Top
Image Alt

Bhutan – kuningriik taevastes kõrgustes

Õnnelike inimeste maa!

Bhutan – kuningriik taevastes kõrgustes

4120€ in. kohta

Bhutan – Õnnelike inimeste maa!

Bhutan on ainus riik maailmas, kus riigi arengut ei mõõdeta mitte majandusnäitajatega, vaid selle elanike õnnelikkuse indeksiga. Igaaastase küsitluse põhjal on 81% Bhutani elanikest üliõnnelikud!

Bhutan on üks maailma müstiliselt kaunimatest paikadest. Tänu oma pikaaegsele eraldatusel ning ka raskesti ligipääsetavusele on Bhutanis endiselt säilinud ehedalt iidne kultuur. Traditsioonilised tseremooniad ja pidustused on endiselt au sees hoolimata tänapäeva tehnoloogiatest ja arengutes

Bhutan- Kõuedraakoni maa, kus saab imetleda võimsaid dzonge ehk kindlusi, budistlikke kloostreid, kargeid kauneid ja puutumata orge ja mäeahelikke. Iidne bhutani kunst ja teadmised, unikaalne arhitektuur on reisi oluslised osad. Siinne kultuuripärand on ülihästi säilinud ja võiks öelda, et Bhutan on täna nagu elav muuseum.

Eestist pindalalt väiksem mägine budistlik kuningriik Himaalaja mäestikus, naabriteks hiidriigid India ja Hiina. Hoolimata oma väikesest territooriumist on Bhutanis väga suured kõrguste vahed, millest tingituna on seal ka väikese pindala kohta väga erinev kliima. Kõige madalalmal osal, mis on 150 m merepinnast on subtroopiline kliima ning 7000m kõrgused mäetipud on alati lumised. Bhutan on ka looduslikult väga kaunis – 70 % maast on kaetud liigirikaste metsadega – 700 liiki linde, 50 liiki rododendroneid ja umbes 300 liiki raviomadustega taimi ning orhideesid.

Reis seesmiselt rahulike ja õnnelike inimeste juurde.
5 põhjust miks peaks Bhutani oma reisisihiks valima:

1. Imeline loodus. Bhutan vaatamata oma väikesele pindalale hõlmab nii troopilist vööndit lõunas, kuni Himaalajate kõrgmäestikku põhjas. Seetõttu on Bhutan väga mitmekesise taimestiku ja loomastikuga.

2. Säilinud traditsioonid ja arhitektuur. Bhutani pole kunagi koloniseeritud. Tal on õnnestunud oma traditsioone ja arhitektuuri järjepidevalt säilitada, olles pikka aega välismaale sisuliselt suletud.

3. Bhutan on ainus riik maailmas, mille ametlik religioon on Tiibeti budism. Seetõttu on võimalik tutvuda nii budistlike templite, kui ka traditsioonidega, mis on ehitatud ja antud edasi katkematult põlvest põlve.

4. Inimesed on särasilmsed, külalislahked ning abivalmid. Rahvuslik õnneindeks on kõrge. Bhutanlased õpivad püüdlikult teeninduskultuuri ja suhtuvad sellesse täie tõsidusega. Teenindus on korralik ning samas on inimesed rikkumata massturisimist ega ürita tänaval või mujal turistidele agressiivselt midagi müüa.

5. Bhutan on testimas suuremaid kvoote turistide sisenemiseks riiki. Juhul, kui bhutanlased leiavad, et turistide hulk on liiga suur, võivad nad vähendada viisade väljastamise arvu, mistõttu võib tulevikus viisa saamine ja riigi külastamine olla aeganõudvam. Seetõttu on tark riiki nüüd ja praegu külastada.

0 Reviews
  • Järgmised reisid
    24.04.-05.05.2023

Reisikava

1
1.päev
Väljalend Tallinnast . Bhutani lendavad ainult Bhutani oma lennukid ehk kohti, kust on lende Bhutani on päris vähe. Meie lendame Bhutani Delhist.
2
2 päev
Varahommikul saabumine Delhisse. Transfer hotelli ning puhkus lennureisist. Pealelõunal Delhiga tutuvumine
3
3.päev
Lend Delhist Bhutani- Parosse. Lend Parosse on üks kauneimaid, hingematvalt kaunite vaadetega Himaalajale. Saabumisel Parosse sõidame kohe edasi Thimpusse. Majutume hotelli ja harjumine kõrgmäestiku hõredama õhuga (Thimpu asub 2320 m merpinast) võib võtta pisut aega. Peale sisseseadmist alustame Thimpuga tutvumisega. Thimpu on Bhutani pealinn ning siin asuvad ka valitsuse hooned ehk ka kuningakoda. Majutus Thimpus
4
4.päev
kõrgus 2320 m. Terve päev Thimpu orus Thimpu- on kindlasti ka koht kus on kõige enam vaatamisväärsusi. Terve päeva tutvume Thimpu kultuuri ja monumentidega . Külastame - Thimpu Tšörtenit, traditsioonililist kunsti või maalikooli, nunnakloostrit ning vaatame linna ka ülevalt . Teel külastame ka takinide (Bhutaani rahvusloomade hoiuala), ja jõuame lõpuks ka hiidsuure Buddha kujuni. Majutus Thimpus
5
5.päev
Thimphu – Gangtey Imekaunite vaadetega sõit Thimpust Gangteysse orgu võtab aega pisut enam kui 5 h.Sõidu vältel on näha Himaalaja tipud, orud ja mäeahelikud, imetleda saab teeäärseid külasid. Gangtey on küla orus, mille kõrgus on umbes 3000 m. Üheks siinseks vaatamisväärsuseks on ka siinses loodusreservuaadis aegajalt peatuvad haruldlased must-kael kured . Saabudes külastame ka mäe otsas asuvat Gangtey kloostrit. Majutus Gangteys
6
6.päev
Gangtey - Wangdue - Punakha Pärast hommikust Gangtey külastust sõidame tagasi Wangduesse, mis võtab u 3 h . Punakha- Wangdue org asub madalamal u. 1450 m merepinnast ja siin on subtroopiline kliima. Punakha on olnud ka Bhutani pealinn. Päratlõunal külastame Punakha Dzongi(kinldust) , mis asub kahe jõe kokkusaamiskohas. Hiljem teeme jalutuskäigu mäetippu, kus avanevad imekaunid vaated orule, jõgedele ja neid ümbritsevatele mägedele. Õhtul majutume Punakhas.
7
7.päev
Punakha - Paro Sel hommikul külastame Chimi Lhakhangi templit, mida kutsutakse ka hullu püha mehe templiks, tänu tema ebatraditsioonilistele õpetusviisidele. Temast on saanud rahvakangelane ja kultuuriikoon, kellest on sadu ja sadu lugusid. Sõit tagasi Thimpu poole ületades veelkord mäekuru saades võimaluse näha imekauneid vaateid Ida Himaalaja tippudele. Thimpust sõidame edasi Parosse, kuhu ka majutume. Paro on koduks paljudele Bhutani kloostritele ja templitele, millel kõigil on ka oma lugu.
8
8.päev
Paro org Paro org on kindlasti üks kaunimatest Bhutanis. Teid ääristavad maalilised puud, näha on valgeks värvitud maju ja templeid, millede taustal on eemal näha rohelised mäekünkad. Paros on suurepärased tingimused põllumajanduseks, mistõttu on siinsete elanike elujärg enamasti parem kui teistes kohtades. Päeva jooksul külastame templeid ja naudime vaateid. Majutus Paros
9
9.päev
Paro org (Takstang) Meie reis kuningriigis saab oma kulminatsiooni selle kõige kuulsamas palverännakute templis - Takstang ( Tiigri pesa) .Tempel asub 3100 m kõrgusel ja on kaugele näha asudes kaljunuki serval. Tegemist on Bhutani ühe kõige pühama ja olulisema arhitektuuriteosega. Retk üles templi juurde kestab u 2 h sõltuvalt käimise tempost. Hingematvalt kaunid vaated on seda vaeva igati väärt! Tagasitee on sama pikk:) Pärastlõunal külastame veel viimaseid vaatamisväärsusi. Lahkumisõhtusöök
10
10.päev
Pärast hommiksuööki sõidame lennujaama ja lendame Delhisse. Majutus Delhis
11
11.päev
Lend Delhi- Tallinn, saabumine Tallinnasse
  • Hind sisaldab lende  Tallinn-Delhi-Tallinn ning Delhi-Paro-Delhi
  • Majutust kahestes tubades 3-4* hotellides nii Delhis kui ka Bhutanis
  • Bhutanis olles kogu toitlustuse, ekskursioonid, transpordi, bhutani giidi
  • Delhis hommikusöögid, lennujaama transferid  ja linnaekskursiooni
  • Bhutani viisaReisijuhi Erik Niinemaa teenused 24 h
  • Lisatasu  eest India viisa vormistamine - 60 eur
You don't have permission to register
Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,

Liitu uudiskirjaga!