Vaata pilte

Brasiilia

Rio,samba,taevalik rannik, Iguassu joad ja Amazoonas - koolivaheajal!

27.02.-14.03.2022
Rio,samba,taevalik rannik, Iguassu joad ja Amazoonas - koolivaheajal!

 

 

* Väga põnev ja mitmekülgne kava, kahenädalalsel reisil nägime Brasiiliat mitmest eri nurgast. Reis oli väga lahe!* – Jaana

***

*Reisijuht Andraga võiksin iga hetk ka luurele minna!* – Robert

***

*Elamusterohke reis, unustamatu Brasiilia laks, milles kõike saab kirjeldada vaid ülivõrdes* – Jüri

 

Rio de Janeiro  sambakarneval, võimsad Iguassu joad, lopsakas Roheline rannik helesiniste laguunide  Paraty ajaloolise ja eripärase linnakese ja kaluriküladega ning metsik Amazoonas, lisaks nimetatud kohtadele kamaluga positiivsust ja toredaid emotsioone,  see ongi meie Brasiilia ringreis!

Mis küll on see miski, mis paneb Brasiiliale mõeldes pea igaühe südame kiiremini põksuma – kas kuumad sambarütmid ja kirevates sulgkostüümides paljastuvad neiud, metsiku loodusega  Amazoonas, brasiillaste mõnus veidi minnalaskev shikk elustiil või kõik see kokku?

Brasiilia on suuruselt viies riik maailmas, siinne loodus ja inimesed on väga mitmekesised. Brasiilia võlub meid  palmidega ääristatud valgete liivarandadega, puutumatute vihmametsadega, justkui ajas seiskunud koloniaallinnade ja elurõõmsate inimestega.

Brasiillased on kuulsad oma jalgpalliarmastuse poolest, rohkem kui jalgpalli armastavad brasiillased aga teisi inimesi ning seda saab iga maad külastav turist nende külalislahkuse ja sõbralike naeratuste näol ka tunda.

amatsoonase naine2Kogu Brasiiliat ühe kahenädalase reisi käigus põhjalikult tundma õppida on võimatu, seega heidame pilgu  parimatele paladele, et reisielamus oleks võimalikult mitmekesine  –  Iguassu joad, Rio de Janeiro koos sambakarnevaliga, roheline rannik oma troopiliste saarte ja kaluriküladega ning koloniaallinna Paratyga ning loomulikult ka ka metsik Amazoonas.

iguacu

Brasiilia ja kogu maailma  kõige kuulsam festival – karneval on suurim ja uhkeim pidustus, mida teab vist igaüks aga kohal olla ja kogu sellest melust ise osa saada on sündmus omaette. Karneval toimub tegelikult Brasiilias igas väikses külas ja linnakeses. Ka Rio de Janeiro tänavatel on karnevali ajal erinevad tänavapidustusest, millest meiegi osa saame. Maa uhkeim pidu on aga Rio de Janeiro sambadroomil, kus kõigi parimate sambakoolide etteasted ära näeb. Sambadroomil toimub pidu kuni hommikuni ning näha saab kostüüme ja melu, mida veel aastaid meenutada.

sambadroomil

sambadroom karneval
Brasiilllased muidugi ei piirdu elu nautimisega ainult karnevali ajal – brasiillaste elurõõm, muusika ja tantsuarmastus paistab silma kõikjal. Kui meil kehtestatakse ülemine vanusepiir ka laulupeol laulmiseks, siis brasiilias pidutsevad koos nii noored kui vanad, nii omad kui võõrad! Pidu võib spontaanselt puhkeda mõnes nurgabaaris kasvõi päeval kell üks. Siin üks lõbus killuke Rio de Janeiros Paqueta saarelt, kus just see juhtuski:  vaata videot

tänavakarneval

brasiilia pidu
Brasiillased  on veendunud, et jumal on brasiillane – kuidas muidu selgitada, et nii looduslikud kui ka kultuurilised pärlid on siin igal pool mööda maad laiali ja neid on nii palju:)

Rio de Janeiro, mida kutsutakse ka imetabane linn, ei ole midagi vähemat kui vapustav. Palistatud oivaliste mägedega, valged liivarannad ja rohetav vihmamets, mida ääristab sügavsinine meri – Rio de Janeiro on üks kõige silmapaistvama asukohaga metropol maailmas. Lisaks veel maailma üks kõige seksikama elanikkonnaga maa planeedil ja kõik see kokku teeb kokteili, mille tarbimine paneb teil  meeldivalt pea ringi käima.

Rio de Janeiro rand
Rio-de-Janeiro

Erinevalt Rio de Janeirost on Paraty väike ajalooline koloniaallinnake kunstipäraste poekeste ja omapäraste pisikeste hotellide ja restoranidega. Linnakest ümbritsevad lopsakad vihmametsad, türkiissinised ookeaniveed ning üle 300 saarekese, mille imelisi laguune paadiga avastada.

 

paraty

Paraty lähedale jäävad ka põnevad kalurikülad, kuhu välisturisti  ega ka mitte brasiillaste endi jalg just tihti ei satu ja kus elatakse hoopis teistsugust elu kui suurlinnas. Meil on reisi käigus võimalus natuke ka sinna pilk heita. Lisaks ronime kauni vaatega Mamangua mäe otsa (u.1 tund üles mäge, keskmine koormus), et nautida lummavat vaadet helerohelisele laguunile ja saarekestele. Möödume nii mõnestki paigast, mis tuntud filmide võttepaikadeks.  Kes ronida ei soovi saab seni aega veeta külakeses ja selle väikses rannas.
roheline rannik

Vaata ka väikest kokkuvõtet reisist pildis.

Loe reisijuhi Andra kirjutatud artiklit Rio de Janeirost Reisiajakirjas GO

Rühma suurus kuni 12 inimest.

See reis on südamega reis, s.t. toetame selle reisiga Rio de Janeiros olevas slummis lastele suunatud kunstikooli ja DJ kooli tegevust. 

NB! Kui soovid kaasa lüüa ainult mõnel selle reisi etapil ja ülejäänud reisi oled ise planeerinud, siis võta julgelt ühendust, Brasiilia reisi saab teha etappidena (Rio de Janeiro ja Roheline rannik, Iguassu joad, Amazonas).

Vaata mida kliendid räägivad https://www.kontiki.ee/kliendid-meist/

Täpsemat kava päevakaupa vaata ülevalt nupu alt REISIKAVA

Brasiilia ringreis koos Rio de Janeiro karnevaliga 

Saabume  Rio de Janeirosse  neljapäeval,, seame end hotellis sisse ning puhkame pikast reisist ja ajavahest.

1. päev 

Hommiku pühendame ühele  Rio de Janeiro sümbolile ja  moodsale maailmaimele - Kristuse kujule Corcovado mäe otsas.

Peale lõunapausi suundume teise kuulsa Rio de Janeiro sümboli otsa - Suhkrupea mäele, kust avanevad imelised vaated nii Copacabana kui Ipanema rannale, jahisadamale ja kesklinnale. Vaatame seal päikeseloojangut.
Kuna on karnevalinädal, näeme oma teel ilmselt ka mõnda lähikonnas toimuvat tänavakarnevali.

 2.päev 

Päeval saame osa kirevast tänavakarnevalist, et saada osa  tõelisest rahvapeost, kus kõigil on lõbus
ja üll on vaimukad kostüümid. Pealelõunal jäävad mõned tunnid puhkamiseks ja rannas mõnulmiseks ning õhtul suundume koos sambadroomile, et vaadata selle aasta kõige paremate sambakoolide ehk võitjate paraadi. Võitjate paraad on cariocadele eriline sündmus, see on nö. Sambakoolide cream de la cream.

Sambadroomi etendus kestab varajaste hommikutundideni (üldjuhul kella 6ni hommikul, soovijad saavad loomulikult varem hotelli tagasi pöörduda) 

 

3.päev 

See päev on sambapeost puhkamiseks. Kes soovib, saab uudistada Ipanema kuulsat hipiturgu, kus müüakse põnevat käsitööd juba viimased 50 aastat. Mõnusat lõõgastust leiab ka Rio de Janeiro arvukatest parkidest, soovijad saavad külastada botaanikaaeda või lihtsalt lesida rannal ja nautida cariocade pühapäevast meeleolu. 

 

4.päev 

Hommikul tutvume kuulsa Maracana staadioniga, istume varumeeste pingil ning uurime, milline näeb välja jalgpallurite riietusruum. Seejärel teeme Rio de Janeiro kesklinnas jalutuskäigu, vaatame tänavaid, kuhu enamik turiste ei satu, tutvume Brasiilia ja Rio de Janeiro ajalooga, külastame kirikuid, endist kuninga residentsi, parki, kus kunagi kuulutati välja vabariik, imetleme kuulsat Selaroni treppi, mis viib boheemlaslikku Santa Teresasse.  Pealelõunaks suundume Ipanema rannale, et seal Arpoadori kaljunukil päikeseloojangut  koos lõbusate cariocade (nii kutsutakse Rio de Janeiro elanikke) ja magus-kange kokteili caipirinha  seltsis nautida.

5. päev 

Hommikupoolik on seekord teistsugusele elamusele - nimelt külastame Rio de Janeiro ja kogu Brasiilia suurimat slummi ehk favela Rochinat. Jalutame favelas ning tutvume lähemalt elanike elu-oluga.

Favela külastusega toetame  kohalikku DJ-kooli ja kunstikooli, mis mõeldud favelalaste koolitamiseks, et neile pakkuda uusi arenguvõimalusi. Kohtume ka kooli asutaja ja eestvedajaga ning saame esitada talle favelaelu ja DJ kooli puudutavaid küsimusi. Kel on soov ka ise midagi nende jaoks kaasa võtta, siis konsulteerige eelnevalt reisijuhiga. Üldjuhul on alati puudus koolitarvetest.

Peale lõunal sõidame mööda Costa Verde rannikut lõuna poole romantilisse Paraty linnakesse. Ööbime Paratys.

 6. päev 

Selle päeva veedame merel. Külastame laevaga väikeseid saarekesi, ujume ja snorgeldame soojas ookeanis. Merereis kestab u. 5 tundi.  Hinnas sisalduvad puuviljad laevas ja snorgeldusmaskid. Peale merereisi jalutame koos Paraty ajaloolistel tänavatel ja tutvume selle linnakese looga.

Õhtu on vaba ja igaüks saab selle sisustada oma äranägemise järgi, soovitame nautida Paraty romantilisi restorane ja  imelist atmosfääri.

Paraty

 7.päev 

Peale hommikusööki suundume Paratyst lõuna poole, et sõita väikese paadiga kalurikülla ja sealt ronida Mamangua Suhkrupea mäe otsa, et nautida kauneid vaateid helerohelisele laguunile. Lõunatame kalurikülas. Ööbime Paratys.

8.päev 

Peale hommikusööki sõidame tagasi Rio de Janeirosse (sõiduaeg u. 5 tundi), kust lendame edasi Iguassu jugadele. Ööbime Foz do Iguassus.

9.päev

Peale hommikusööki asume teele Argentiinasse, et näha suursugust Iguassu juga, millest 75% asub Argentiinas. Külastame punkti, kus kohtuvad 3 riigi piirid (Paraguai, Argentiina, Brasiilia). Õhtuks jõuame tagasi hotelli, õhtu saab sisustada igaüks vastavalt omale soovile.

Joad asuvad mitme kilomeetrisel alal ning külastus eeldab umbes 4 tunnist jalutuskäiku, et näha kõiki erinevaid jugasid. Kes ei soovi pikemat jalutuskäiku teha, näeb jugasid kahest erinevast punktist ja saab ülejäänud aja veeta näiteks kohvikus.

 10.päev 

Külastame Iguassu juga Brasiilia poolel, seejärel teeme külaskäigu aedadesse, kus on näha eksootilisi linde, liblikaid ja muid olevusi, kes lendavad piiratud alal vabalt ringi.
Pealelõunal läheme tutvuma maailma suurima toimiva hüdroelektrijaama Itaipuga.

 

 11.päev 

Sõidame lennukiga edasi Amazoonases asuvasse dzunglilinna Manausi. Ööbime Manausis hotellis, et järgmisel hommikul suunduda juba edasi oma dzungliseiklusse.

 

12.-15.päev

Lahkume oma Manausi hotellist varahommikul dzungli poole. Teekond kestab umbes 3h. Kõigepealt kiirpaadiga mööda jõge, siis minibussiga ning seejärel jälle paadiga. Paadijuht teeb peatuse ka suurel Amazoonasel, et näha, kuidas Rio Negro ja Solimoes, 2 erinevat värvi jõge kokku saavad, kuid väga pikka aega ei segune. Seda fenomenaalset nähtust on hea jälgida, kuna jõed on erineva värvusega.


Lodži saabudes ootavad meid joogid eksootilistest puuviljadest ja lõuna. Pärastlõunal sõidame kanuuga mööda jõge, näeme vee sees kasvavat metsa ja väikesi jõeharusid. Hea õnne korral näeme ujumas ka roosasid delfiine.

Järgnevatel päevadel ja pimedatel õhtutel teeme dzunglisse nii jalgsi matku kui paatidega, püüame jõest piraajasid, õpime tundma kohalikke raviomadustega taimi ja puid, maitseme indiaanlaste maiuspalu - valgeid tõuke, tutvume Amazoonase puuviljadega, uudistame kaimane, laiskloomi, ahve, häälekaid konnasid jms. Soovijad saavad veeta unustamatu öö dzunglis, võrkkiiges magades.

15.päev 

Peale hommikusööki asume tagasiteele Manausi. 

Manausi jõuame  lõunasöögi ajaks. Paneme asjad hotelli ja teeme lõunapausi, seejärel teeme ka väikese tiiru Manausi linna peal.  Manaus on dzunglilinn, mille hiilgeaeg oli 19 sajandil kui maailmas arenes kummi tootmine ning Amazoonas oli koht, kust eksporditi hulgaliselt kautšuki.

Sellest ajast ehib linna ka  Manausi ooperiteater koos kogu vajaliku luksusliku sisustusega, m.h. Murano klaasist Veneetsia lühtritega. Siin avaneb võimalus soetada põnevalt turult suveniire. Majutus Manauses

16.päev 

Sel päeval jätame  sõltuvalt tagasilendudest hüvasti kas Manausi või Rio de Janeiro lennujaamas, ees ootab teekond kodu poole.

 

NB! Kui soovid kaasa lüüa ainult mõnel selle reisi etapil ja ülejäänud reisi oled ise planeerinud, siis võta julgelt ühendust, Brasiilia reisi saab teha  ka etappidena (Rio de Janeiro ja Roheline rannik, Iguassu joad, Amazonas).

Hind al 4900 eur sisaldab kohapealset programmi , rahvusvahelisi lende Tallinn- Rio de Janeiro- Tallinn ja siselende Rio- Iguassu, Iguassu-Manaus ja Manaus- Rio

Kohapealse programmi hind  sisaldab:

  • Majutust kahestes standard tubades koos hommikusöökidega. Hotellid on heades asukohtades, Rio de Janeiros Copacabana või Ipanema ranna vahetus läheduses ja vastavad 3-4 tärnile. Sealsed standard toad ei ole üldjuhul mere ega mägede vaatega.
    Hinna sees on 5 ööd Rio de Janeiros, 3 ööd Paratys (vanalinnas, autentsetes ajaloolistes külalistemajades), 3 ööd Iguassus, 2 ööd Manausis, 3 ööd Amazoonases dzungli lodzis.
  • Kohapealset kirjeldatud  programmi Rio de Janeiros, Paratys, Iguassu jugade juures, Amazoonases koos kõigi sissepääsutasudega ja kohapealse transpordiga (sõidame nii metroo, busside, paatide, taksode kui lennukiga)
  • Sambadroomi pileteid standard sektoris, kes soovib, saab lisatasu eest soetada pileti vip sektorisse, kus on personaalsed istekohad.
  • Merepäeval Paratys puuvilju laevas ja snorgeldusmaske.
  • Siselende marsuudil Rio de Janeiro - Foz do Iguassu-Manaus - Rio de Janeiro
  • 3 ööd/ 4 päeva  džunglilodžis koos kogu toitlustamise (3 korda päevas ) ja loodusvaatluse ning muude retkedega. Kohalikku, dzunglit hästitundvat giidi ja teejuhti.
  • Lennujaama transfeerid, transfeer Argentiinasse Iguassu jugadele ja tagasi ja transfeerid dzungli lodži ja tagasi.
  • Giide ja eestikeelset,  Brasiilias elanud ja seda maad hästitundvat  reisijuhti  24h.

 

Hinnatasemest.
Brasiilias kehtiv valuuta on real (RS).
Rio de Janeiro hinnatase on sarnane Eestile.
Lõunasöök lihtsas, portsjoni kaalu järgi hinnastatavas kohas maksab 1kg toidukraami keskmiselt 50-70RS. (keskmine taldriku täis siis 22RS) Õlu maksab baaris 5-7RS pudel ning brasiillaste ja turistide lemmikkokteil caipirinha 10RS. Restoranides algavad toitude hinnad 25 realist.
Brasiilias on kombeks jätta ka tippi nii restoranis kui kohalikele giididele. Amazoonases võiks arvestada tipiks giididele umbes 20euri.

Reisi üldtingimused

Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,Liitu uudiskirjaga!