Vaata pilte

Costa Rica – Kariibi mere “vibe”

Kariibi mere "vibe"

20.10- 31.10.2022
Kariibi mere "vibe"

 

 
 
“Mida aeg edasi, seda ägedam on reisi meenutada. Meile  reis väga meeldis. Oli just selline parajalt seiklust ja lahe väike grupp. Ei kujutagi hästi ette, kuidas sellist reisi teha suure grupiga… Siis vist jääks pooled ägedad kohad nägemata.
Lastele ka meeldis, eriti kilpkonnadega ujumine, loomade päästekeskus, surfamine, matkamine, indiaanlaste külastamine, paraad jne. – ühesõnaga enamvähem kõik. Karmen veel lisas, et talle meeldisid kuumaveebasseinid ja tantsuõhtu.”
Airi  Costa Rica reisilt 
 

Reis Costa Rica Kariibi mere osasse.

Põhilised märksõnad

 • vihmamets oma elurikkuses selja taga ja ees soe Kariibi meri 
 • Tortuguero- peaaegu nagu Amazonas
 • surf – kuulus Salsa Brava
 • mitmed piirkonna ilusaimad rannad
 • mitmed looduspargid nii maal kui merel- laiskloomad, ahvid, tuukanid, papagoid, kilpkonnad jne
 • kohaliku hõimu külastus
 • Kakao ja šokolaad
 • afro-kariibi kultuur
 • rafting
 • imekaunid päikeseloojangud

REIS SOBIB KA KOOLIEALISTE LASTEGA   REISIMISEKS. 

Costa Ricat võiks nimetada ka  roheliseks pärliks. Costa Rica on loodusenautlejate paradiis. Costa Rica asub Kesk-Ameerikas ja on pindalalt veidi suurem kui Eesti, kuid siit leiab üle 180 looduspargi ja kaitseala. Siinne  floora ja fauna on maailma üks liigirikkamaid, esindatud on  4% kogu maailma liigirikkusest.  Koolibrid, tuukanid, värvikad puna-aarad, opossumid, kääbus-sipelgaõgijad, tapiirid, möira– ja ämblikahvid, saimirid, leemurid, kõrvukketsalid, laisikud, ameerika krokodillid, kilpkonnad, haid, delfiinid, on vaid lühike loetelu neist, kes seal loodussõpradele silmarõõmu pakuvad.

Lisaks lokkavale loodusele ja võrratule kohvile saab Costa Ricas  nautida ka adrenaliinirikkaid seiklusi –  suurepärased surfirannad  ja raftinguks sobivaid kärestikulised mägijõed. Aega jääb ka nende seikluste proovimiseks. 

Oktoobris on Costa Rica Kariibi mere poolses osas nn väike suvi ehk peaks olema kuiv periood, kuid see ei pruugi alati nii olla ning isegi nn suvel, on mõningad vihmahood tavalised. Samas – kuidas ilma vihmata vihmamets ikka roheline püsiks!  Hoolimata mõnest vihmasajust on Costa Ricas soe – Kariibi mere ääres  on õhk 30C ringis ja vesi 27C.

 


 *Reis on väga mitmetahuline, kuigi esmapilgul võib tunduda, et tegu on pelgalt loodusreisiga. Oli ka mitmeid alternatiivseid tegevusi, millest igaüks leiab oma. Reisipaketis sisaldub: soe päike, helesinine ookean, kaunis loodus, eksootilised loomad, linnud, kel soovi, siis enese proovilepanek, kokkupuude kohalikega. .* Indrek

 

 

 

Inimesed on rõõmsad ja naudivad elu, “Pura Vida!” on seal kombeks  öelda.

 

Vaata täpset reisikava lehe üleval nupu all KAVA

Vaata ka meie pikemat reisi Costa Ricasse oktoobris 

ja pikemat reisi Costa Ricasse aprillis 

Miks reisida Kon Tiki Reisidega:

 •  Meil on pikaaegne kogemus ja teadmised kohapealsetest oludest
 • Toome teid alati koju tagasi

 

Kon Tiki Reisides lähtume oma reisikorraldusel vastutustundlikust reisimisest ja  jälgime kõiki kohalikke covid reegleid turvalisuse huvides. Hoiame pidevalt silma peal kohalikel oludel ning nende ebasoodsaks muutumisel lükkame reisi edasi või jätame ära.

 

 

1.päev 20.10  

Väljalend Eestist ja saabumine San Josesse, sõidame  hotelli ja majutume siia kaheks  ööks.

2.päev 21 . 10

Varajastel hommikutundidel asume teele Kariibi mere ääres olevasse Tortuguerasse, mida kutsutakse ka Costa Rica Amazoonaseks. Sõit viib meid läbi lopsaka Baurillio rahvuspargi La Pavonesesse. Edasi, Tortuguerasse maad mööda teed ei lähe, seega ootab meid ees tunnine paadisõit mööda Tortuguera kanaleid, mida ääristavad banaaniistandused ja vihmamets. Teel olles saame imetleda hulgaliselt põnevaid linde ning kes teab, äkki ka ahve ja laiskloomi, kes puu otsast mööduvaid paate jälgivad. Lõunasöögi ajaks jõuame Tortuguerosse. Seame end lodžis sisse ning läheme Tortuguero linnakesega tutvuma ning lõunatama. Peale lõunal puhkame lodžis basseini ääres. Õhtustame majutuspaigas  ning seejärel läheme koos kohaliku giidiga vaatama siia rannale saabuvaid kilpkonnasid ja  muid öise eluviisiga loomi.

3.päev 22.10

Varahommikul sõidame kanuuga mööda kanaleid, et näha loodust ärkamas koos päikesetõusuga. Meie kohapealne giid räägib siinsest loodusest, ilmselt näeme mitmeid linde, ahve, kaimane, sisalikke ja võib-olla ka laisklooma ja saarmaid. Peale hommikusööki asume paadisõidule Limoni poole. See sõit pakub põnevaid vaateid üksikutele jõeäärsetele küladele, kindlasti näeme ka mitmeid linde ja ilmselt lehvitavad puude otsast ka ahvipoisid. Paadisõit võtab u.3 tundi. Seejärel suundume edasi maad mööda kuni jõuame oma mereäärsesse, kariibihõngulisse paradiisi Puerto Viejo lähistel.

Puerto Viejo de Talamanca on paljurahvuseline, multikultuurne väike linnake. Linnake  on äge, pingevaba õhkkonnaga, afro -kariibi hõnguga. Märksõnad siinse elu kohta - Kariibi mere toidud, reggae ja kalipso muusika, imelised päikeseloojangud,  afro-kariibi kultuur, Kariibimere  kaunid rannad : Playa Negra, Playa Cocles, Punta Uva, korallrahud ja imeline elusloodus Cahuita ja Gandoca- Manzanillo rahvusparkides. Lisaks veel hea maine surfikogukonnas -  Costa Rica suurim ja võimsam laine, kuulus Salsa Brava. Kui ka ise ei surfa, on seda alati põnev vaadata!

Majutume oma kariibi hõngulisse hotelli järgmiseks kaheksaks ööks. Meie hotell asub vihmametsa servas mere läheduses. Öösiti on kuulda vihmametsa elanike hääli .

4.päev 23.10

Veedame päeva siinses Cahuita  looduspargis- nii merel kui ka maal.  Cahuita rahvuspark asutati 1970. aastal Kariibi mere ranniku lähedal asuva suure korallrahu kaitsmiseks. Paraku võitleb korallrahu ellujäämise nimel. 1992. aastal toimunud maavärin liigutas osa korallidest õhu ja päikese kätte ning osa sellest hukkus. Kuid sellegipoolest on siin  242 hektarit korallrahu, vähemalt 35 koralliliiki, 140 molluskiliiki, 44 vähilaadset ja 123 kalaliiki.

Sõidame paadiga merele, snorgeldame ning tutvume siinse korallrahu eluga. Pärast kerget puuviljadega värskendust teeme jalgsi matka Cahuita maapealses looduspargis, mille jooksul jõuame ka koseni.

Ka maismaa osa pargist on väga mitmekesine, lisaks lopsakale taimestikule, elavad siin ka laiskloomad, erinevad ahvide liigid, mitmed närilised, igauaanid, sisalikud ja teised roomajad. Ka linnustik on siin värviline - tuukanid, aarad ja erinevad papagoid.  

Pärastlõunal  jõuame tagasi hotelli

5.päev 24.10

Peale hommikusööki asume teele, et külastada kohalikku traditsionilise eluviisiga hõimu. Teekond sinna on ise väike seiklus läbi kauni maastiku kõigepealt autoga ja seejärel  mööda jõge. Täna vaatame-kuuleme, kuidas ja millest nad elavad ja kuidas tänapäevases Costa Ricas hakkama saavad. 

Tagasi hotelli jõuame õhtuks.

 

6.päev 25.10

Hommikupoolikul vaba aeg ja hilisel pärastlõunal alustame ka kariibimerehõngulise kokandusõhtuga- läheme külla kohalikule kokale, kes tutvustab meile siinse Kariibi köögi maitseid. Tegemist ei ole proffessionaalsete kokandusõpetajatega, kuid ilmselt on see  parim viis  proovida kohalikku maitset, elu-olu ja õppida kohalikke retsepte. Kasutame kohalikke juur-ja puuvilju ning kala või kana kariibi kastmes. Meeleolukas õhtu on garanteeritud!

7. päev 26.10

Järgmised  5 päeva annavad  võimaluse planeerida aega  oma äranägemise järgi. Kel on soov teha mägijõel raftingut, siis soovitame Pacuare jõe raftingut. Kel soov kohapeal puhata, saab sõita mööda rannikut jalgrattaga või hobusega, võib snorgeldada või surfata või lihtsalt rannas lebotada. Rattasõidu kaugusel on Manzanillo looduspark. Lastega peredel soovitame külastada loomade päästekeskust, kus saab hea ülevaate sealsete loomade elust ning paljudega neist ka vahetuma kontakti. Šokohoolikud saavad oma päeva vürtsitada kakaofarmi külastades ja seal endale ühe šokolaadi maitsmist lubades.

 

8. päev 27.10

Vaba päev sisustamaks see vastavalt oma äranägemisele.

 

9.päev 28.10

Vaba päev sisustamaks see vastavalt oma äranägemisele.

10.päev 29.10

Vaba päev sisustamaks see vastavalt oma äranägemisele.

11.päev 30.10

Lõuna paiku sõit San Josesse, ja sealt lend Tallinnasse.

12. päev 31.10  saabumine Tallinnasse

Hind 2550 eur inimene.   

Sisaldab:

 • Rahvusvahelised lennud - Tallinn- San Jose- Tallinn
 • Majutus kahestes tubades koos hommikusöökidega. Majutused kohalikes toredates hotellides/lodgedes/külalistemajades
 • 1 öö San Joses, 1 öö  Tortugueros, 8 ööd Porto Viejos
 • kõik programmis kirjeldatud tuurid, ringsõidud,sissepääsutasud ja giidid
 • kogu kohalik transport
 • eesti keelne reisijuht 

Hind ei sisalda

 • toidukordi, mis ei ole programmis märgitud
 • lisategevusi vabadel päevadel

Andra Saimre

Reisijuht Andra sattus esimest korda Lõuna-Ameerikasse aastal 2008. Sellest ajast on Andra mõtted ja unistused aina rohkem selle mandriga aga eelkõige Brasiiliaga seotud olnud. Esialgu sai sinna korduvalt tagasi mindud puhkusereisidele aga  2011 a. suvel otsustas Andra kontori tööle joone alla tõmmata ja mõneks ajaks Ladina-Ameerikasse rändama minna.

Esimeseks sihtkohaks sai valitud Costa Rica, kauni ja mitmekesise loodusega väikeriik Kesk-Ameerikas, kuhu Andra jäi paigale pooleks aastaks. Harjutas hispaania keelt ning rändas mööda seda väikeriiki ringi, peatudes pikemalt just Osa poolsaare külje all.  Costa-Ricast viis rännak Andra Panamasse Bocas De Toro ja San Blasi saarestikku, Kolumbiasse, Ecuadori, Peruusse, Boliiviasse ning seejärel Brasiiliasse. Siis otsustaski ta end pikemalt  Rio de Janeirosse paigale sättida, et seda imelist linna lähemalt tundma õppida ja brasiillaste elustiili kogeda. Lisaks Rio de Janeirole on Andra mööda Brasiiliat üsna palju ringi rännanud ja kogu seda suurt ja mitmekesist maad tundma õppinud, mõned brasiillasest sõbrad naljatavad juba, et Andra tunneb Brasiiliat paremini kui  brasiillased ise:)

2014 aasta kevadsuvel jäi Andra mõneks kuuks Portugali ning vaimustus sealsetest sõbralikest inimestest, uhketest lossidest,  romantilistest linnakestest, maalilisest loodusest ja vastupandamatult heast söögist ning veinikultuurist, nii sündis lisaks loodusreisidele ka maitsetest tulvil Portugali reisiprogramm.

Koostöös Kon Tiki Reisidega soovib Andra oma vaimustust nendest paikadest ja toredatest inimestest ka  oma kaasmaalastega jagada ning neidki sellest vaimustuma panna 🙂

Oma vabad hetked armastab Andra veeta looduses matkates ja seigeldes, olgu selleks siis suvise Eestimaa kaunid paigad või troopilised vihmametsad. „Pole midagi vahvamat kui varahommik ookeani rannal, tähistaeva all veedetud öö kõrbeliival või päevane rafting kaunil mägijõel aga tõelise sideme maaga loovad alati inimesed, kellega kohtud,“ märgib Andra. Sõbrad teavad juba, et koos reisile minnes on Andra alati nõus eeltöö ja organiseerimise enda peale võtma, sest see on reisimise juures pool lõbu. Andra reisikirjadega saad tutvuda siin.

Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,Liitu uudiskirjaga!