurvedic Yoga Therapy Center’ist. Omab Kerala kohaliku omavalitsuse terapeudi litsentsi. Hari on täiendanud end USA-s ning töötanud rohkem kui 15 aastat Euroopas – Saksamaal, Inglismaal, Norras, Soomes ning Rootsis. Poole aastast veedab Hari Indias, teise poole aga töötab Rootsis, Stockholmis, Vedanam ajurveda kliinikus ning Clarion Hotellis Elements Spa.

Helen Raudi – ajurvedaga kokkupuude tekkis juhuslikult, ise abi vajades, 5 aastat tagasi Stockholmis Vedanam ajurveda kliiniku teenuseid kasutades. Et teraapiad mõju avaldasid, tekkis  tal selle teema vastu sügavam huvi ja nii sai käidud ka esimesel ajurveda ritriidil Indias, Keralas kohapealseid praktikaid proovimas. Huvi toimiva teraapia vastu süvenes veelgi ja sellest sai alguse koos Hari Kumariga ajurveda ja põhjamaa taimede väel baseeruv firma OHLI. Täna on OHLI toodete hulgas ka seesama ajurveda ritriit millel ta ka ise kunagi käis.

KÕIK HINNAS KOHAPEALNE PAKETT

Majutus kahestest tubades, arsti konsultatsioonid, kõik looduslikud ravimpreparaadid, protseduurid kaks korda päevas, jooga, kõik toidud, transfer lennujaamast ja lennujaama, kohapeal eesti keelne juhendaja Helen.

Paketi võib võtta kas koos lendudega või ilma (1650- 1850- ilma lendudeta  sõltuvalt valitud majutusest  ja 2450-2650 eur/inimene koos rahvusvaheliste lendudega sõltuvalt majutusest)

India  viisa ei sisaldu hinnas, kuid aitame heameelega.

Soovijatele saame pakkuda ka kohapeal ekskursioone (lisatasu eest kohapeal)  :

*poolepäevane linnatuur Kerala pealinna Trivandrumisse (Thiruvananthapuram) 

*poolepäevane paadituur maalilistel tagavetel (Backwaters) 

*Päevane väljasõit Kanyakumarisse

MILLINE ON TAVALINE RITRIIDI PÄEV?

 

7.00 – 8.30 – jooga ja pranayama (puhastav hingamine)

9.00 – 9.30 –  vegetaarne hommikusöökheadstand-yoga2

al 10.30 – päeva esimene teraapia

13 – 14 –  vegetaarne lõunasöök

al 14 – päeva teine teraapia

16 – vitamiini paus (puuviljad); puhkepaus või ekskursioon

19 –  vegetaarne õhtusöök

20.30 – Yin jooga koos meditatsiooniga (toimub teatud päevadel vastavalt arsti soovitustele)

kl 22 – soovitatav öörahu

Ühel õhtul korraldame ka kokandusõhtu, kus näitame ja jagame retsepte köögis valmivatest roogadest ja räägime kuidas iga dosha tüüp toituma peaks.

view-backwaters-daytrip

Soovijatele saame pakkuda ka ekskursioone (lisatasu eest kohapeal)  – poolepäevane linnatuur Kerala pealinna Trivandrumisse (Thiruvananthapuram)  poolepäevane paadituur maalilistel tagavetel (Backwaters) ja päevane väljasõit Kanyakumarisse

 

 
Detox tervisepuhkus Keralas kohapealne pakett kõik hinnas  sõltuvalt valitud majutusest on kas 1590 või 1850 eur/inimene.  
Kohapealne pakett kõik hinnas koos lendudega  on sõltuvalt majutusest kas 2390 või  2650 eur/inimene  
 
Kohapealne kõik hinnas pakett sisaldab:
- Majutus kahestes konditsioneeritud tubades 
- kõik toidukorrad
- Arsti konsultatsioonid,
-kõik looduslikud ravimpreparaadid, mis on määratud just teile ayurveda arsti poolt vastavalt teie tervislikule seisundile
-  2 korda päevas protseduurid, mida määrab ayurveda arst 
- 2 korda päevas jooga
- kokandusõhtu koos retseptide jagamisega ja selgitustega milline toit sobib millisele dosha tüübile
- transfer lennujaamast ja lennujaama.
 
Kohapeal on igakülgselt abiks nii eestlannast Helen Raudi kui ka ayurveda terapeut Hari.
 
Hind ei sisalda India viisat , kuid aitame heameelega.
 
Soovijatele saame pakkuda ka  ekskursioon (lisatasu eest kohapeal) :
– poolepäevane linnatuur Kerala pealinna Trivandrumisse (Thiruvananthapuram)
-  poolepäevane paadituur maalilistel tagavetel (Backwaters)
- päevane väljasõit Kanyakumarisse
Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,Liitu uudiskirjaga!