Vaata pilte

Costa Rica – roheline pärl

Kariibi merest Vaikse ookeanini

20.10-04.11. 21
Kariibi merest Vaikse ookeanini

 

 
 
“Mida aeg edasi, seda ägedam on reisi meenutada. Meile  reis väga meeldis. Oli just selline parajalt seiklust ja lahe väike grupp. Ei kujutagi hästi ette, kuidas sellist reisi teha suure grupiga… Siis vist jääks pooled ägedad kohad nägemata.
Lastele ka meeldis, eriti kilpkonnadega ujumine, loomade päästekeskus, surfamine, matkamine, indiaanlaste külastamine, paraad jne. – ühesõnaga enamvähem kõik. Karmen veel lisas, et talle meeldisid kuumaveebasseinid ja tantsuõhtu.”
Airi  Costa Rica reisilt 

REIS SOBIB KA KOOLIEALISTE LASTEGA   REISIMISEKS. 

Costa Rica – roheline pärl- ka meie läheme Costa Ricasse rohelisel hooajal, mis tähendab ka seda, et aegajalt võib sadada  vihma, kuidas muidu taimed rohelised püsiksid. Hoolimata mõnest vihmasajust on Costa Ricas soe – Kariibi mere pool 30C ringis, Vaikse ookeani pool 25 C ringis, Arenali ümbruses 26 C ringis, ainult Monteverde pilvemetsas võib olla jahedam u 20c. Peab arvestama sellega, et kohad, mis on kas vihmametsad või pilvemetsad, on reeglina väga niisked ning nendes võib aastaringselt aegajalt vihma sadada.

 

Costa Rica on loodusenautlejate paradiis. Costa Rica asub Kesk-Ameerikas ja on pindalalt veidi suurem kui Eesti, kuid sealt leiab üle 180 looduspargi ja -kaitseala.

laiskloom

 

Costa Rica floora ja fauna on maailma üks liigirikkamaid. Eestist vaid pisut suuremas Costa Ricas on esindatud  4% kogu maailma liigirikkusest.  Koolibrid, tuukanid, värvikad puna-aarad, opossumid, kääbus-sipelgaõgijad, tapiirid, möira– ja ämblikahvid, saimirid, leemurid, kõrvukketsalid, laisikud, ameerika krokodillid, kilpkonnad, haid, delfiinid, on vaid lühike loetelu neist, kes seal loodussõpradele silmarõõmu pakuvad.

Violet-Saberwing-1

 

Costa Rica on tuntud kui vanim demokraatlik riik Kesk-Ameerikas, kus ei eksisteeri sõjaväge juba 60 aastat.

 

moiraahv

Sellel reisil külastame nii Cost Rica Kariibi mere polset osa, riigi keskel asuvat Arenali ja Monteverde piirkonda ning reisi lõpus ka Vaikse ookeani rannikut.

 

Selle reisi tipphetked:

 • Sõidame mööda Tortuguero kanaleid, piirkonda kutsutakse ka Costa Rica Amazoonaseks. Tortuguero rannas käivad samuti  munemas hiid-rohekilpkonnad.

costarica (192)

 • Snorgeldame Cahuita rahvuspargis korallrahul ja matkame pargis 
 • Külastame kohalikku traditsiooniliste eluviisidega hõimu
 • Naudime kariibimerehõngulist elu Puerto Viejos
 • Heidame pilgu Arenali vulkaanile, mida kutsutakse ka üheks kaunimaks vulkaaniks maailmas selle selgejoonelise koonusekuju tõttu.arenal2
 • Mõnuleme looduslikes kuumaveeallikates.
 • Kõnnime mööda vihma- ja pilvemetsade rippsildu
 • Ujume koses
 • Sõidame paadiga Cano Negros
 • Külastame Monteverde pilvemetsa
 • Veedame paar päeva Vaikse ookeani rannikul nii looduspargis kui ka merel.

 

*Reis on väga mitmetahuline, kuigi esmapilgul võib tunduda, et tegu on pelgalt loodusreisiga. Oli ka mitmeid alternatiivseid tegevusi, millest igaüks leiab oma. Reisipaketis sisaldub: soe päike, helesinine ookean, kaunis loodus, eksootilised loomad, linnud, kel soovi, siis enese proovilepanek, kokkupuude kohalikega. .* Indrek

***

*Väga mitmekesine programm ja super oli kõik! Mulle meeldis, et leidsite aega teha 
ka ujumispeatuseid sellistes imelistes üksikutes randades, mis meile teele jäid. Aitäh!*  Gerri

 

Lisaks lokkavale loodusele ja võrratule kohvile saab Costa Ricas nautida adrenaliinirikkaid seiklusi – seal on suurepäraseid surfirandu, raftinguks sobivaid kärestikulisi mägijõgesid, põnevaid sukeldumiskohti ning köisteid, mida mööda saab vihmametsa kohal Tarzani kombel liuelda. Meie reisi käigus jääb aega ka neid seiklusi proovida.

PB283475

Inimesed on rõõmsad ja naudivad elu, “Pura Vida!” on seal kombeks  öelda.

 

Kellele reis sobib?
Rõõmsale ja avatud meelega loodusesõbrale, kes peab lugu looduslähedasest elustiilist. Reisil puhkame aktiivselt aga on ka piisavalt hetki enda jaoks ja lihtsalt niisama olemiseks. See reis on põhjalik ülevaade Costa Ricast, ticode elust ja kultuurist ning selle väikeriigi  loodusest, kohvikasvatusest jms.

 

Vaata täpset reisikava lehe üleval nupu all KAVA

 

Et oleks julgem  kaugeid reisiplaane teha, oleme oma kõigi 2021 aasta grupireiside paketti lisanud omalt poolt Covid reisikaitse kindlustuse.  Te ei pea muretsema, mis saab siis, kui vahetult enne reisi saate positiivse covid- testi või kui haigestute. Kindlustus tagab reisitõrke korral reisiraha tagastuse või reisil olles ravikulud.

 

Miks reisida Kon Tiki Reisidega:

 •  Meil on pikaaegne kogemus ja teadmised kohapealsetest oludest
 • Toome teid alati koju tagasi
 • Meie kaugreiside grupireisid sisaldavad juba Covid kindlustuskaitse

 

Kon Tiki Reisides lähtume oma reisikorraldusel vastutustundlikust reisimisest ja  jälgime kõiki kohalikke covid reegleid turvalisuse huvides. Hoiame pidevalt silma peal kohalikel oludel ning nende ebasoodsaks muutumisel lükkame reisi edasi või jätame ära.

1.päev 20.10  

Väljalend Eestist ja saabumine San Josesse, sõidame  hotelli ja majutume siia üheks ööks.

2.päev 21 . 10

Varajastel hommikutundidel asume teele Kariibi mere ääres olevasse Tortuguerasse, mida kutsutakse ka Costa Rica Amazoonaseks. Sõit viib meid läbi lopsaka Baurillio rahvuspargi La Pavonesesse. Edasi, Tortuguerasse maad mööda teed ei lähe, seega ootab meid ees tunnine paadisõit mööda Tortuguera kanaleid, mida ääristavad banaaniistandused ja vihmamets. Teel olles saame imetleda hulgaliselt põnevaid linde ning kes teab, äkki ka ahve ja laiskloomi, kes puu otsast mööduvaid paate jälgivad. Lõunasöögi ajaks jõuame Tortuguerosse. Seame end lodžis sisse ning läheme Tortuguero linnakesega tutvuma ning lõunatama. Peale lõunal puhkame lodžis basseini ääres. Õhtustame majutuspaigas  ning seejärel läheme koos kohaliku giidiga vaatama siia rannale saabuvaid kilpkonnasid ja  muid öise eluviisiga loomi.

3.päev 22.10

Varahommikul sõidame kanuuga mööda kanaleid, et näha loodust ärkamas koos päikesetõusuga. Meie kohapealne giid räägib siinsest loodusest, ilmselt näeme mitmeid linde, ahve, kaimane, sisalikke ja võib-olla ka laisklooma ja saarmaid. Peale hommikusööki asume paadisõidule Limoni poole. See sõit pakub põnevaid vaateid üksikutele jõeäärsetele küladele, kindlasti näeme ka mitmeid linde ja ilmselt lehvitavad puude otsast ka ahvipoisid. Paadisõit võtab u.3 tundi. Seejärel suundume edasi maad mööda kuni jõuame oma mereäärsesse, kariibihõngulisse paradiisi Puerto Viejo lähistel.

Puerto Viejo de Talamanca on paljurahvuseline, multikultuurne väike linnake. Linnake  on äge, pingevaba õhkkonnaga, afro -kariibi hõnguga. Märksõnad siinse elu kohta - Kariibi mere toidud, reggae ja kalipso muusika, imelised päikeseloojangud,  afro-kariibi kultuur, Kariibimere  kaunid rannad : Playa Negra, Playa Cocles, Punta Uva, korallrahud ja imeline elusloodus Cahuita ja Gandoca- Manzanillo rahvusparkides. Lisaks veel hea maine surfikogukonnas -  Costa Rica suurim ja võimsam laine, kuulus Salsa Brava. Kui ka ise ei surfa, on seda alati põnev vaadata!

Majutume oma kariibi hõngulisse hotelli järgmiseks viieks ööks. Meie hotell asub vihmametsa servas mere läheduses. Öösiti on kuulda vihmametsa elanike hääli .

4.päev 23.10

Veedame päeva siinses Cahuita  looduspargis- nii merel kui ka maal.  Cahuita rahvuspark asutati 1970. aastal Kariibi mere ranniku lähedal asuva suure korallrahu kaitsmiseks. Paraku võitleb korallrahu ellujäämise nimel. 1992. aastal toimunud maavärin liigutas osa korallidest õhu ja päikese kätte ning osa sellest hukkus. Kuid sellegipoolest on siin  242 hektarit korallrahu, vähemalt 35 koralliliiki, 140 molluskiliiki, 44 vähilaadset ja 123 kalaliiki.

Sõidame paadiga merele, snorgeldame ning tutvume siinse korallrahu eluga. Pärast kerget puuviljadega värskendust teeme jalgsi matka Cahuita maapealses looduspargis, mille jooksul jõuame ka koseni.

Ka maismaa osa pargist on väga mitmekesine, lisaks lopsakale taimestikule, elavad siin ka laiskloomad, erinevad ahvide liigid, mitmed närilised, igauaanid, sisalikud ja teised roomajad. Ka linnustik on siin värviline - tuukanid, aarad ja erinevad papagoid.  

Pärastlõunal  jõuame tagasi hotelli

5.päev 24.10

Peale hommikusööki asume teele, et külastada kohalikku traditsionilise eluviisiga hõimu. Teekond sinna on ise väike seiklus läbi kauni maastiku kõigepealt autoga ja seejärel  mööda jõge. Täna vaatame-kuuleme, kuidas ja millest nad elavad ja kuidas tänapäevases Costa Ricas hakkama saavad. 

Tagasi hotelli jõuame õhtuks.

 

6.päev 25.10

See päev annab teil võimaluse planeerida päev oma äranägemise järgi. Kel on soov teha mägijõel raftingut, siis soovitame Pacuare jõe raftingut. Kel soov kohapeal puhata, saab sõita mööda rannikut jalgrattaga või hobusega, võib snorgeldada või surfata või lihtsalt rannas lebotada. Rattasõidu kaugusel on Manzanillo looduspark. Lastega peredel soovitame külastada loomade päästekeskust, kus saab hea ülevaate sealsete loomade elust ning paljudega neist ka vahetuma kontakti. Šokohoolikud saavad oma päeva vürtsitada kakaofarmi külastades ja seal endale ühe šokolaadi maitsmist lubades.

Hilisel pärastlõunal alustame ka kariibimerehõngulise kokandusõhtuga- läheme külla kohalikule kokale, kes tutvustab meile siinse Kariibi köögi maitseid. Tegemist ei ole proffessionaalsete kokandusõpetajatega, kuid ilmselt on see  parim viis  proovida kohalikku maitset, elu-olu ja õppida kohalikke retsepte. Kasutame kohalikke juur-ja puuvilju ning kala või kana kariibi kastmes. Meeleolukas õhtu on garanteeritud!

7. päev 26.10

Veel üks vaba päev sisustamaks see vastavalt oma äranägemisele.

Viimane Kariibi hõnguga õhtu!

8. päev 27.10

Täna alustame teekonda Kariibi mere äärest Costa Rica keskosas asuva Arenali  poole. Sõidule kulub u 6-7 h, läbida on vaja 276 km.

Varajaseks õhtuks jõuame oma majutuspaika Arenali piirkonnas, misjärel  on parim aeg mõnuleda kuulsates Arenali looduslikes kuumaveeallikates ja basseinides. 

Majutume järgmiseks kolmeks ööks Arenali lähistel

9.päev 28.10 

Pärast päeva autos on nüüd võimalik veeta terve päev matkates.

Alustame giidiga jalutuskäiku Arenali rippsildadel, mis asuvad 243 hektari suurusel looduskaitsealal. Reservuaat on lopsaka taimestiku ja mitmekesise loomastikuga vihmamets.  Rada on 3 km pikk,  ületame  10 fikseeritud silda ja 6 rippuvat silda pikkusega vahemikus 5 kuni 100 meetrit ja kõrgusega kuni 55 meetrit. Sildade rada  võimaldab nähe erinevaid  metsa tasandeid ning taimi ja loomi erinevalt kõrguselt. Rada on lihtsasti kõnnitav. Giid näitab väiksemaid ja suuremaid teele sattuvaid loomi, linde ja roomajaid ning selgitab erinevatel kõrgustel nähtavat.

Järgmisena suundume Río Fortuna kose juurde, mis asub  troopilises vihmametsas. Kose kõrgus on üle 70 meetri. Ronime ka kose alla, mis on  ainult 300 m (u 500 astet), kuid peab meeles pidama, et pärast tuleb ka üles ronida.  Rada lõpeb otse imposantse kose ees, imelised kohad pildistamiseks! ning soovijatel ka võimalus ujumiseks. 

Keskpäeval sööme ka kohaliku lõuna, et matkates õhtuni vastu pidada.

Viimasena teeme u 2,5 h matka Arenali vulkaani jalamil, siin on näha kivistunud laavakivimeid ning siinset teistmoodi taimestikku. Imelised vaated Arenalile.

Õhtuks jõuame väsinutena tagasi hotelli.

10. päev 29.10

Veedame päeva Caño Negro märgala Frio Rio jõel. Caño Negro märgala on olulise tähtsusega looduskaitseala, siin peatub ka suurel hulgal rändlinde.

Hommikul sõidame umbes 1,5 h läbi papaja, juka ja plaatanisalude ning jõuame jõeni, kus istume oma paati ning sõidame mööda jõge ja seda ümbritsevat märgala - teele võivad jääda kaimanid, ahvid, iguaanid, sisalikud nimega Jesus Christ, mitmed erinevad linnud ja paljud teised märgalade elanikud. 

Pärast paadisõitu tüüpiline lõuna ja seejärel sõidame tagasi hotelli.

 

11.päev 30.10

Sõit Arenalist Monteverdesse. Sõidame oma hotellist Arenali järve äärde, mille ületame  paadiga ning edasi viib tee jälle autoga üles mäkke umbes 1,5 h , et jõuda pilvemetsa kõrgusele. Pilvemetsa ja vihmametsa vahe on selles, et pilvemets asub olulilselt kõrgemal  merepinnast, seal kus juba moodustuvad pilved. Pilvemets on troopiline mets, mis asub mägedes ning kus on väga niiske.  Siin on kindlasti jahedam, tuulisem ja võib olla ka vihmasem. Monteverde pilvemets asub u 1440 m kõrgusel merepinnast.

Elurikkus on üks märksõnu miks Monteverde on nii olulise tähtsusega - siin on hinnanguliselt esindatud u 50% Costa Rica elurikkusest ning 2% kogu planeedi Maa elurikkusest. Tihti tullakse siis lootuses näha jaaguare ja teisi põnevaid suuri imetajaid. Tegelikkuses näeme suure  tõenäosusega  väiksemaid loomi-linde ja taimi,  kuid koos hea giidiga, on nende nägemine ja nende elu kohta juutude kuulmine ülimalt huvitav.

Majutume oma siinsesse hotelli, mis juba ise asubki pilvemetsa piiril. Majutus on väikestes majakestes keset siinset loodust, jääme siia kaheks ööks.

Päikese loojudes teeme ka ühe öise eluviisiga loomade- lindude tutvustuuri. 

 

12. päev  31.10

Alustame vara hommikul Monteverde Pilvemetsa reservuaadi matkaga. Giid aitab meil näha ja mõista pilvemetsa tähtsust ja eripärasid ning näitab meile vara hommikul liikvel olevaid loomi. Matk kestab u 3 h.

Seejärel suundume Selvatura pilvemetsa rippsildadele- 8 rippsilda 3 km rajal, mis on tõepoolest pilvemetsa puude kohal.  Siin on ka liblikate ja koolibriide aed. Seiklushimulisemad saavad   ka oma julguse proovile panna  ning teha läbi pilvemetsa canopy tuuri (ei sisaldu hinnas) - üle 3 km zip -line, tarzani hüppeid üle vihmametsa ning muud põnevat.

14. päev  1.11

Hommikul lahkume Monteverdest ning teem peatuse, et külastada kohvi farmi, vaatame üle protsessi, kuidas valmib imeline kohvijook. Seejärel suundume edasi Manuel Antonio poole. Õhtuks jõuame Manuel Antoniosse, kuhu jääme oma reisi viimaseks kaheks ööks. Meie hotell on kohe ranna ääres, päikeseloojangud on siin imelised.

 

15.päev 2.11

Hommikupoolikul külastame Manuel Antonio rahvusparki - vaatame millega suudab see Costa Rica väikseim looduspark pärast kahenädalast ringsõitu meid veel üllatada:)

Pärastlõunal sõidame katamaraaniga merel, snorgeldame ja naudime vaateid (see väljasõit sõltub väga ilmastikutingimustest, halva ilma korral lükkub sõit edasi)

 

16. päev  3.11

See päev on puhkamiseks ja lõõgastuseks kuni pärastlõunani, mil sõidame San Josesse. Manuel Antonios on ilus pikk liivarand jalutamiseks, ujumiseks, soovijatel ka surfamiseks. Soovijad saavad külastada  veel Manuel Antonio rahvusparki, teha hommikul raftingu või kajaki sõidu mangroovides, võimalik külastada seiklusparki või teha merereis katamaraanil.  Saab sõita ka vanilli farmi vaatama kuidas kasvab üks kallemaid maitseaineid maailmas. 

Saame võrrelda Kariibi mere ja Vaikse ookeani sarnasusi ja erinevusi.

Õhtuks jõuame San Josesse, kust on meie tagasilend Tallinnasse

17. päev 4.11

Saabumine Tallinnasse

 

 

Reisi hind 3850 sisaldab:

 • Rahvusvahelised lennud - Tallinn- San Jose- Tallinn
 • Majutus kahestes tubades koos hommikusöökidega. Majutused on meie mõistes 3-4* hotellides/lodgedes/külalistemajades
 • kõik programmis kirjeldatud tuurid, ringsõidud,sissepääsutasud ja giidid
 • kogu kohalik transport
 • eesti keelne reisijuht
 • covid kindlustuskaitse

Hind ei sisalda

 • toidukordi, mis ei ole programmis märgitud
 • lisategevusi vabadel päevadel

 

Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,Liitu uudiskirjaga!