Oleme ühenduses:

Top
Image Alt

Costa Rica – loodusnautlejate paradiis

Costa Rica – loodusnautlejate paradiis

2850€ in. kohta

REIS SOBIB KA KOOLIEALISTE LASTEGA   REISIMISEKS.

Costa Rica – roheline ja seikluslik . Costa Ricas saab imehästi ühildada imelise looduse ja adrenaliinirohked seiklused.  Oma reisikava Costa Ricas oleme koostanud tutvustamkas kõigile reisijatele Costa Rica imelist loodust. Vabad päevad on sisustamiseks igaühel vastavalt oma eelistustele – kas siis tutvumaks veel sealse loodusega või tegemaks hoopis adrenaliinirohkeid seiklusi, mida Costa Rica pakub ka väga suures valikus.

Costa Rica on loodusenautlejate paradiis. Costa Rica asub Kesk-Ameerikas ja on pindalalt veidi suurem kui Eesti, kuid sealt leiab üle 180 looduspargi ja -kaitseala.

Costa Rica floora ja fauna on maailma üks liigirikkamaid. Eestist vaid pisut suuremas Costa Ricas on esindatud  4% kogu maailma liigirikkusest.  Koolibrid, tuukanid, värvikad puna-aarad, opossumid, kääbus-sipelgaõgijad, tapiirid, möira– ja ämblikahvid, saimirid, leemurid, kõrvukketsalid, laisikud, ameerika krokodillid, kilpkonnad, haid, delfiinid, on vaid lühike loetelu neist, kes seal loodussõpradele silmarõõmu pakuvad.

Costa Rica on tuntud kui vanim demokraatlik riik Kesk-Ameerikas, kus ei eksisteeri sõjaväge juba 60 aastat.

Sellel reisil külastame nii Costa Rica keskel asuvat Arenali  piirkonda, Monteverde pilvemetsa ja  ka Vaikse ookeani rannikut.

 

Lisaks lokkavale loodusele ja võrratule kohvile saab Costa Ricas nautida adrenaliinirohkeid seiklusi – seal on suurepäraseid surfirandu, raftinguks sobivaid kärestikulisi mägijõgesid, põnevaid sukeldumiskohti ning köisteid, mida mööda saab vihmametsa kohal Tarzani kombel liuelda. Meie reisi käigus jääb aega ka neid seiklusi proovida.

Inimesed on rõõmsad ja naudivad elu, “Pura Vida!” on seal kombeks  öelda.

 

Miks reisida Kon Tiki Reisidega:

 •  Meil on pikaaegne kogemus ja teadmised kohapealsetest oludest
 • Toome teid alati koju tagasi
0 Reviews
 • Järgmised reisid
  6.03.-17.03.23 ja 9.04.-20.04.23
 • Reisijuht

Reisikava

1
1. Päev
Väljalend Tallinnas, saabumine San Josesse, sõit hotelli ja majutus
2
2.Päev
Hommikul alustame sõitu Arenali poole, kuhu jõuame pealelõunal, misjärel on parim aeg mõnuleda kuulsates Arenali looduslikes kuumaveeallikates ja basseinides. Majutume järgmiseks neljaks ööks Arenali lähistel  
3
3.Päev
Selle päeva veedame matkates tutuvmaks Arenali piirkonna erinevate looduskaunite kohtadega. Alustame giidiga jalutuskäiku Arenali rippsildadel, mis asuvad 243 hektari suurusel looduskaitsealal. Reservuaat on lopsaka taimestiku ja mitmekesise loomastikuga vihmamets. Rada on 3 km pikk, ületame 10 fikseeritud silda ja 6 rippuvat silda pikkusega vahemikus 5 kuni 100 meetrit ja kõrgusega kuni 55 meetrit. Sildade rada võimaldab nähe erinevaid metsa tasandeid ning taimi ja loomi erinevalt kõrguselt. Rada on lihtsasti kõnnitav. Giid näitab väiksemaid ja suuremaid teele sattuvaid loomi, linde ja roomajaid ning selgitab erinevatel kõrgustel nähtavat. Järgmisena suundume Río Fortuna kose juurde, mis asub troopilises vihmametsas. Kose kõrgus on üle 70 meetri. Ronime ka kose alla, mis on ainult 300 m (u 500 astet), kuid peab meeles pidama, et pärast tuleb ka üles ronida. Rada lõpeb otse imposantse kose ees, imelised kohad pildistamiseks! ning soovijatel ka võimalus ujumiseks. Keskpäeval sööme ka kohaliku lõuna, et matkates õhtuni vastu pidada. Viimasena teeme u 2,5 h matka Arenali vulkaani jalamil, siin on näha kivistunud laavakivimeid ning siinset teistmoodi taimestikku. Imelised vaated Arenalile. Õhtuks jõuame väsinutena tagasi hotelli.    
4
4.päev
Veedame päeva Caño Negro märgala Frio Rio jõel. Caño Negro märgala on olulise tähtsusega looduskaitseala, siin peatub ka suurel hulgal rändlinde. Hommikul sõidame umbes 1,5 h läbi papaja, juka ja plaatanisalude ning jõuame jõeni, kus istume oma paati ning sõidame mööda jõge ja seda ümbritsevat märgala - teele võivad jääda kaimanid, ahvid, iguaanid, sisalikud nimega Jesus Christ, mitmed erinevad linnud ja paljud teised märgalade elanikud. Pärast paadisõitu tüüpiline Costa Rica lõuna ja seejärel sõidame tagasi hotelli.  
5
5.Päev
See päev on võimalik sisustada oma äranägemise järgi - kas adrenaliinirohkelt - rafting kärestikulisel jõel, mitmetunnine köisrada läbi vihmametsa, külastada kohvifarmi või mõnuleda veel kuumaveeallikates ning jalutada loodusrikastele matkaradadel. Valikuid on veel. Kõiki kohapealseid tegevusi aitab korraldada reisijuht.
6
6.päev
Täna ületame paadiga Arenali järve ja sõidame läbi mägede Monteverdesse (tõlkes roheline mägi), mis on kuulus on pilvemetsa poolest. Monteverde mäekülgedel näeb rohtu nosimas lehmakarjasid. 1972 asutasid siin elama asunud kveekerid kaitseala, et vähest Kesk-Ameerikas allesjäänud pilvemetsa kaitsta. Tänaseks on sellest rahvuspargist saanud koht, kust ükski teadlik turist naljalt mööda ei lähe. Mets nagu nimigi ütleb, on pilvedes ja näeb välja müstiline nagu haldjamets. Lõunapausi teeme Santa Elena külakeses, jalutame selles tillukeses külakeses ringi. Kel on soov, saab minna seiklema ka siinsetele rippsildadele või siis lihtsalt lodzis puhata ja vaadata, kuidas loodus elab ja kihab.
7
7.päev
Varahommikul läheme tutvuma koos kohaliku loodusgiidiga pilvemetsaga. Loodame näha siinseid linde, hea õnne korral isegi haruldast ja kaunist, maiade jaoks pühalindu quetzalit. Seejärel sõidame Monteverdest Vaikse ookeani ranniku äärde Manuel Antoniosse. Saabumine pärastlõunal ja majutus hotelli järgmiseks 5 ööd.
8
8.päev
Hommikupoolikul külastame Manuel Antonio rahvusparki - mitmekesise loomastiku ja taimestiku ning imelilusa rannajoonega. Pärastlõuna on vaba sisustamaks oma soovide kohaselt.      
9
9.päev
Hommikupoolikul sõidame katamaraaniga merel, snorgeldame ja naudime vaateid (see väljasõit sõltub väga ilmastikutingimustest, tuule või vihma ilma korral lükkub järgmisele päevale)
10
10.päev
Vaba päev sisustamaks vastavalt oma soovile- kui kellelgi jäi puudu veel seiklustest, siis ka Manuel Antonios on võimalik teha nii adrenaliinirohkeid seiklusi - rafting, köisrajad , matkad koskede juurde või paadisõidud ja snorgeldamistuurid. Võib ka lihtsalt puhata ja rannamõnusid nautida.
11
11.päev
Veel üks vaba päev sisutamaks vastavalt oma soovile
12
12.päev
hommikul vaba aeg, pärastlõunal alustame teed tagasi San Josesse tagasilennuks Tallinnasse
13
päev 13
Saabumine Tallinnasse
HIND 2850 eur/inimene  majutusega kaheses toas, ühese toa lisatasu  on 420 eur.
 • Lennupiletid Tallinn- San Jose- Tallinn
 • 1 öö majutus kaheses toas koos hommikusöögiga San Joses
 • 4 ööd majutust koos hommikusöögiga Arenali lähistel
 • 1 ööd majutust koos hommikusöögiga Monte Verdes
 • 5 ööd majutust koos hommikusöögiga Manuel Antonios
 • Kõik transferid ja reisis kirjeldatud tuurid
 • Reisijuht 24 h

Raha kulub reisil juurde :

 • Kindlasti peaks olema sõlmitud kindlustus koos covid kaitsega, nii reisitõrke kui ka tervisekindlustus.
 • toidukorrad, mis ei sisaldu hinnas
 • listegevused nii Arenalis kui ka Manuel Antonios
Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,

Liitu uudiskirjaga!