Vaata pilte

Costa Rica

Külla kilpkonnadele!

4.10-19.10.2021
Külla kilpkonnadele!

 

 

 
 
“Mida aeg edasi, seda ägedam on reisi meenutada. Meile kokkuvõttes reis meeldis. Oli just selline parajalt seiklust ja lahe väike grupp. Ei kujutagi hästi ette, kuidas sellist reisi teha suure grupiga… Siis vist jääks pooled ägedad kohad nägemata.
Lastele ka meeldis, eriti kilpkonnadega ujumine, loomade päästekeskus, surfamine, matkamine, indiaanlaste külastamine, paraad jne. – ühesõnaga enamvähem kõik. Karmen veel lisas, et talle meeldisid kuumaveebasseinid ja tantsuõhtu.”
Airi 2016 Costa Rica reisilt 

REIS SOBIB KA SUUREMATE LASTEGA REISIMISEKS. KÜSI PEREHINDA!

Costa Rica on oma pindalalt vaid veidi suurem kui Eesti, aga siit leiab ligi 186 kaitseala ja looduspargi. Costa Rica floora ja fauna on maailma üks liigirikkamaid, koolibrid, toukonid, värvikad puna-aarad ehk makaod), opossumid, kääbus-sipelgaõgijad, tapiirid, möira- ja ämblikahvid, saimirid, leemurid, kõrvukketsalid, laisikud, ameerika krokodillid, kilpkonnad, haid, delfiinid, on vaid lühike loetelu neist, keda siin kohata võib.

moiraahv

Costa Rica Vaikse ookeani rannad kui ka Kariibi mere poolsed rannad on kuulsad selle poolest, et seal käivad munemas haruldased ja vähem haruldased kilpkonnad. On randu, kus hea õnne korral võib näha tuhandeid kilpkonnasid öövarjus rannale tulemas ja oma mune sinna jätmas. Mõne kuu pärast kooruvad munadest väikesed kilpkonnad, kes merre suunduvad. Sellel reisil ongi meil fookuses need merikilpkonnad aga rohkelt ka muud elusloodust, mida Costa Ricas leiab rohkelt.

playa grande cr

Selle reisi tipphetked:

 • Peatume Vaikse ookeani ääres, kus sel perioodil on oodata munema tuhandeid kilpkonnasid. Loodame meiegi seda vaatepilti näha.

 • Hingame ühes rütmis Costa Rica surfi ja joogapealinnaga ning lööme ka ise joogatunnis kaasa.
 • Vaatame, kuidas valmib gurmeekohv kasvatusest ja ubade töötlusest joogi valmimiseni.

 • Heidame pilgu pealinna San Jose vanalinnale.

 • Heidame pilgu Arenali vulkaanile, mida kutsutakse ka üheks kaunimaks vulkaaniks maailmas selle selgejoonelise koonusekuju tõttu.

arenal2

 • Mõnuleme looduslikes kuumaveeallikates.

 • Matkame Tenorio looduspargis kauni sinise Celeste jõe äärde.

Rio-celeste-costa-rica

 • Snorgeldame Cahuita rahvuspargis korallriifil.

 • Sõidame mööda Tortuguero kanaleid, piirkonda kutsutakse ka Costa Rica Amazoonaseks. Tortuguero rannas käivad samuti  munemas hiid-rohekilpkonnad.

costarica (192)

 • Tutvume Bocas Del Toro saarestikuga.

bocas2

 • Lendame Panama Citysse, kus näeme nii koloniaalajastust pärit vanalinna kui moodsat Panama kanalit.

P1060247

Lisaks lokkavale loodusele saab Costa Ricas nautida adrenaliinirikkaid seiklusi – siin on suurepäraseid surfirandu, raftinguks sobivaid kärestikelisi mägijõgesid, põnevaid snorgeldamiskohti ning köisteid, mida mööda saab vihmametsa kohal Tarzani kombel liuelda.

Vaata ka meie teist reisi Costa Ricasse talvel 2019 http://www.kontiki.ee/reis/costa-rica-roheline-parl/

Vaata mida kliendi kirjutavad http://www.kontiki.ee/kliendid-meist/

Loe täpset programmi üleval oleva nupu REISIKAVA alt.

1. päev 4.10

Väljalend Tallinnast, õhtul saabume San Josesse, ning sõidame hotelli puhkama.

2.päev 5.10.

Hommikul külastame kohvifarmi Central Valleys, et näha, kuidas kohvi kasvab, kuidas seda korjatakse ning kuidas saab sellest lõpuks maitsev jook meie tassides.

siin oli pilt!

 

Seejärel asume teele Nosara poole. Autosõit võtab aega umbes 5 tundi. Jõuame oma hotelli päikeseloojanguks. Oleme valmis, et minna vaatama kilpkonnasid rannal (seda juhul kui on oodata arrabidat täna).

palmirand

 

3.päev 6.10

Peale hommikusööki jalutame mööda Nosara rannajoont. Kel soov, saab proovida surfi. Peale lõunat sõidame paadiga merele, et näha mereloomi ja linde – delfiine, võib-olla ka vaalasid, kilpkonnasid, raisid, pelikane jne. Laeval kostitame end karastusjookide, puuviljade ja kergete snäkkidega (hinna sees). Naudime päikeseloojangut ning tuleme tagasi rannale, kust suundume vaatama rohekilpkonnade (olive ridley sea turtles) massilist saabumist rannale ehk arrabidat. See piirkond on maailmas suuruselt teine rohekilkonnade pesitsemispaik. Mõnel ööl võib rannale tulla tuhandeid kilpkonnasid – kuna tegemist ei ole loomaaiaga, siis seda vaatepilti tagada ei saa, aga oleme reisi ajastanud selliselt, et tõenäosus elamusele on suur.

arrabida

4.päev 7.10

Varahommikul sirutame ja venitame oma kehasid  joogatreeneri käe all. Seejärel on päev vaba, et soovi korral võtta surfitund või ratsutada, panna end proovile seiklusrajal või lihtsalt lõõgastuda rannal või basseini ääres. Juhul kui eelnevatel päevadel arrabidat ei õnnestunud näha, siis täna on selleks uus võimalus.

 

5. päev 8.10

Hommikupoolik on vaba, et veel kord heita pilk Nosara rannale, mõnuleda hommikusöögilauas ja imetleda sealt vaateid ning loodust enda ümber. Aktiivsemad saavad lubada endale surfihommikupooliku. Pealelõunal asume teele Tenorio rahvuspargi poole. Ööbime Tenorio Rahvuspargi külje all lihtsas tico stiilis pousadas, kus pole liigset luksust, kuid kõik vajalik on olemas.  Tegemist on pere ettevõtmisega ja nii näeme väga lähedalt ka pere enda elamist ja tegutsemist. Sõit mööda maalilist maastikku võtab aega u. 4 tundi. Õhtul sööme ühise õhtusöögi (hinna sees) ning taustaks mängib meile konnade orkester.

 

CostaRicaBridge

6. päev 9.10

Täna läheme Tenorio Vulkaani Rahvusparki. Tenorio pargis asub imeliselt sinine Celeste jõgi ja kosk. Celeste on Costa Rica kõige tähelepanuväärsem jõgi just oma ilusa sinise värvuse poolest. Legend räägib, et kui Jumal oli taeva siniseks maalimise lõpetanud, siis pesi ta pinstli Celeste jões puhtaks ja seetõttu värvuski jõgi selliseks. Rahvuspark on koduks ka laiskloomadele, iguaanidele, paljudele lindudele. Meie matk võtab aega umbes 3 tundi ning sobib kõigile (rada sisaldab ka treppidest üles alla käimist). Peale seda asume teele Arenali poole. Teekond võtab aega umbes 2 tundi. Seejärel seame end hotellis sisse ja mõnuleme kuumaveeallikates ning õhtustame ühiselt hotellis (hinna sees).

arenal2

 

 

7.päev 10.10

Hommikul matkame Arenali rahvuspargis ja imetleme La Fortuna koske. Peale lõunal suundume pealinna San Jose poole. Meie teele jäävad ananassi istandused ning rohkelt kauneid vaateid. Süit võtab aega umbes 3 tundi. Seame end hotellis sisse ning seejärel jalutame San Jose tänavatel. Ööbime kesklinna hotellis San Joses.

8.päev 11.10

Hommikul suundume Kariibi mere rannikule jääva Tortuguero rahvuspargi poole. Meie tee viib läbi lopsaka ja liigirohke Baurillio rahvuspargi ja banaaniistanduste La Pavonesesse, kust edasi saab ainult paadiga. Jätkame teekonda Tortuguerosse mööda käänulist jõge paadiga. Seame end lodžis sisse ning läheme Tortuguero linnakesega tutvuma ning lõunatama. Peale lõunal puhkame lodžis basseini ääres ning õhtustame ühiselt (hinna sees). Peale õhtusööki läheme koos kohaliku giidiga vaatama siia rannale saabuvaid kilpkonnasid (juhul kui eelmistel päevadel oleme kilpkonnasid juba küllaga näinud, läheme otsime hoopis öise eluviisiga konni ja muid loomakesi).

 

costarica (192)

9.päev 12.10

Varahommikul sõidame kanuuga mööda kanaleid, et näha loodust ärkamas koos päikesetõusuga. Meie kohapealne giid räägib siinsest loodusest, ilmselt näeme mitmeid linde, ahve, kaimane, sisalikke ja võib-olla ka laisklooma ja saarmaid. Peale hommikusööki asume paadisõidule Limoni poole. See sõit pakub põnevaid vaateid üksikutele jõeäärsetele küladele, kindlasti näeme ka mitmeid linde ja ilmselt lehvitavad puude otsast ka ahvipoisid. Paadisõit võtab u.3 tundi. Seejärel suundume edasi maad mööda kuni jõuame oma mereäärsesse, kariibihõngulisse paradiisi Puerto Viejo lähistel.

laiskloom

10.päev 13.10

Peale hommikusööki asume teele, et külastada kohalikku hõimu. Teekond sinna on ise väike seiklus läbi kauni maastiku kõigepealt autoga ja seejärel kanuuga mööda jõge. Täna vaatame-kuuleme, kuidas ja millest nad elavad ja kuidas tänapäevases Costa Ricas hakkama saavad. Sööme seal koos ühise lõunasöögi.

11.päev 14.10

Snorgeldame Costa Rica ühel viimastest elavatest korallriifidest. Seal võib näha 240 eri liiki mereelukaid, s.h. kolme sorti haisid, astelraisid, barrakuudasid, erinevaid värvilisi troopilisi kalu ja molluskeid. Pärast snorgeldamist sööme maitsvaid puuvilju ja asume siis väiksele matkale läbi mitmekesise Cahuita looduspargi. Peale matka sööme ühise lõuna (hinna sees) ning sõidame tagasi hotelli.

P3231919

 

12.päev 15.10

See päev annab teil võimaluse planeerida päev oma äranägemise järgi. Kel on soov teha mägijõel raftingut, siis soovitame Pacuare jõe raftingut. Kel soov kohapeal puhata, saab sõita mööda rannikut jalgrattaga või hobusega, võib snorgeldada või surfata või lihtsalt rannas lebotada. Rattasõidu kaugusel on Manzanillo looduspark. Lastega peredel soovitame külastada loomade päästekeskust, kus saab hea ülevaate sealsete loomade elust ning paljudega neist ka vahetuma kontakti. Šokohoolikud saavad oma päeva vürtsitada kakaofarmi külastades ja seal endale ühe šokolaadi maitsmist lubades.

13. päev 16.10 

Peale hommikusööki asume teele, ületame Panama piiri ning sõidame Bocas del Toro saarestikus olevale Coloni saarele. Seame end sisse ja läheme tutvuma Bocase linnakesega.

14.päev 17.10

Sõidame hommikul paadiga merele, teeme snorgeldamispeatuseid korallriffidel, uudistame naabersaari. Laevapere kostitab meid kerge eine ja puuviljadega (hinna sees). Merel on siin hea võimalus näha delfiine. Õhtustame ühiselt kariibimerestiilis (hinna sees)

bocas-del-toro-beaches-panama-300x225

15.päev  18.10

Lendame Panama Citysse ja tutvume Panama City vaatamisväärsustega – koloniaalstiilis vanalinnaga, vaadetega linnale, heidame pilgu peale linna kõige ohtlikumale linnaosale, kus autost väljuminegi pole soovitav. Seejärel tutvume kuulsa Panama kanali ja selle looga.

16.päev 19.10

Hommikune aeg on vaba, kes soovib, saab ostelda Kesk-Ameerika suurimas ostukeskuses või jalutada veel vanalinna põnevatel tänavatel.  Õhtupoolikul väljuvad lennud Euroopa poole. 

Hind 4000.- eur/inimene sisaldab:

 • lennupiletid Tallinn - San Jose ja Panama - Tallinn
 • lend Bocas del Torost Panamasse

14 päeva kohapealset  programmi vastavalt kirjeldusele, s.h.

 • rahvusparkide sissepääsud
 • majutust kaheses toas koos hommikusöökidega hoolikalt valitud loodžides ja hotellides
 • kohalikud giidid
 • joogatund
 • arrabida ehk kilpkonnade massiline pereheitmine
 • 4 õhtusööki
 • kohvituur
 • Päikeseloojangu kruiis merel koos puuviljade ja snäkkidega
 • snorgeldamine
 • paadisõidud Tortugueros
 • matkad Teneiro rahvuspargis Celeste jõe ääres
 • Arenali rahvuspargis ja Cahuita rahvuspargis
 • hõimurahva külastus koos ühise lõunasöögiga
 • päeva Bocas del Toro saarestikus koos kerge einega laevas
 • Panama Cityga tutvumist ja sissepääsu Panama kanali Miraflorese dokki
 •  lennujaama transfeere ja kogu kohapealset transporti
 •  kohapeal elanud eestikeelset giidi ja reisisaatjat  

Hind ei sisalda tasuta ravimeid, küll aga saab iga huvilisest reisisell endale reisi jooksul Andralt küsida 15 minutilise tasuta reiki seansi:) 

 

Hind ei sisalda tippe kohalikele giididele ja autojuhtidele. Costa Ricas on komme jätta tippi ning võiks arvestada u. 50USD selle katteks.

Rühmas 10-12 inimest.

Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,Liitu uudiskirjaga!