Vaata pilte

Brasiilia – elurõõm kuubis- ringreis

11.11.-26.11.2022

 

 

* Väga põnev ja mitmekülgne kava, kahenädalalsel reisil nägime Brasiiliat mitmest eri nurgast. Reis oli väga lahe!* – Jaana

***

*Reisijuht Andraga võiksin iga hetk ka luurele minna!* – Robert

***

*Elamusterohke reis, unustamatu Brasiilia laks, milles kõike saab kirjeldada vaid ülivõrdes* – Jüri

 

Rio de Janeiro , võimsad Iguassu joad, lopsakas Roheline rannik helesiniste laguunide  Paraty ajaloolise ja eripärase linnakese ja kaluriküladega ning metsik Amazoonas, lisaks nimetatud kohtadele kamaluga positiivsust ja toredaid emotsioone,  see ongi meie Brasiilia ringreis!

Mis küll on see miski, mis paneb Brasiiliale mõeldes pea igaühe südame kiiremini põksuma – kas kuumad sambarütmid ja kirevates sulgkostüümides paljastuvad neiud, metsiku loodusega  Amazoonas, brasiillaste mõnus veidi minnalaskev shikk elustiil või kõik see kokku?

Brasiilia on suuruselt viies riik maailmas, siinne loodus ja inimesed on väga mitmekesised. Brasiilia võlub meid  palmidega ääristatud valgete liivarandadega, puutumatute vihmametsadega, justkui ajas seiskunud koloniaallinnade ja elurõõmsate inimestega.

Brasiillased on kuulsad oma jalgpalliarmastuse poolest, rohkem kui jalgpalli armastavad brasiillased aga teisi inimesi ning seda saab iga maad külastav turist nende külalislahkuse ja sõbralike naeratuste näol ka tunda.


Kogu Brasiiliat ühe kahenädalase reisi käigus põhjalikult tundma õppida on võimatu, seega heidame pilgu  parimatele paladele, et reisielamus oleks võimalikult mitmekesine  –  Iguassu joad, Rio de Janeiro, roheline rannik oma troopiliste saarte ja kaluriküladega ning koloniaallinna Paratyga ning loomulikult ka ka metsik Amazoonas.

  Brasiillaste elurõõm, muusika ja tantsuarmastus paistab silma kõikjal. Kui meil kehtestatakse ülemine vanusepiir ka laulupeol laulmiseks, siis brasiilias pidutsevad koos nii noored kui vanad, nii omad kui võõrad! Pidu võib spontaanselt puhkeda mõnes nurgabaaris kasvõi päeval kell üks. 

tänavakarnevalBrasiillased  on veendunud, et jumal on brasiillane – kuidas muidu selgitada, et nii looduslikud kui ka kultuurilised pärlid on siin igal pool mööda maad laiali ja neid on nii palju:)

Rio de Janeiro, mida kutsutakse ka imetabane linn, ei ole midagi vähemat kui vapustav. Palistatud oivaliste mägedega, valged liivarannad ja rohetav vihmamets, mida ääristab sügavsinine meri – Rio de Janeiro on üks kõige silmapaistvama asukohaga metropol maailmas. Lisaks veel maailma üks kõige seksikama elanikkonnaga maa planeedil ja kõik see kokku teeb kokteili, mille tarbimine paneb teil  meeldivalt pea ringi käima.

Rio de Janeiro rand
Rio-de-Janeiro

Erinevalt Rio de Janeirost on Paraty väike ajalooline koloniaallinnake kunstipäraste poekeste ja omapäraste pisikeste hotellide ja restoranidega. Linnakest ümbritsevad lopsakad vihmametsad, türkiissinised ookeaniveed ning üle 300 saarekese, mille imelisi laguune paadiga avastada.

 

Paraty lähedale jäävad ka põnevad kalurikülad, kuhu välisturisti  ega ka mitte brasiillaste endi jalg just tihti ei satu ja kus elatakse hoopis teistsugust elu kui suurlinnas. Meil on reisi käigus võimalus natuke ka sinna pilk heita. 
roheline rannik

 

 

See reis on südamega reis, s.t. toetame selle reisiga Rio de Janeiros olevas slummis lastele suunatud kunstikooli ja DJ kooli tegevust. 

NB! Kui soovid kaasa lüüa ainult mõnel selle reisi etapil ja ülejäänud reisi oled ise planeerinud, siis võta julgelt ühendust, Brasiilia reisi saab teha etappidena (Rio de Janeiro ja Roheline rannik, Iguassu joad, Amazonas).

Vaata mida kliendid räägivad https://www.kontiki.ee/kliendid-meist/

Täpsemat kava päevakaupa vaata ülevalt nupu alt REISIKAVA

Brasiilia ringreis

1. päev 

Saabume  Sao Paolosse ja sõidame siit mööda rannikut põhja poole väikesesse koloniaallinnakesse Paratysse. Seame end hotellis sisse ning puhkame pikast reisist ja ajavahest.

2.päev

Selle päeva veedame merel. Külastame laevaga väikeseid saarekesi ja lahesoppe, ujume ja snorgeldame soojas ookeanis. Merereis kestab u. 5 tundi.  Hinnas sisalduvad puuviljad laevas ja snorgeldusmaskid. Peale merereisi jalutame koos Paraty ajaloolistel tänavatel ja tutvume selle linnakese looga.

Õhtu on vaba ja igaüks saab selle sisustada oma äranägemise järgi, soovitame nautida Paraty romantilisi restorane ja  imelist atmosfääri.

3.päev

Täna läheme kõnnime mööda ajaloolist kullateed. Kunagi veeti mööda kullateed brasiilia rikkused Paraty kaudu laevadega Euroopasse. Tee läheb läbi vihmametsa, õpime tundma ka mõndasid huvitavaid taimi ja meie teele jäävat elusloodust. Ööbime Paratys.

4.päev

Peale hommikusööki sõidame mööda maaliliste vaadetega rannikuteed Rio de Janeirosse (sõiduaeg u. 5 tundi), kust lendame edasi Iguassu jugadele. Ööbime Foz do Iguassus. 

5.päev

Peale hommikusööki asume teele Argentiinasse, et näha suursugust Iguassu juga, millest 75% asub Argentiinas. Külastame punkti, kus kohtuvad 3 riigi piirid (Paraguai, Argentiina, Brasiilia). Õhtuks jõuame tagasi hotelli, õhtu saab sisustada igaüks vastavalt omale soovile.

Joad asuvad mitme kilomeetrisel alal ning külastus eeldab umbes 4 tunnist jalutuskäiku, et näha kõiki erinevaid jugasid. Kes ei soovi pikemat jalutuskäiku teha, näeb jugasid kahest erinevast punktist ja saab ülejäänud aja veeta näiteks kohvikus.

 

 6.päev 

Külastame Iguassu juga Brasiilia poolel, seejärel teeme külaskäigu aedadesse, kus on näha eksootilisi linde, liblikaid ja muid olevusi, kes lendavad piiratud alal vabalt ringi.
Pealelõunal läheme tutvuma maailma suurima toimiva hüdroelektrijaama Itaipuga. Ööbime Foz do Iguassus.

 

Iguassu juga

 7.päev

Sõidame lennukiga edasi Amazoonases asuvasse dzunglilinna Manausi. Ööbime Manausis hotellis, et järgmisel hommikul suunduda juba edasi oma dzungliseiklusse.

Teeme ka väikese tiiru Manausi linna peal.  Manaus on dzunglilinn, mille hiilgeaeg oli 19 sajandil kui maailmas arenes kummi tootmine ning Amazoonas oli koht, kust eksporditi hulgaliselt kautšuki.

Sellest ajast ehib linna ka  Manausi ooperiteater koos kogu vajaliku luksusliku sisustusega, m.h. Murano klaasist Veneetsia lühtritega. Siin avaneb võimalus soetada põnevalt turult suveniire. Majutus Manausis

8.-11. päev

Lahkume oma Manausi hotellist varahommikul dzungli poole. Teekond kestab umbes 3h. Kõigepealt kiirpaadiga mööda jõge, siis minibussiga ning seejärel jälle paadiga. Paadijuht teeb peatuse ka suurel Amazoonasel, et näha, kuidas Rio Negro ja Solimoes, 2 erinevat värvi jõge kokku saavad, kuid väga pikka aega ei segune. Seda fenomenaalset nähtust on hea jälgida, kuna jõed on erineva värvusega.


Lodži saabudes ootavad meid joogid eksootilistest puuviljadest ja lõuna. Pärastlõunal sõidame kanuuga mööda jõge, näeme vee sees kasvavat metsa ja väikesi jõeharusid. Hea õnne korral näeme ujumas ka roosasid delfiine.

Järgnevatel päevadel ja pimedatel õhtutel teeme dzunglisse nii jalgsi matku kui paatidega, püüame jõest piraajasid, õpime tundma kohalikke raviomadustega taimi ja puid, maitseme indiaanlaste maiuspalu - valgeid tõuke, tutvume Amazoonase puuviljadega, uudistame kaimane, laiskloomi, ahve, häälekaid konnasid jms. Soovijad saavad veeta unustamatu öö dzunglis, võrkkiiges magades (lisatasu eest)

12.päev 

Peale hommikusööki asume tagasiteele Manausi ja lendame sealt Rio de Janeirosse.

13.päev

Hommiku pühendame ühele  Rio de Janeiro sümbolile ja  moodsale maailmaimele - Kristuse kujule Corcovado mäe otsas.

Peale lõunat teeme aga jalutuskäigu Rio linna peal, vaatame ajalooväärtusega paiku, kohti, kus elasid kunagi Portugali kuningas oma saatkonnaga ning vaatame tänavanurkasid, mis on kuulsad sambapaigad cariocade seas. 

 14.päev 

See päev on vaba, et nautida rannamõnusid kuulsal Copacabanal või Ipanema rannal või soetada veel mõned suveniirid kingituseks kodustele.

15. päev

Hommikupoolik on seekord teistsugusele elamusele - nimelt külastame Rio de Janeiro ja kogu Brasiilia suurimat slummi ehk favela Rochinat. Jalutame favelas ning tutvume lähemalt elanike elu-oluga.

Favela külastusega toetame  kohalikku DJ-kooli ja kunstikooli, mis mõeldud favelalaste koolitamiseks, et neile pakkuda uusi arenguvõimalusi. Kohtume ka kooli asutaja ja eestvedajaga ning saame esitada talle favelaelu ja DJ kooli puudutavaid küsimusi. Kel on soov ka ise midagi nende jaoks kaasa võtta, siis konsulteerige eelnevalt reisijuhiga. Üldjuhul on alati puudus koolitarvetest.

Peale lõunapausi suundume teise kuulsa Rio de Janeiro sümboli otsa - Suhkrupea mäele, kust avanevad imelised vaated nii Copacabana kui Ipanema rannale, jahisadamale ja kesklinnale. Vaatame seal päikeseloojangut.

16.päev 

Täna jätame hüvasti ja lendame tagasi Eesti poole!

Reisikavas võib ette tulla muudatusi.

Hind 4250 eur/inimene    

Sisaldab:

  • rahvusvahelised lennupiletid Tallinn- Sao Paulo ja Rio de Janeiro- Tallinn
  • majutus kohapeal 14 ööd kahestes tubades koos hommikusöökidega
  • kohapealne transport ja kirjeldatud tuurid ning sissepääasutasud, kohalikud giidid
  • Kogu toitlustus Amazonase dzunglilodzis
  • Siselennud Iguassusse, Amazonasesse ja Rio de Janeirosse
  • Eesti reisijuht kogu reisi vältel

Raha kulub reisil juurde

  • Reisikindlustus koos reisitõrkega, mis kataks ka covidiga seotud juhtumid
  • toidukorrad, mis ei ole programmis sees
  • lisategevused, mis ei sisaldu programmis
  • jootraha 

Andra Saimre

Reisijuht Andra sattus esimest korda Lõuna-Ameerikasse aastal 2008. Sellest ajast on Andra mõtted ja unistused aina rohkem selle mandriga aga eelkõige Brasiiliaga seotud olnud. Esialgu sai sinna korduvalt tagasi mindud puhkusereisidele aga  2011 a. suvel otsustas Andra kontori tööle joone alla tõmmata ja mõneks ajaks Ladina-Ameerikasse rändama minna.

Esimeseks sihtkohaks sai valitud Costa Rica, kauni ja mitmekesise loodusega väikeriik Kesk-Ameerikas, kuhu Andra jäi paigale pooleks aastaks. Harjutas hispaania keelt ning rändas mööda seda väikeriiki ringi, peatudes pikemalt just Osa poolsaare külje all.  Costa-Ricast viis rännak Andra Panamasse Bocas De Toro ja San Blasi saarestikku, Kolumbiasse, Ecuadori, Peruusse, Boliiviasse ning seejärel Brasiiliasse. Siis otsustaski ta end pikemalt  Rio de Janeirosse paigale sättida, et seda imelist linna lähemalt tundma õppida ja brasiillaste elustiili kogeda. Lisaks Rio de Janeirole on Andra mööda Brasiiliat üsna palju ringi rännanud ja kogu seda suurt ja mitmekesist maad tundma õppinud, mõned brasiillasest sõbrad naljatavad juba, et Andra tunneb Brasiiliat paremini kui  brasiillased ise:)

2014 aasta kevadsuvel jäi Andra mõneks kuuks Portugali ning vaimustus sealsetest sõbralikest inimestest, uhketest lossidest,  romantilistest linnakestest, maalilisest loodusest ja vastupandamatult heast söögist ning veinikultuurist, nii sündis lisaks loodusreisidele ka maitsetest tulvil Portugali reisiprogramm.

Koostöös Kon Tiki Reisidega soovib Andra oma vaimustust nendest paikadest ja toredatest inimestest ka  oma kaasmaalastega jagada ning neidki sellest vaimustuma panna 🙂

Oma vabad hetked armastab Andra veeta looduses matkates ja seigeldes, olgu selleks siis suvise Eestimaa kaunid paigad või troopilised vihmametsad. „Pole midagi vahvamat kui varahommik ookeani rannal, tähistaeva all veedetud öö kõrbeliival või päevane rafting kaunil mägijõel aga tõelise sideme maaga loovad alati inimesed, kellega kohtud,“ märgib Andra. Sõbrad teavad juba, et koos reisile minnes on Andra alati nõus eeltöö ja organiseerimise enda peale võtma, sest see on reisimise juures pool lõbu. Andra reisikirjadega saad tutvuda siin.

Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,Liitu uudiskirjaga!