Iga reisiga on võimalus teha kellegi elu natuke paremaks!

Iga märgistatud reisiga toetame kohalikku kogukonda – võimalus reisides ka kellegi teise elu natuke paremaks teha.

Kust me selle mõtte saime?

Kunagi, ühel meie kõige esimesel Peruu reisil juhtus selline lugu. Meie grupp ööbis Titicaca järve ääres ühel saarel pea ainsas võimalikus majutuspaigas, nimelt kodumajutuses. Hommikul rääkis kohalik perenaine, et peab jälle üle mäe toitu ja veLIISU-LISO tt seljas vedama. Eestlased siis küsisid, et miks sa seljas vead? Perenaine vastu, et ta veaks heameelega eesliga, kuid selle ostmine on kohtuvalt kallis. Pärast mõningat vestlust selgus, et eesli hind on u 70 eurot. Seejärel otsustasid “need meile tuntud külma südamega eestlased” raha kokku klappida ja perele eesli osta. Valiti emane eesel, kellele sai nimeks eestipärane Liisu. Kui kõik olid juba minekuvalmis, siis üks reisijatest arvas, et Liisul hakkab ju üksinda igav, ostku pere talle ka kaasa. Ja andis selleks ka raha! Nii elabki seal kaugel kaugel maal vähemalt üks eestlaste poolt kingitud eesel Liisu (kohalike jaoks Liso) ning aitab perel provianti üle mäe vedada.

Selgus, et paljud reisilised toetaksid heameelega kohalikku kogukonda,  kui on konkreetselt näha kellele see toetus läheb ja kuidas see teeb nende elu paremaks.

Lisaks on mitmed reisilised kurtnud, et nii mõnelgi korral kaugetel maadel reisimas käies on nad kaasa võtnud väikesi asju kohalikele lastele kingituseks, kuid pole lõpuks leidnud sobivat kohta/hetke kellele neid anda ja lõpuks kingitused hotellipersonalile jätnud. Leidsime sellele probleemile lahenduse.

Kuidas me seda teeme?

Enamus Kon Tiki reise viivad tõepoolest vaestesse maadesse, kus ka väikesed toetused on teretulnud ja võivad tõepoolest kellegi elu pisutki paremaks muuta. Oleme koostöös oma reisijuhtide ja kohalikega leidnud erinevaid projekte mida me suudame toetada.  Näiteks on Peruu reisil juba mitmendat korda programmi osana käidud ühes Amazonase külakoolis jaIMG_0691 viidud sinna ka vajalikke õppematerjale. Viimasel korral oli kooli direktor nii õnnelik, et kirjutas ka kõigile reisijatele välja aukirja koos kõigi olemasolevate templitega.

Sarnane koostöö on meil ka ühe Tansaania kooliga, kuhu viime samuti õppematerjale.

Ugandas toetame Pop up kohvikut. Kõigi nende väikeste projektide kohta on reisi juures ka kirjeldus. Need toetused on kõik juba reisimaksumuse sees. Loomulikult on alati teretulnud ka reisijate lisatoetused, kuid seda me kindlasti ei eelda.

Järgides printsiipi, et oma reisidega soovime toetada kohalikku kogukonda, siis eelistatult kasutame kohalikke, mitte rahvusvaheliste kettide majutusi, et ka meie poolt toodud raha arendaks kohapealset elu. Samuti valime teisi kohalikke partnereid. Näiteks Brasiilias Rio de Janeiros kasutame favela tuuride korraldajat, kes osa meie tasust kasutab slummi laste hariduse parandamiseks.

Püüdleme selle poole, et külastades kõiki neid fantastilisi paiku, saame midagi ka neile vastutasuks anda. Ka väike panus võib olla millegi suure algus.

Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,Liitu uudiskirjaga!